Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Yılmaz Özdil Hürriyet'ten istifa mı ediyor?

Konu, 'Beğenilen Köşe Yazıları' kısmında tambjk tarafından paylaşıldı.

 1. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  Hürriyet gazetesi, Yılmaz Özdil’in yazısını yayınlamayınca olanlar oldu. Hürriyet’te ikinci deprem Yılmaz Özdil’in istifasıyla yaşandı. Yılmaz Özdil'in köşe yazısına uygulanan sansür yüzünden istifa ettiği iddia edildi.

  Ayrıca, Özdil’in kendisini arayanlara “benim için artık o defter kapandı” yönünde sözler söylediği iddia edildi.

  Hürriyet gazetesi yaptığı açıklamada, "Yazarımız Yılmaz Özdil’in bugün yayınlanması gereken yazısında, Doğan Yayın İlkeleri’ne aykırı bazı ifadeler yer alıyordu. Ancak Özdil, değişiklik yapmak yerine yazısının yayınlanmamasını tercih etti. Okurlarımızla bu bilgiyi paylaşırız." ifadelerine yer verildi.

  ***********************

  Yılmaz Özdil’in yayınlanmayan yazısı: Başbakan kim olsun?


  Yılmaz Özdil'in, yayınlanmayan 15.08.2014 tarihli yazısı şöyle;
  [​IMG]

  Valla benim içimden geçen isim, Bilal…

  Birincisi, devlette devamlılık esastır, devlet dediğin babadan oğula’dır.

  İkincisi, hiç unutmam, 2005 senesinde Brüksel’deki NATO zirvesinde, ABD Başkanı Bush, İngiltere Başbakanı Blair ve bunun babası bir araya gelmişti, Bush parmağıyla bunu gösterip “çalışıyor mu bu” diye sormuştu, babası “çalışıyor” demişti, Bush da daha bi saniye önce çalışıp çalışmadığını bile bilmediği halde “çok akıllı bi çocuk” demişti, Blair de gülerek “tıpkı babası gibi” demişti.

  Üçüncüsü, Bush’la Blair haklıydı, hakikaten çok zeki bi çocuk… Küçükken okuyacak parası bile yoktu, Remzi’nin bursuyla okudu. Şimdi, çalışarak kazandığı paralarını 48 saat sıfırlıyor, hâlâ 30 milyon avrosu kalıyor, zekâsını düşün yani.

  Dördüncüsü, milletvekili olmasına filan gerek yoktur, doğuştan milli egemendir, “23 Nisan” doğumludur. Seçim meçim yapılmasın, çocuk bayramı’nda makama oturtulsun, bi daha kalkmasın, ister assın ister kessin.

  Beşincisi, vakıfçı olduğu için memlekete dair her mevzuya vâkıftır… Babası ne zaman sıkışsa onu arar, telefon eder, Fenerbahçe’yi şöyle yap der, telefon eder, şu işadamını kucağa oturt der, telefon eder, çiftlik ne oldu diye sorar. Gerçi biraz yavaş anlar, ha bire anlamadım babacım der ama, olsun, o kadar kusur kadı kızında da olur, imam oğlunda da olur. Bilal’den şahane başbakan olur.
  *
  Bilal olmazsa…
  Hayırsever Rıza cuk oturur.

  *

  O da maaşallah Bilal gibi zekâ küpü, henüz 26 yaşındayken 86 milyar dolarlık altın ihracatı yaptı.

  Ayrıca… Bakanların yarısı zaten emrinde.
  Hayırsever olduğu için, seviyor bakanlarımızı. Kimine kol saati alıyor, kimine takım elbise alıyor, kimine çikolata kutusu gönderiyor. Bakanlarımız da onu seviyor. Mesela, içişleri bakanımız gerekirse önüne yatıyor.

  Başbakanımız “yuh çekersen, tokadı yersin” diyor, vatandaşları yumrukluyor, yerlerde tekmeletiyor, Rıza da “hırsız var” diyeni, korumalarına yakalattırıyor, ağzını burnunu kırdırtıyor.

  Tam halef-selef olsun.
  Böyle başa böyle tarak olsun.

  *

  Yok eğer, Rıza da uymazsa…
  Müteahhit Cengiz olsun.

  *

  Malum “tecavüz kaçınılmazsa, zevk almaya bak” derler, nasıl olsa milletin orasına koyacak, bari başbakan olarak koysun. Ahaliyi donuna kadar soymalarına rağmen, ahali itiraz edeceğine “soyuyorsa beni soyuyor, sana ne” diye kavga ediyorsa… “Gör bak, milletin orasına koyacağız” diyen müteahhit Cengiz’e törenle plaket veriliyorsa… Allah yardımcımız olsun, müteahhit Nihat da bu Cengiz’in başbakan yardımcısı olsun.
  Çünkü n’aapsın bu şartlarda Nihat, koymazsa kabahat.

  *

  Müteahhit Cengiz de olmazsa…
  Sayın Apo olsun.

  *

  Hatırlarsınız, tapesi sızmıştı, “Tayyip’in beni üçüncü kişi olarak konumlandırması tesadüf değil” demişti. Nedir devlet protokolü? Birinci kişi cumhurbaşkanı, ikinci kişi meclis başkanı, üçüncü kişi başbakan… E madem öyle, tesadüf olarak kalmasın, resmiyet kazansın, “Yeni Türkiye” protokolüne geçilsin. Apo tek başına başbakan olmasa bile, hiç olmazsa eşbaşbakan olsun.

  *

  Yasin el Kadı, dışişleri bakanı olsun. Recep İvedik, kültür bakanı olsun. Orhan Gencebay, Bülent Ersoy, Hande Yener, Mustafa Sandal, Alişan, Cengiz Kurtoğlu, Berdan Mardini, Ece Erken, Şafak Sezer kabineye girsin, Burhan Kuzu gene bi şey yapılmasın, düz milletvekili kalsın, delirsin. Acun, hükümet sözcüsü olsun.

  *

  Google’dan ayet sallayan, bakara makaracı Egemen Bağış’ı da Ekmeleddin’den boşalan İslam İşbirliği Teşkilatı’nın başına getirdin miydi, tadından yenmez gari.”


  ***********************

  Fuat Avni ne demiş;

  [​IMG]
   
 2. Ahbârî

  Ahbârî Dekan Süper Moderatör

  Kayıt:
  5 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.837
  Beğenilen Mesajları:
  835
  salya saçıyor herif..
   
  YOLCu bunu beğendi.
 3. YOLCu

  YOLCu Asistan

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  310
  Beğenilen Mesajları:
  150

  zehir kusuyor...
  şu kine bak ya, milletten yedikleri tokat adamları öylesine sersemletmiş ki kalemleri bile b.k saçıyor.
  ama belli ki gidiyor, şu bizim menşeli hergeleyle beraber.
  aydın doğan bile tahammül edemedi demek ki...
   
 4. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  Yahu hoca, şu ekmek poşetinin kıyısından düşürmediğin akit, türkiye gazeteleri bi aç , koy y.özdilin yazılarının karşısına, hangisi zehir saçıyor kıyasla. Okuğun gazete müsvettelerindeki pislikleri gözmezsinde bu adamın yazısına takılırsın.

  Demişsin ki aydın doğan bile tahammül edemedi, tekrardan yahu, adam sansüre karşılık istifa ediyor, vergi cezalarıyla, baskılar ile el-enseye aldıkları, alenen meydan meydan hedef gösterip tehdit ettikleri aydın doğın, kovun bu adamı baskılarına daha fazla direnemeyip, en çok okunan yazarını gözden çıkaracak noktaya geldiği aklına gelmiyorda, tahammül edemediği mi aklına geliyor :) şaka gibisin resmen.

  Ne çabuk unuttunuz, Alo Fatih'leri, Alo Nermin'leri.

  Sizin hergeleden ise ses seda yok henüz, tatile göndermişler:)
   
 5. Balder

  Balder Doçent Süper Moderatör

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  680
  Beğenilen Mesajları:
  146
  Yaşadığınız Şehir:
  Amsterdam
  Hürriyet'in ilkeleri var da bu sitenin yok mu arkadaşlar? @murat @by efsane

  Bu levazım çukurundaki adamın yediklerini kusmasını izlemek zorunda mıyız?

  Tecavüze uğramış bu adamın feryadına tahammül edemiyorum artık.
   
 6. murat

  murat Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  2 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.680
  Beğenilen Mesajları:
  616
  @Balder Bırak boşver ne derse desin adamın son çırpınışları zaten istediğini kussun.. Aydın Doğan bile anladı Yılmaz la yürümeyeceğini.. Ama son aldığım bilgilere göre Yılmaz la devam edeceklermiş galiba..
   
 7. friendly

  friendly Süper Moderatör Süper Moderatör

  Kayıt:
  5 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.214
  Beğenilen Mesajları:
  1.422
  Yaşadığınız Şehir:
  İstanbul
  Halk tv de Uğur abisiyle takılır baş başa.
   

Sayfayı Paylaş