Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Xperia Z4 Endonezya da Sertifika Aldı

Konu, 'Teknoloji Haberleri' kısmında teknolojikman tarafından paylaşıldı.

1. teknolojikman

teknolojikman Yeni

Beğenilen Mesajları:
    12
    Sony,Xperia Z4 telefonu için Endonezya da bulunan Postel firmasından gerekli sertifikaları almış olabilir.Postel bir açık vererek Sony’nin almış olduğu 3 akıllı telefon sertifikalarından biri Xperia Z4’e ait olabilme ihtimali olabilir.Endonezyadaki bazı yetkililer tarafından bir tablo verildi.Ve bu tablo üzerinden varsayımlar yapabiliriz.
    E6533 model numarası ile başlayalım.Xperia Z3 D66x iken geçen yıl çıkan Xperia Z2’nin model numarası D65xx’di.Alfabetik sırayla ilgisi olabileceğini kanıtlamak gerekir ise 2013 yılı için “C”,2014 yılı için “D” harfi kullanıldı.Bizim fikrimizce bu da demek oluyor ki 2015 yılı için “E” harfi kullanılabilir.Sony adlandırma için her zaman bir şema tutar.Büyük bir ihtimal ile de E6533’ün Xperia Z4’ün model numarası olmaması için hiç bir neden yok.
    Kaynak

black bunu beğendi.
  2. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Z2'de ve Z3'de yaptıkları hataları yapmasalarda almaya değer bir cihaz olsa

3. teknolojikman

teknolojikman Yeni

Beğenilen Mesajları:
    12
    Xperia Z4 umarız sorunları tamamen giderilmiş bir cihaz olur.

4. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Millet cihazına güncelleme az gelir diye şikayet eder, bizim cihazlara güncelleme çok geliyor ama ters etki yapıyor; gelmese daha iyi :) ama yinede sony'le devam :)

5. teknolojikman

teknolojikman Yeni

Beğenilen Mesajları:
    12
    :) Ben HTC alabilirim yakın zamanda Sony'nin orta segmentini kullandığım için sıkıntılı biraz

6. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    835
    z1 satıp ya da verip gidip meizu alacam. sony şu anda alım listemde yok.

7. teknolojikman

teknolojikman Yeni

Beğenilen Mesajları:
    12
    Meizu tek sebepten tavsiye etmem o da işlemcisi

8. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    şu an z1 de snap 800 var. zorlyacak hiç bir uygulamam ve oyunum yok. telde oyun filanda oynamıyorum. 2 oyun var sadece. biri satranç diğeri ottomania. meizu mx4 teki işlemci 8 çekirdek. biliyorsunuzdur çalışma stilini. ben z1 de 5 saat ekran süresini nadir gördüm. adamlar 9 saat diyor. ki gelecek 5.0 ile farklılık olacaktır. 999 lira fiyatı var. tek eksisi benim için sd kart girişi yok.

9. teknolojikman

teknolojikman Yeni

Beğenilen Mesajları:
    12
    Snapdragon ve MediaTek işlemcisini kıyaslama yaptım Mesela MediaTek'li bi telefonda menüyü aç ve hızlı bir şekilde sağ sol yap bir kaç saniye sonra takılıyor.Snapdragon'un hiç birinde yaşamadım.Z1'niz varsa şanslısınız neden değiştiriyorsunuz?

10. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    ips ekran değil, güç tuşu içine göçtü, telefondan ses çıkmıyor, garantisi çok dandik, şu anda z4 geliyor. alalı 1 seneyi birkaç ay geçti.

ayrıca, telefon hakkında o kadar yorum okudum kimse takılıyor demedi. antutut birincisi telefondan bahsediyoruz, nerdeyse 55 binlerde olan bir telefondan.

ayrıca 1000 lira. 1 yıl kullan, sonra git eşe dosta ver ya da sat dokunmaz yani. ama git nerdeyse 2000 lira ver ve pişman ol.

11. teknolojikman

teknolojikman Yeni

Beğenilen Mesajları:
    12
    Tabii bu konu da haklısınız.Teknolojikman'ın kurucularından Yiğit ben bu arada.Ben mesela Xperia L kullanıyorum tek sorunum Batarya ve ön kamera.Araştırma yapıyorum telefon için en fazla 1500 tl ye kadar mesela telefon düşündüm HTC Desire 820 çok hoşuma gitti mesela Meizu'da güzel ama biraz daha bekleyin derim.

12. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    mart ayındaki ikinci partiyi bekliyorum. dh den ve çevreden kullancı yorumlarını vs takip edecem. xda dan da bakacam. 1000 tl bence gayet iyi f/p cihaz.

beklesem de pek fikrim değişmez. aslında xiomi bekliyordum. pek cihazına rastlamadım. daha adam gibi giriş yapmadılar.

ama diğer markalara bakın, htc lg samsung sony filan. başka da yok piyasada. adamlar telefon çıkartıyor 2000 üstü. aynı özellikler gmd 2 de de var mx4 de de. ve yarıdan aşağı fiyata. size de tavsiye ederim. araştırın, belki fikriniz değişir.

13. teknolojikman

teknolojikman Yeni

Beğenilen Mesajları:
    12
    Teknolojikman olarak piyasayı sürekli gözlüyoruz ve inceledim telefonları Meizu Mx4 gerçekten güzel telefon ama neden bu fiyat? Diğer üreticiler markaları olduğu için belki 2000 tl üzeri çekebilir ama şu mediatekli telefonların ucuz olmasını bazen anlamakta zorlanıyorum.

14. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    neden olmasın ki? bir iphone'un bile maliyeti 200 doların altında. diğerleri de öyle. adamlar daha ucuza imal edip direk satıyorlar. piyasaya girdiğini ve iyi bir reklam yaptığını düşünün. aynı gmd gibi satar. xiomi bi telefon çıkartıyor saniyeler dakikalar içinde bitiyor. bundan iyi satış mı olur?

15. Bloother

Bloother Profesör

Beğenilen Mesajları:
    262
    Yaşadığınız Şehir:
    Antalya
    Asus Zenfone 2'yi de listene eklemeni tavsiye ederim.

16. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    zenfone biraz büyük gibi sanki. şu an mx4 ü bekliyoz bakalım.

17. Bloother

Bloother Profesör

Beğenilen Mesajları:
    262
    Yaşadığınız Şehir:
    Antalya
    Evet kasa olarak biraz büyük gibi ancak donanım olarak çok daha sağlam geldi bana. Asus ismi etkiliyor biraz da. :)

18. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    pc almıyoz ama :D

19. Bloother

Bloother Profesör

Beğenilen Mesajları:
    262
    Yaşadığınız Şehir:
    Antalya
    Valla beni etkiledi, tabi elde görmek lazım bir de. :D

20. Bloother

Bloother Profesör

Beğenilen Mesajları:
    262
    Yaşadığınız Şehir:
    Antalya
    O değil de dostum, ben zamanında G2, G2 diye yırtınırken bana fanboy muamelesi yapıyordu bazı kişiler. Sen de onlardan mıydın hatırlamıyorum. ben Z1 kötü, G2 daha iyi diyordum da inanmıyordunuz. Şimdi G2 alanlar hâlâ çok memnun ve alınmaya devam ediyor, bak Z1'in haline. :)

Sayfayı Paylaş