Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Ttnet Genişbant Ve Fiberde Hız Limitlerini Yükseltti. Giriş Paketleri 16mbps Ye

Konu, 'İnternet Servis Sağlayıcıları' kısmında murat tarafından paylaşıldı.

 1. murat

  murat Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  2 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.680
  Beğenilen Mesajları:
  616
  [​IMG]

  TTNET, internet giriş paketlerinin hız sınırını 8 Mbps’dan 16 Mbps’ye yükseltti. Şirketin bugün düzenlediği basın toplantısıyla paylaştığı yenilik, TTNET kullanıcılarının artan veri kullanımlarının devam edeceği öngörüsüne dayanıyor.

  Geçtiğimiz yıl kişi başına veri tüketiminin 32.4 GB olduğunu belirten TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı N. Mert Başar, aynı oranın 2014 ilk çeyreğinde 38.3 GB’a yükseldiğini söyledi.

  TTNET’in kendi verilerine göre, şirketin 2013 yılı sonundaki geniş bant kullanıcı sayısı 6 milyon 330 bindi. Aynı yıl fiber internet abone sayısı 620 bin olan TTNET, 2014 ilk çeyreğinde bu sayıyı 660 bine çıkarmış.

  “Hızın musluğunu açan” TTNET müşterilerinin daha fazla veri tüketmesini istiyor. Bunun için fiber internet giriş seviyesi hızını da 24 Mbps’ye çıkaran şirketin yeni tekliflerini almak isteyecek müşterilerine 35, 50, 100, ve 1000 Mbps’ye çıkarabilme fırsatı veriyor.

  Bu düzenlemeyle birlikte TTNET ADSL kullanıcılarının 8 Mbps’ye kadar olan hızları 16 Mbps’ye yükselecek. Ancak TTNET’in sayfalarında şu anda göründüğü kadarıyla Adil Kullanım Kotası aşıldığında bağlantı hızının düşürüleceği limit halen 3 Mbit olarak korunmuş, belki burada da ufak bir artış olabilirdi.

  Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan’ın fiber internet fiyatlarının ucuzlayacağı yönündeki açıklamasıyla, TTNET’in fiyatlarında indirim yapıp yapmayacağı da merak konusuydu. Bu yöndeki bir soruyu cevaplayan TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, hız artışının fiyat indirimiyle ilgisi olmadığını belirtti.

  Kaya, TTNET’in önceliğinin her zaman avantajlı kampanya teklifleri olduğunu ve düzenlemenin yılın ikinci yarısından itibaren tüm ISP’lere internet paketlerinin dizaynı konusunda esneklik getirdiğini söyledi.

  TTNET’in yeni genişbant teklifleri tüm Türkiye genelinde geçerli olacak ve yeni aboneleri kapsayacak.Halihazırda 8 Mbps abonesi olan kullanıcılar, ekstra 2 TL ödeyerek 16 Mbps’lik yeni kampanyadan faydalanabilecek. TTNET teklifleri yeni kampanyalarla desteklenecek..

  KaynaK
   
 2. Ahbârî

  Ahbârî Dekan Süper Moderatör

  Kayıt:
  5 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.837
  Beğenilen Mesajları:
  835
  kimi yiyonuz yav? hızın musluğunu açınmış. şurda başka alternatif olsa beklemem alırım. 3 mb hızla nereye girecen ki akk den sonra.
   
 3. beyaz

  beyaz Asistan

  Kayıt:
  2 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  472
  Beğenilen Mesajları:
  134
  Yaşadığınız Şehir:
  İstanbul
  Hep aynı terane.
  Sahtekar TTNET.
   
 4. mstfanar

  mstfanar Editör Yetkili Kişi Editör

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  2.724
  Beğenilen Mesajları:
  559
  Arkadaşın evinden ttnete bağlandım neredeyse 2 yıl aradan sonra ilk defa. Youtube dondu yav. :mad:
   
  murat bunu beğendi.
 5. murat

  murat Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  2 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.680
  Beğenilen Mesajları:
  616
  Ama Youtube un donması bazen inernetle alakalı olmuyor. Google un kafasına esiyor bişeyler yapıyor videolar donmaya başlıyor.:D
   
  mstfanar bunu beğendi.
 6. mstfanar

  mstfanar Editör Yetkili Kişi Editör

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  2.724
  Beğenilen Mesajları:
  559
  Abi video accelerator var ona rağmen dondu bir ara. :)
   

Sayfayı Paylaş