Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

TTNET Yüzünden Hergün Sıkıntı Yaşıyorum

Konu, 'İnternet Servis Sağlayıcıları' kısmında murat tarafından paylaşıldı.

1. murat

murat Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    616
    Eskiden hız değerlerim 16382/767 iken ve bu değerler hep sabitken artık nedendir bilemiyorum son 1 aydır bu hız değerlerim sürekli değiştiriliyor. 8, 10, 12 arasında sürekli değiştiriliyor.. Bu durum çok canımı sıkıyor. Neredeyse hergün ttnet le iletişime geçip hızımın 16 ya sabitlenmesini istiyorum sabitliyorlar iyi güzel ama bi kaç gün sonra gene değişiyor valla bıktırdılar haa..

Mesela hızımı şimdi de 10 megabite sabitlemişler 2 megabitte yolda gidiyor 8 anca alabiliyorum..

Adamlara diyorumkii şu hızımı 16 ya sabitleyin 14 megabit alabiliyorum ve sürekli 16 da sabit kalsın diyorum tamam diyorlar ertesi gün bi bakıyorum hızımı kesmişler.. Ne yapıyorlar anlamıyorum bunlar yavv..

Bide komik bi olayı anlatayım..
    Gene bigün bu hız probleminden dolayı ttnet i aadım. M. hizmetlerinden bi bayan çıktı. Durumu anlattım işte hızım düşük 8 e sabitlenmiş durumda bunun 16 ya sabitlenmesini istiyorum dedim.. Kız dedikii siz bu hız değerlerini nerden nasıl görebiliyorsunuz? dedi.. Sizin aylardır göremediğiniz yerden dedim kız telefonu suratıma kapattı..:D

2. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    834
    :D
    --- İki Mesaj Birleştirildi, 20 Temmuz 2014 ---
    bilinçli müşteri çıktı başımıza :D

3. Alnair Alsad

Alnair Alsad Dekan

Beğenilen Mesajları:
    878
  4. DyLeXia

DyLeXia Asistan

Beğenilen Mesajları:
    75
    Superonlineye geçin hocam kotam doldu taştı hala hız düşmedi :D

5. murat

Beğenilen Mesajları:
    616
    Bulunduğum yerde süperonline fiber altyapısı yok.. Yine de Süperonline a geçilebilir ama onlarda Türk Telekom un alt yapısını kullanacakları için gerek yok.. Fiber olmadıktan sonra ha ttnet ha sp farketmez..

6. arsenik

arsenik Profesör

Beğenilen Mesajları:
    465
    Ben fiber altyapı kullanmadan Süperonline'a geçtim. TTNET'e verdiğim paranın karşılığı hizmeti alamadığım için tercihim bu şekilde oldu. 1-2 aydır kullanıyorum 8 mbit ile bazen dosya indirirken zorlanınca 30-40 saniyeliğine kopmalar oluyor. Ya modemden ya da telefonla ilgili bir problem olduğunu düşünüyorum ama hayırlısı bakalım. Benim net de geçen 2 mbite sabitlenmişti aradım söyledim 2 mibtte yükseltin dedim adam anında yükseltti. Sen nereden biliyorsun da öyle mi de şöyle mi de vs gevezelik yok. :D

İşin komik tarafı olarak 2 şey söylemek istiyorum.

Birincisi torpil ile yerleşen çok kişi olduğundan bilgin dahilinde bilgisiz kişilerle konuşmak gerçekten sinir bozucu oluyor. Geçen sene internet paketi ile ilgili Avea müşteri hizmetlerinde birine kilobayt ile megabaytın farkını anlatacak duruma geldiğimden biliyorum bu olayı.

İkincisi ise Ttnet'e hat kapatmaya gittiğimde 3 senedir geleceği konuşulan fiber internetin 6 ay sonra mahallemize geleceğini öğrendim. Her sene 6 ay diyorlar 3 senede 6 tane 6 ay var. :D

murat bunu beğendi.
  7. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Adsl de sürekli kopmalar oluyorsa, bölgenin altyapısı size verilen hızı karşılayamıyor demektir. Modem ayarlarından kaç mbps ile bağlantı kurulduğu gözüküyor, eğer 12 ise 10'a, 10 ise 8'e, 8'ise 6 ya vs düşürtün hızınızı kopmalar son bulacaktır.

Mecidiyeköyde istanbulun merkezinden türktelekom genel müdürlüğü 500metre mesafede oturuyordum eskiden, hızımı 4mbps'a düşürmüşlerdi sırf bu nedenle, arttırmak istedim, altyapın kaldırmaz dediler, ısrar ettim arttırdılar, sürekli kopmaya başladı, özellikle de akşamları, sonra bende mecbur düşürttüm arayıp. Oradan taşınır taşınmazda superonline fibere geçtim.

8. murat

Beğenilen Mesajları:
    616
    Evet kopmaların çözümü o hızı alt seviyeye çekmek.. Ben 14 megabiti rahat alabiliyorum da hızımı alt seviyeye çekmeseler.. Çünkü hızı 10'a sabitlediler diyelim o hız 11 in üzerine asla çıkmaz..

9. DyLeXia

DyLeXia Asistan

Beğenilen Mesajları:
    75
    Çare Drogba :D

10. topalsolucan

topalsolucan Misafir

Beğenilen Mesajları:
    68
    Telekom çalışanı olarak aynı durumun benzerinden ben de şikayetçiyim. Hattım en fazla 8mb hızı destekliyor ama iki ayda bir hızımı 12 mb e yükseltiyor sistem otomatik olarak. Hız kapatisinin üzerinde basıldığı için de Hattımda koplar yaşanıyor. İş yerinde adsl bölümündeki arkadaşlara manuel olarak 8mb e Çektirmekten gına geldi. Yine 12 oluyor. Sistem kendi kendine yapıyor.

murat bunu beğendi.
  11. murat

Beğenilen Mesajları:
    616
    Emre tamamen katılıyorum.. Bunu sistem kendi kendine yapıyor.. Eskiden böyle değildi..

12. murat

Beğenilen Mesajları:
    616
    Bugünlerde ciddi ciddi ttnet'e dava açmayı düşünüyorum.. Dava açmadan önce yapılabilecek başka işlemler varsa onları da bi deniyim bakalım.. Şikayetvar.com felan.

topalsolucan bunu beğendi.
  13. MiracK

MiracK Süper Moderatör Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    4
    Yaşadığınız Şehir:
    Konya
    16 Mbps'ye kadar ibaresi bu yüzden bulunuyor. Bölgedeki yoğunluğa göre belirleniyor hız limitleri.

Örnek vermek gerekirse;

Benim bulunduğum mahallede zamanında en fazla 8 Mbps hız alabiliyordum. Bahçeli evler olduğu için genelde yaşlı kesimi vardı ve tek benim evde internet vardı. Sonrasında yan komşunun oğlu geldi ve oda internet bağlattı hız 4 Mbps oldu. Belli süre TTNET M.Hizmetleri ile uğraştım çözüme ulaşamadım.

Bölge müdürlüğüne dilekçe yazdım. Aynı zamanda komşu da yazdı. Teknik ekip kontrol ettikten sonra mahalle dağıtıcısını değiştirdiler. Şimdi hızım 22 Mbps.

Demem o ki; Dilekçesiz çözüm olmuyor. M.Hizmetleri sadece anlık kontrol edebiliyorlar. Kontrol bölge santralde.

14. oslun

oslun Gezgin

Beğenilen Mesajları:
    8
    Bizim evde de 8 Mbps'ye kadar olan paket vardı. Airties kontrol panelinden 24 megabite kadar desteklediğini görünce Ultranet 16 Mbps'ye kadar olan pakete geçtim. İlk gün 16 megabiti çok rahat alıyordum, hatta testlerde 17-18 megabit çıkıyordu. İkinci gün internete hiç bağlanamadım, ADSL ışığı sürekli yanıp sönüyordu. Müşteri hizmetlerini aradım, hattınız 16 megabiti kaldırmıyor, incelemelerden sonra tarafınıza geri dönüş yapılacak dedi. Baktım hızı 4 megabite sabitlemişler. Arayıp dedim kardeşim ben bugüne kadar 8 megabiti sorunsuz alıyordum, şimdi niye 4'e düştü. Sonra 8 megabite sabitlediler ama yine internet bağlantım sürekli koptu.

Sonra BTK'ya şikayet ettim, eve hattı kontrol etmesi için bir eleman gönderdiler. Modemde sorun olabilir deyince 300 mbps destekli modem taktık, onda da aynı sorun vardı. Sonra işkembeden atarak hattınız 8 megabitten fazlasını desteklemiyor dedi. Ne bir test yaptı ne başka bir şey. Aradım yine kayıt oluşturdum, portu değiştirdiler, modemde ulaşılabilir hız 26-27 mbps göründü, snr ve hat zayıflama değerleri oldukça iyiydi ama 8'den sonrasında hep bağlantım koptu. Tamam bari 8'e geri döndürün de boşu boşuna 7-8 lira fazla ödemeyeyim dedim, onun için telekom il müdürlüğüne yeni paketi kullanamadığınız için dilekçe yazmanız lazım dediler.

Sonuç olarak 50 gün sonra 2 yıllık taahhütüm bitiyor. Daha da davosa gelmem.

topalsolucan ve arsenik bunu beğendi.
  15. arsenik

arsenik Profesör

Beğenilen Mesajları:
    465
    Bu aralar hepimizin internet bağlantı problemi yaşıyor olmamız tesadüf mü?

Birkaç ay önce şimşek çaktığında yağmur bulutu falan toplandığında elektrikler gitmiş ve telefon bağlantıları kesilmişti. Bugün yine yağmur yağdı yine elektrik kesintileri yaşandı. 20 yıldır İstanbul'da yaşıyorum belki de son 10 yıl yağmurdan dolayı elektrik kesintisi yaşandığını hiç hatırlamıyorum.

16. topalsolucan

topalsolucan Misafir

Beğenilen Mesajları:
    68
    santral binalarını para kazanmak için kiralamalara girişti telekom. santral binalarının görevini köşe başlarına diktikleri fiber dolapları yapıyor artık. bu dolaplar da su basmalara ve vs doğal olaylara gayet açık durumda. yakın zamanda telekom 1 tane bile santral binası bırakmayacak.

arsenik bunu beğendi.
  17. arsenik

arsenik Profesör

Beğenilen Mesajları:
    465
    Dünkü yazıda halime şükretmedim herhalde bu sabah dsl ve internet ışığı yanmayarak uyandım. Geçenlerde iç hatlarda problem olabilir dediler diye telefon kablosunu yenilmiştim. Şimdi de splitterda problem olabileceğini söylüyor müşteri hizmetleri. Hg552e Huawei modem de piyasada yeni herhalde hiç detaylı bilgi yok. Kablolarla oynayacağım bakalım.

18. desperado64

desperado64 Profesör

Beğenilen Mesajları:
    447
    Yaşadığınız Şehir:
    Uşak
    Bir kaç gündür benimde bağlantılarım kopup duruyor. Ramazan ayında bu yapılır mı?? yavv

19. beyaz

beyaz Asistan

Beğenilen Mesajları:
    134
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul
    Şu ülkede TTNET kadar gıcık olduğum bi firma daha yoktur.
    İftardan sonra güzel bir kalay çekerim artık :p

Sayfayı Paylaş