Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Tilki Andrei (Orhan Edip) Kimdir?

Konu, 'Kim Kimdir?' kısmında murat tarafından paylaşıldı.

 1. murat

  murat Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  2 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.680
  Beğenilen Mesajları:
  616
  [​IMG]

  Orhan Edip 4 Kasım 1967 yılında İstanbul da dünyaya geldi. Annesi ev hanımı, babası ise avukattır.Oyunculuk kariyerine ise 1991 yılında başladı. O dönemden önce ise oyunculuk ile alakası olmadığını söyleyen Orhan Edip Ertürk, bu süreçten önce de doktorluk yapıyordu.İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra bir süre doktorluk yapan Orhan Edip Ertürk,daha sonrasında Varsayalım İsmail dizisi ile televizyon dünyasına adım attı.En büyük çıkışını ise Kurtlar Vadisi dizisi ile yakalamıştır.

  3. yılı itibari ile karşımıza Rus MafyasıTilki Andreirolü ile çıkan Orhan Edip, kısa bir süre içerisinde kendine belli bir hayran kitlesi oluşturmuş,izleyiciler tarafından da beğenilmiştir.1 sezon kadar Kurtlar Vadisinde oynadıktan sonra Polat Alemdar ile pek çok konu da uzlaşamamış,daha sonra da bir anda diziden ayrılmıştı. Polat Alemdar’ın tek öldüremediği düşmanı olarak da bilinir.Bu yıl itibari ile tekrar diziye giriş yapan Orhan Edip Ertürk, 7 yıl sonra tekrar diziye dönüş yaptı. Hala karşımıza Rus mafyası rolü ile çıkıyor. Bu kez daha da yaşlandırılmış imajı ile bizlerin karşısına çıkan Orhan Edip Ertürk, kendi ekibini kurarak Polat’a meydan okuyor.Kurtlar Vadisi dizisinden önce bölüm oyunculuğu yapan ve yapımcılar tarafından fark edilerek diziye dahil edilen Ertürk, belli bir ara verdikten sonra başka projelerde de kendini gösterme fırsatı yakalamıştır. Genelde Polat Alemdar’a düşman olan roller pek sevilmese de, Ertürk’e oldukça büyük sempati duyuldu. Fiziği, ses tonu ve şivesi ile hayran kitlesini kısa süre içerisinde de belirleyebildi.

  Adanalı dizisi ile beraber de kariyerinin başarılı adımlarını atmaya devam etti. Kurtlar Vadisinde ki Süleyman Çakır rolü ile hatırladığımız Oktay Kaynarca’nın bu dizide de ekip arkadaşı oldu. 2 sezon boyunca “Sadri” rolü ile izleyicilerin karşısına çıktı. Kollama, Hesaplaşma ve Şefkat Tepe dizilerinde de rol alan Orhan Edip Ertürk, yapımcı Raci Şaşmaz’ın isteğini kırmadı ve tekrar diziye geri dönüş yaptı.Daha öncesinde Polat Alemdar’ın adamları bir bara gittiler, burada Rus kızlar tarafından kandırılıp Tilki Andrei’nin eline düştüler. Tilki Andrei bir kaçını öldürüp, bir kaçını da sağ bırakmıştır. Özellikle final sahnesinde ki “seninle votka içeceğiz Polat Alemdar” sözü o dönem dillere pelesenk olmuştu. 1.87 boyunda olan Ertürk, diziye başlamadan önce, okul zamanlarında bir süre modellik yapmış. Modellik kariyerinde fazla ön plana çıkmayı başaramasa da, ilerleyen süreçlerde kendini televizyon dünyasına da bir şekilde dahil etmeyi başarmış Dgajans ile çalışan Ertürk, uzun dönemdir bu ajansın oyuncusu.

  Oyunculuk kariyerini de ölene kadar sürdürmek istediğini söylemiş. Bir yandan da doktorluk yapmaya devam etmektedir. Aynı zamanda da Ortaoyuncular adlı tiyatro topluluğunda hem eğitmenlik, hem de oyunculuk görevini sürdürmektedir.

  [​IMG]

  ALINTI

  Gerçekten severek izlediğim bir karakterdi. Kurtlar vadisi pusu dizisinde 298. bölümde öldürülerek diziden ayrılmıştır.

  TİLKİ ANDREİ NİN ÖLÜMÜ:

   

Sayfayı Paylaş