Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Yahudilerden Bize Miras Kalan Bazı Sözler!

Konu, 'Konu Dışı' kısmında OsmanlıTorunu tarafından paylaşıldı.

1. OsmanlıTorunu

OsmanlıTorunu Misafir

Beğenilen Mesajları:
    13
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul

friendly bunu beğendi.
  2. topalsolucan

topalsolucan Misafir

Beğenilen Mesajları:
    68
    vay arkadaş. bunlar dilimize ne zaman girdi acaba. yahudiden çok o kişiyi suçlayacağım?

3. friendly

friendly Süper Moderatör Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    1.422
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul
    Anladıysam Arap Olayım kelimesi oldum olası bana çok saçma ve aptalca gelirdi zaten.
    Kara Fatma kelimesini de hiç sevemedim ve kullanmadım, ama o böcekten tırsarım :v
    Kaka kelimesindeki ayrıntıyı ilk defa öğreniyorum hayret, bi de Kuran Kursu menşeiliyim yuh olsun bana. Buna da dikkat edelim bundan sonra. :harika:

4. evowinds

evowinds Doçent

Beğenilen Mesajları:
    174
    Arabın yağı meselesi var menşeini ve sebebini bilmiyorum.
    Arap olayım meselesi muhtemelen siyahilere arap denmesinden kaynaklanıyor. Rahmetli dedem de arap derdi zencilere.
    Köydeki komşunun siyah bir köpeği vardı adı "arap"tı. Renk ve ırk karışması sebebiyle istihza söz konusu olabilir.

5. zamazingo

zamazingo Gezgin

Beğenilen Mesajları:
    3
    pek inandırıcı gelmedi. sağlam kaynaklardan araştırma yapmak lazım. ne kadar mantık çerçevesinde bakıldığında doğru gibi gelsede buda yahudileri kötülemek amaçlı uydurulmuş bir bilgi olabilir.

6. mstfanar

mstfanar Editör Yetkili Kişi Editör

Beğenilen Mesajları:
    559
    Resim halinde düzenlenmiş yazılarda him bir kaynak olmuyor. Ben de 2 hikaye yazarım bunlar böyle derin o zaman. Pc gelince bi bakayım en iyisi.

7. friendly

friendly Süper Moderatör Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    1.422
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul
    Bunlar için kaynak aramanıza ne gerek var dostlar. ?

Düz mantık düşünelim ;

"Anladıysam Arap Olayım" kelimesi Arap milliyetini aşağılamıyor mu ? aynısı Türkler için ifade edilse hoşlanır mıyız ?
    Tarih boyunca Arap milliyeti hep hakir görüldü, aşağılandı. Bunların İslama yönelik bir hamle olduğunu anlamak için ansiklopedi mi lazım?

"Kara Fatma" kelimesi ise herkesin iğrendiği , tiksindiği bir böceğe neden Fatma diyoruz ki bu bir Türk ismidir, Müslüman ismidir, dahası Peygamberimizin (s.a.v) aile eşrafından birisinin ismidir.

"Kaka" kelimesini dün biraz araştırdım evet o isimde bir sahabemiz var. Kaldı ki o kelimenin bir çok karşılığı var zaten aynı manaya gelen. Bu kelime belki uydurmadır belki değildir. Hassas olmak bir müslümana neyi kaybettirir ?

Bu kelimeler içerdikleri mana ve hedef itibari ile saçma ve aşağılayıcı değil mi ?
    Kullanmak isteyen kullanır elbet. Ama bence şablon açık ve net görünüyor.

arsenik, topalsolucan, Azen63 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  8. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    "Anladıysam arap olayım" evet yanlış bir kelime, ırkçılık içeriyor, kullandığım bir kelime değil, bizler için yapılmış olsa hoşlanmayız elbette ama ben islama yönelik olduğunu düşünmüyorum, sonuçta islam arap milletine has bir din değildir, tüm insanlığa gelmiştir, araplara yönelik her aşağılamayı islama yönelik olarak görmek doğru olmaz, zamanında Tüklere defalarca kez ihanet etmişlerdir, hain diyecek olduğumuzda bu islama değil o millete yönelik olacaktır. Tarih boyunca bizlerin de arapları hor gördüğü olmuştur, eğer böyle hor görmüyor olsaydık sırf yahudi vs dedi diye dilimizde bu kadar kolay yer edinemezdi, demek ki bizde araplara karşı boş değilmişiz, bunun türevleri de vardır, anladıysam top olayım, fb li olayım, cimbomlu olayım diye, ben bu kategoride görüyorum. Ayrıca Türkler için ifade edilse hoşlanmayacağımız gerçeğinden yola çıkarsak, sadece araplar değil diğer milleterler konusunda da benzer bir hassasiyet göstermeliyiz.

"kara fatma" için evet, böyle bir kötüleme niyeti olabilir, asparagas da olabilr, emin olamadım.

"kaka" için araştırma yaptığımda ise müslümanlıktan ziyade birçok milletçe kabul edilmiş çocuk dilinde dışkı anlamında olduğu ortaya çıkıyor.

Kaka
    < çoc ka-ka ıkınma
    Tarihçe (En eski kaynak)
    "dışkı, pislik, pis" [ Ahmet Vefik Paşa, Lugat-ı Osmani (1876) ]
    Kelime Kökeni
    ka-ka "ıkınma" bebek sözüünden türetilmiştir.
    Ek Açıklamalar
    Çocuk dilinde evrensel sayılabilecek ıkınma sembolizminden. Karş. Farsça kak, Yeni Yunancakaká, Ermenice k'ak', Latince caca, Fransızca caca (dışkı).

9. topalsolucan

topalsolucan Misafir

Beğenilen Mesajları:
    68
    araplardan daha çok nefret eden bi millet varsa onlar da beyaz türklerdir. bunu kimse inkar edemez. yahudi tutup bu sözleri türkçe olarak dilimize zor sokar ama cumhuriyete geçiş döneminde bu haşereler rahatlıkla bunu yapabilir. ve bence yapmışlardır da.

dünyada ingilizceden sonra en albenili lisan, 2. sırada arapça kabul görür . ama biz türklere hep kaba ve antipatik gelir. üstelik Kuran'ımız arapça olduğu halde.

yine türk düşmanlığım kabarmadan gideyim en iyisi. :mad:

10. zamazingo

zamazingo Gezgin

Beğenilen Mesajları:
    3
    görüyoruzki kırmızı türklerde beyaz türklerden baya nefret ediyormuş. ırkçılığı anlarımda ırkçılığın içindeki ırkçılığı bir türlü çözemiyorum. beyaz türk, kırmızı türk, lila türk, yavru ağzı türk... noluyoruz ya?

11. topalsolucan

topalsolucan Misafir

Beğenilen Mesajları:
    68
    sulandırmanın alemi yok. ırkçılık değil bu, öfkenin dışa vurması. masuma lafımız olmadı bizim. isterse yahudi olsun.

12. Mustafacorn1907

Mustafacorn1907 Gezgin

Beğenilen Mesajları:
    0
    Bunlara güleriz ya :)

iPhone 5s gold 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

13. eKaragl37

eKaragl37 Gezgin

Beğenilen Mesajları:
    1
    Bilip bilmeden konuşuyoruz kim bilir daha başka neler var ?

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sayfayı Paylaş