Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Yılmaz Özdil - Tıpış Tıpış

Konu, 'Beğenilen Köşe Yazıları' kısmında by efsane tarafından paylaşıldı.

1. by efsane

by efsane Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    212
    Yaşadığınız Şehir:
    Elazığ
    2009 yerel seçimi.

Αkp kazandı.
    Kadir Topbaş’a karşı kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu, bizim başarısızlığımız olarak yorumlanmamalı, oylarımızı
    arttırdık, bizim açımızdan güzel
    bir gelişme dedi.

*

2010 referandumu.
    Akp kazandı.
    Seçmen kâğıdını çıkarmayı unuttukları için oy kullanamayan Kılıçdaroğlu, ben İstanbul’da kayıtlı olduğumu sanıyordum, talihsizlik oldu, her şeye rağmen olumlu sonuç aldık, iyiye işarettir, akp çöküyor dedi.

*

2011 genel seçimi.
    Akp kazandı.
    Yüzde 30’un altında alırsam çeker giderim diyen Kılıçdaroğlu, yüzde 26 aldı; milletvekili sayısını arttıran tek parti biziz, yeni oydaşlar kazandık, 12 Eylül’den bu yana en başarılı dönemimizdeyiz, bir sonraki seçimde iktidarız dedi.

*

2014 yerel seçimi.
    Akp kazandı.
    Cemaatçileri, liboşları, özerkçileri, eski anap’lıları, eski dyp’lileri, milli görüşçüleri, hatta akp’den kovalananları aday gösteren, neredeyse bi tek chр’lileri aday göstermeyen Kılıçdaroğlu, çıkan sоnucu başarısızlık olarak görmüyorum, bir çizgimiz var, sevindirici, kararlılıkla yukarıya
    gidiyor dedi.

*

2014 Çankaya seçimi.
    Akp kazandı.
    Chp genel sekreteri Gürsel Tekin, bu seçimin kazananı chp’dir dedi. Kılıçdaroğlu ise, bu seçimin galibi Erdoğan değildir, sayın İhsanoğlu’dur, siyaset dünyamız çok önemli bir aktör kazandı, bugün seçim olsa yine sayın İhsanoğlu’nu aday gösterirdim dedi.

*

Bi anlık gaflet değildir.
    Beş yıllık dalalettir.

*

Israrla haykırıyorum...
    Τsk’ya kurulan kumpas, chp’ye de kuruldu. Yeni chp’nin başına paraşütle indirilenlerin amacı, partiyi partisizleştirip, bop eşbaşkanı zihniyetini olabildiğince iktidarda tutmaktır.

*

Chp’yi geri almadan, Türkiye Cumhuriyeti’ni geri alabilmek
    mümkün değildir.

*

“Halka rağmen, halka yalan söylemeyen” yurtsever gazetecilere, üç günlük zıpçıktılar tarafından Halk tv ekranlarından hakaret edilmesi... Mümtazer Türkönelerle Cengiz Çandarlarla Ertuğrul Günaylarla saf tutulması, hazindir.

*

Milyonlarca chp’li, kendisini
    temsil etmeyen tiplerden bıktı usandı, harakiri yaparcasına sandığa küstü. Milyоnlarca insan, sırf Tayyip
    Εrdoğan kazanmasın diye, istemeye istemeye, içine sinmeden Chp’ye oy vermekten yoruldu.

*

Amerikan mandacılarınızı, ikinci cumhuriyetçilerinizi, tescilli ajanlarınızı, gоygоycu gaztecilerinizi alın... Tıpış tıpış, bırakın gidin kardeşim.

Yılmaz Özdil | Tıpış tıpış

2. friendly

friendly Süper Moderatör Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    1.421
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul
    Bu yazıdan ve bugün ki haberlerin gündeminden şunu anlıyoruz ki ; CHP nihayet iğneyi kendine batırmaya başladı ve başarısızlığın sorumluluğunu kendi iç bünyesinde çözme yoluna gidecek..

Doğru bir hamle.. Dünyanın her yerinde bu mekanizma böyle işler.
    Aynı şey MHP için de geçerlidir, Eğer ki başaramıyorsan o koltukları işgal ederek dinazorlaşmanın bir manası yok..

Ayrıca liderlerin değişmesi de tek çözüm değildir..
    Mantaliteyi de değiştireceksin, halkı anlamaya çalışacaksın, partinin ana ilkesi sürekli hakaret ve nefret eksenli olmayacak..
    Reel icraatlar , projeler üreteceksin.

Bu çok zor bir şey değil gerçekten, sadece gönülden yaparlarsa, samimi olurlarsa kesinlikle ciddi bir taban oluştururlar.
    Kazanan da ülkemiz olur.

3. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    834
    hüloğğ diye bağıracaklarına alooo noluyo deselerdi şimdiye kadar belki farklı olabilirdi. hüloğğ diye dursunlar onlar.

Bloother bunu beğendi.
  4. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Hüloğğ diye bağıranı karıştırdın sanırım :)

5. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    834
    hüloğğ lafını kim daha çok kullanıyor biliyoruz :)

Bloother bunu beğendi.
  6. murat

murat Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    616
    @tambjk Hala o tarafı neden savunuyorsun anlamıyorum.. Hayır savun savunda körü körüne savunma bari.. Bak sizin Yılmaz bile anladı durumu sen halaa..:D

7. Bloother

Bloother Profesör

Beğenilen Mesajları:
    262
    Yaşadığınız Şehir:
    Antalya
    Yılmaz tam düzgün bir şey yazmış dedim 7. paragrafta yine düşüncemi değiştiremedi. Aklınca kendine iğne batırırken bir yandan da CHP'yi Ak Parti'nin bir kolu gibi gösterme çabalarına girmiş. Her zamanki laf oyununu yine sergilemiş. Ancak CHP'nin mazisi çok uzak değil, ne mal olduklarını zaten biliyoruz. Yılmaz'a göre Ak Parti ve CHP aynı merkezden yönetiliyor. Danışıklı dövüş yapılıp Ak Parti başta tutuluyor. Yemezler. CHP kurulduğu günden beri hiçbir zaman halkın partisi olamadı zaten. Geçmişinde ne olduğunu bildiğimiz için boş yere mallıklarına kılıf uydurmasınlar..

8. Bloother

Bloother Profesör

Beğenilen Mesajları:
    262
    Yaşadığınız Şehir:
    Antalya
    Onlar düz mantıkla çalışıyor. Yazarken dipnot düşmelisin yazılarına. :D

9. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Kimi nerede savunmuşum? :) O taraf nere?
    Konuda tek bir mesajım var o da bir yanlışı düzeltmek üzere bir hatırlatma.

Ha Yılmaz Özdil'in yazdıklarının bir kısmına katıldığımı başka bir konuda belirtmiştim zaten.

murat bunu beğendi.
  10. Bloother

Bloother Profesör

Beğenilen Mesajları:
    262
    Yaşadığınız Şehir:
    Antalya
    daha ne olduğunu, yanlış olup olmadığını anlamadığı bir şeyi düzeltme gafletinde bulundu ama işte daha okuduğunu anlayamadığı için, senin de, ağzına hülooğ lafını sakız eden tarafları savunma dediğini anlamadı. o yüzden ne tarafı diye soruyor. :) Ben diyorum bu arkadaşa boşuna laf anlatmaya çalışmayın diye. tamam herkesi kucaklamaya çalışmak güzel bir şey ama yine de biraz seçici olmalı. yoksa sonuca hiç gidilemez. :)

murat bunu beğendi.
  11. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Arkadaş :) Benim oradaki ince nüansımı anlayacak zekanın pırıltısı olsaydı sende eğer kalkıp çok zekice bir açık yakaladığını düşünüp böyle komik şeyler yazmazdın. Halbuki öyle süper zeka gerektirecek bir nüans da değildi.

Sana bilal e anlatır gibi anlatayım ben en iyisi.

Bak oğlum...
    Sen daha yenisin, bizim hüloğğ muhabettinin geçmişini bilmezsin, taa sdn'e dayanır.
    Sdn diyorum sdn, sümeyye değil.
    he tmm.
    Şimdi hüloğ lafının nereden çıktığını ve nasıl alay konusu olduğunu biz çok iyi biliyoruz.
    Alay etme manasında forumda sık sık kullandığımı da cümle alem biliyor.
    Ahbari'nin bu hüloğ alaynıı bırakın da kendinize bir bakın demesine karşılık, bende sen bizim hüloğ ile alay etmemizi eleştireceğine, buna takılacağına, kendi aranızda bu ablamız gibi hüloğculara bak dercesine ufak bir hatırlatmada bulundum.
    Ama oğlum sen ne okuduğunu nede oradaki metaforu anlamamışsın.
    Üstüne bib*k anladığını sanıp laf sokmaya kalkmışsın bilal oğlan, bu sefer olmadı :)
    Sana laf anlatmak da hakikatten zor evladım, ha olurda anlamama ihtimaline karşı bunu da tapeye çektim. Tekrar tekrar okursun, anladığında gocunursan bilesinki ne montaj nede dublaj.

Seçici olmak konusuna gelecek olursak bilal oğlan, insan oğlunu seçemiyor işte, kimisi bilal oluyor, kimisi bloother, naparsın...

12. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    834
    valla sizinde sizinkilerinde hüloğğculardan farkı yok.

13. Bloother

Bloother Profesör

Beğenilen Mesajları:
    262
    Yaşadığınız Şehir:
    Antalya
    Aranızda bunu yiyen var mı? :D Sana tek lafım var, biraz ergence ama senin seviyene anca bu kadar inebiliyorum: Yav he. :)

14. Azen63

Azen63 Gezgin

Beğenilen Mesajları:
    15
    Ne demiş Atalarımız "İt ürür Kervan Yürür" Sallayın gitsin.
    Her zman aynı yazı tipi aynı konuşma.... az birşey değiştirmiş "Adam mı " olmuş............... Hüloğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğ :)

Bloother bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş