Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Vestel'den akıllı telefonlar: Venus, Venus X ve Venus V

Konu, 'Teknoloji Haberleri' kısmında arsenik tarafından paylaşıldı.

1. arsenik

arsenik Profesör

Beğenilen Mesajları:
    465
    Vestel, farklı boyutlardaki 3 farklı modelli akıllı telefonlarını resmi olarak satışa sundu.

4.5 inçlik Venus sadece siyah rengi ile gözükürken 5 inçlik Venus X ve Venus V siyah ve beyaz olmak üzere 2 çeşit ile satılacak.

4.5 inç Venus 450 ₺'den satılacak olurken 5 inçlik modeller 650 5.5 inçlik modeller de 900 ₺'den satılacak.

Venus 4.5 inç Siyah​

4.5 inçlik Venus Özellikleri

Ağırlık: 140 gr
    Boyut: 132 x 67 x 9,6 mm
    Çözünürlük: 854*480
    Kamera: 5 mp arka 2 mp ön
    Batarya: 1600 mAh
    İşletim Sistemi: Android 4.3
    İşlemci: 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon(200 herhalde) 1.2 Ghz
    Ram: 512 MB
    Dahili Alan: 4 GB
    Harici disk alanı: 32 gb'a kadar destekli MicroSD
    Bağlantı: Bluetooth, GPS,Wifi

5 inçlik Venus X Özellikleri

Ağırlık: 150 gr
    Boyut: 142,5 x 71,5 x 9 mm
    Çözünürlük: 960*540 (qHD) IPS ekran
    Kamera: 8 mp arka 2 mp ön
    Batarya: 2200 mAh
    İşletim Sistemi: Android 4.3
    İşlemci: 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon(200) 1.2 Ghz
    Ram: 1 GB
    Dahili Alan: 8 GB

5 inçlik Venus V özellikleri ile Venus X özellikleri arasında donanımsal bir farklılık yokken Venus V X'e göre biraz daha kalın.

5.5 inçlik Venus X Özellikleri

Ağırlık: 180 gr
    Boyut: 152,5 x 77,5 x 9 mm
    Çözünürlük: 720p IPS HD ekran
    Kamera: 13 mp arka 2 mp ön
    Batarya: 2000 mAh
    İşletim Sistemi: Android 4.4
    İşlemci: 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon(400) 1.2 Ghz
    Ram: 1 GB
    Dahili Alan: 16 GB

5 inçlik ekrana sahip V modellerinde olduğu gibi 5.5 inçlik ekranlı Vestel akıllı telefonlarda da V modeli X modeline göre daha kalın yapıda geliyor.

Dikkat çeken bir diğer nokta ise 720p Android 4.4'lü 5.5 Venus'e batarya 2000 mAh gelirken 5 inçlik Venus modellerinde 2200 mAh batarya yer almış.

Kaynak: Akıllı Telefon | Vestel

2. YOLCu

YOLCu Asistan

Beğenilen Mesajları:
    150
    vestel büyük telefonlarında ram'ini küçük tutmakla pek akıllılık etmemiş. 1 gb ram günümüz ihtiyaçları için çok yetersiz kalıyor. çok fazla tutacağını pek zannetmiyorum.

3. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Çok yetersiz, kesinlikle uzak durulması gereken telefonlar.
    O işlemciler, o ram vede en önemlisi o batarya değerleri ne öyle, ben satmaya utanırım bu telefonları.

Hadi yerli olsa, işlemcisini, ekranını, bataryasını, ramını, belleğini, işletim sistemini, kamerasını yada hepsini geçtim herhangi birisini kendisi üretiyor olsa anlarım, yerli diye destek olurum diyeceğim ama adamlar 5.5" lik telefonlara 3200mah batarya ve nice donanımlar sığdırıp incecik tasarımlar yaparken onu bile başaramamışlar.

4. arsenik

arsenik Profesör

Beğenilen Mesajları:
    465
    İlk oluşu sebebiyle ve fiyatı ile bence 5.5 Venus X modeli çok da kötü sayılmaz. Vestel ülke genelinde büyük marka bilinilirliğine sahip olduğundan diğer markaların yanında rahatça kullanıcı bulacaktır ve hedefledikleri rakama ulaşacaklarını düşünüyorum. Biz her ne kadar teknolojik cihazdan anlasak da vatandaşların %90'a bu işten anlamaz. Vestel adı var ben bunu alırım der alır. Bence bu böyle olacaktır.

@tambjk batarya üretimi Vestel'e aitmiş. Dün IFA konferansında bunu belirten bir görsel yer almış.

5. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    :) Bataryayı kendileri üretmişlerse, telefonun en zayıf parçasının kendilerine ait oluşu da komik olmuş. Tek olumlu yanı batarya teknolojine sahip olmaları gelecek adına ülkemiz için güzel olabilir.

Senin aksine ben vestelin marka alıgısının güçlü olduğuna inanmıyorum. Vestel büyük markaların giremediği ve teknolojinin takip edilmediği anadolu kasabalarında populer daha çok. Onların alım gücü de malum, eğer uygun fiyatlı modeller ile piyasaya çıkmış olsalardı anlardım ama bu tanıttıkları ürünlerin fiyatına piyasada çok daha güzel cihazlar mevcut.

Eğer satarlarsa ürünlerinin kalitesinden ziyade bu teknolojiden zerre kadar anlamayan amcaların teyzelerin vestel bayileri tarafından kandırılması sonucu olacaktır.

arsenik bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş