Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

TEOG skandalına gelen tepkiler

Konu, 'Türkiye Gündemi' kısmında tambjk tarafından paylaşıldı.

1. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    İŞTE SİZ OKUYUCULARIMIZDAN GELEN TEPKİLER

Merhaba, TEOG denen (Terbiyesiz , Eğitim , Ordusu , Görevlileri) bu tabir çocuğuma yapılan haksızlık nedeniyle tarafımdan yazılmıştır.
    Evet çünkü , Kadıköy bölgesinde oturmamıza rağmen ve Milli Eğitim tarafından (B) grubu okul türlerinden 2. Sırada bulunan Çok programlı anadolu lisesi kazanan kızımı üstelik 3 İl seçimi Üsküdar , Ümraniye ve Ataşehir istememize rağmen Şile 50. Yıl Çok Programlı anadolu lisesini ve üstelik adresinize gore yerleştirildiniz diye bilgi veren Milli Eğitim Bakanlığı (Saksı bile olamamış) bu kişileri kutluyorum.
    Erdogan GUNBATI

A listesine yazdığım 15 lisenin en az birinin tutması gerekirken 420 puan aldığım halde A listesine yazdığım liselerden biri değil de B listesinin 4. ve son sorasına yazdığım mesleki ve teknik Anadolu lisesi adı altında bir okula yerleştirildim!
    OS Y

mrb,
    bu ülkenin üretime ve hizmete ihtiyacı var. ÖZEL SAĞLIK MESLEK LİSESİ doldu heryer. işadamları holdingler kaliteli eleman yetiştirmek içinMESLEK LİSELERİ açıyorlar. örn antepte açıldı…
    bu ülkenin imamı bol.diyanet doldu taştı.heryer cami.bakıyorum namaz a giden yok .bayramdan bayrama cumadan cumaya. bi de ölü yıkamaya gerek imam. siz yaşayanlara hayat verin önce. bu ülkede bi sürü başka dinden insan var. o kadar minik çocuk tıkış tıkış 3 er kişi oturuyor sıralarda 45- 50 kişi. doğuda 60-70 bu rakam.
    eğitim yarım gün. OKUL YOK ÜLKEDE BE…
    olan okulları imam hatip yaptılar.
    millet ev aldı o okula gidiyor çocuğu diye okulun dibinden servis parası vermiyim diye…. pıtırak gibi imam hatip her yer. yazık günah be…. başka lise açın.tekstil lisesi.güzel sanatlar.spor lisesi yok türkiyede ya…
    ben çocuğuma sporu bıraktırdım. dersane kapanmaz… ben özel okula göndermemek için mecbur dersaneye verecem çocuğumu. zengin olan okusun fakirler açık lise…. bu eğitim sistemine bile ayaklanmadı kimse…
    YAZIKLAR OLSUN BU İNSANLARA…BU ÜLKEYE.. herkes yurtdışına yerleşmek istiyor yeni gençler…. bizde gideriz evlatlarımızla napalım…. antidemokratik yaptırımlar,adalete güven yok. … insanca bir ülkeye gideriz.
    S.K.D.

Merhaba,
    Oğlum Özel okullar sınav sonucu ile Avusturya Lisesi’ne girdi. Ancak Milli Eğitime göre TEOG sonucunda yerleştirilen Nişantaşı Nuri Akın Okulu öğrencisi gözüktüğü için nakil yapılması gerekmekte.
    Dün 25 Ağustos tarihinde Nişantaşı Nuri Akın okuluna nakil işlemini yapmak üzere gittim. Saat 09.00’da bırakın nakil yapabilmeyi, normak kayıt işlemi bile yapılmadı. Çünkü e-okul sistemi “bakımda” bilgisi vererek kapatılmıştı. Bu sistem dün tüm gün açılmadı. Bu nedenle oğlumun nakil işlemi yapılamadı.
    Bugün tekrar okula gitmeden önce telefon ile aradım. Sistemin açık olduğunu ama tüm okulların “0” kontenjan gözükmesi nedeniyle nakil işlemi yapamadıklarını bildirdi. Ben de özel okul için nakil yapacağım dediğimde, “işte o nakil işlemini biz bilmiyoruz, normal liselerin nakil prosedürü var ama özel ve yabancı okullara nakil nasıl yapılmakta bilmiyoruz” dediler. Çarşamba veya Perşembe günü tekrar aramamı, Cumaya kadar bu işlemi yapmaya çalışacaklarını söylediler.
    Açıkçası dün olan e-okul skandalının hiçbir gazetede yayınlanmamasını oldukça yadırgadım. Bana göre bu küçük bir aksaklık değil, binlerce Aileyi etkileyecek büyük bir skandaldır.
    Çocuğu TEOG’a girmemiş ailelerin anlaması için açıklayacak olursa, sistemin çalışmaması demek;
    a) -Bir üst okullara nakil yapmak isteyen öğrencilerin bu işlemi yapamayacakları hatta kayıt oldukları okuldan bir yere kıpırdayamayacakları anlamına gelmiştir.
    b) -TEOG’da bir yere kaydolmuş ama nakil yapamadığı için asıl okumak istediği özel okula geçiş yapamayan yüzlerce öğrenci bulunmakta. Dolayısıyla bu çocuklar yerlerinden kıpırdayamadıkları için bulundukları okulların kontenjanlarında da boşalma olamıyor. Dört gözle bir üst okula nakil olmak isteyen bir çok öğrencinin önünü kapatmış olmaktalar.
    c) -Özel okullara kayıt yaptırıp, daha iyi bir Anadolu lisesi için şansını denemek isteyen öğrenciler maalesef yerlerinden kıpırdayamamaktalar. Bu nedenle Özel ve yabancı okullarda da kayıtlarını tutmak zorundalar. Normalde Özel ve yabancı okulların 25 Ağustos olarak belirledikleri 3. Kayıt döneminde, iyi Anadolu Liselerini kazanan çocukların, yabancı okullardaki kayıtlarını geri çekerek başka çocuklar için kontenjan açılması amaçlanmaktaydı. Ama bu şekilde 3. Kayıtta yabancı bir okula girmek isteyen tüm öğrenciler için büyük bir hayal kırıklığı olmuştur.
    Teşekkürler,
    Dilek Başaran

Bu nasıl bir sistemdir???
    Buyukcekmece de oturuyoruz 18 senedir,olgumda teog da 379. Puan aldı ve yüzdelik dilime göre Anadolu lisesine girebiliyordu fakat tercihlerimiz kale alınmamıs ve bizi taa basaksehırdekı 150 puanlık meslek lısesıne atamıslar!!!!
    Okula gıttık baktık ve yol yok ınsan yok bizim gibi yuzlerce kiş itiraz etmeye gitmiş dilekçemizi yazdık ve cevap: PARDON SISTEMLER BOZUK O YUZDEN IŞLEME ALAMIYORUZ!!!
    Peki bizim tercih hakkımız dan vaktımızı yıyorsunuz,yedege yazılacagımız lise beklide sistem duzelene kadar dolacak??ne yapacagız..cevap: E MECBUREN KAYITLI BU OKULA GÖNDERECEKSINIZ!!!
    OKUTMUYORUM cocugumu…ne yapacaksınız???
    Hapisemi atacaksınız benı atın.
    Bu sıstemede lanet olsun bu basımızdakılerede
    Her yıl deneme yanılma yontemı her yıl sorun.
    Ellemeyın kardeşim ugraşmayın eğitimle.
    Bilal oğlan ister koyunlar yapar….
    YAPMIYORUM.
    OZELEDE GONDERMIYORUM…PARASI OLMAYANLAR NE YAPACAK???EŞŞEK GIBI IMAM HATIBE MESLEGE GÖNDERECEK.
    YOK ÖYLE BIR DUNYA.
    Isyandayım ve benım gıbı bınlerce velı öğrenci isyanda…
    MUATABIMIZ KIM???
    BILAL OĞLAN CIK ORTAYA
    Tskrler
    Nalan

TWITTER TEPKİLERİ

yeşil fil ‏@YesilFil Kendi çocukları Amerika da Papaz okullarına, bizimkiler zorunlu imam olmaya! #CocuğumdanEliniCek

Berkan ‏@BurcuBerkan Sayenizde çocuğumu kendi öz yurdumda okutmayacağım. İnsana bunu da yaptırdınız ya helal olsun. #CocuğumdanEliniCek

Berkan ‏@BurcuBerkan Sayenizde çocuğumu kendi öz yurdumda okutmayacağım. İnsana bunu da yaptırdınız ya helal olsun. #CocuğumdanEliniCek

Devrim Deniz ‏@devrim_deniz1 #ÇocuğumdanEliniÇek DİKTATÖR TAYYİP..

Betul Kurtoglu ‏@KurtogluB #CocuğumdanEliniCek Evet!Çekin artık o pis ellerinizi çocuklarımızdan!Kokuşmuş zihniyetinizle kirletmeyin çocuklarımızı!

Hüs ‏@nikyokbitti #ÇocuğumdanEliniÇek takiyeci dinciler. meb i rezil ettiniz.

Yüksekteki Martı ‏@YkMrti Kendi çocuklarını, işadamlarının burslarıyla yurdışında okutanlar, Özel okul kartelcileri, YETER ARTIK #ÇocuğumdanEliniÇek

çA(rsi)pulcu ‏@CaRSIPULCU #atatürkdemek Bazıları tarihte de günümüzde de mağduru oynadılar hep. Evet mağdur oldular fakat #ÇocuğumdanEliniÇek

çA(rsi)pulcu ‏@CaRSIPULCU #ÇocuğumdanEliniÇek Çünki ÇOCUKLARIMIZI SENİN ARKA BAHÇENDE OYNATMAYACAĞIZ DİKTATÖR RTE…..

ElfKlç ‏@ElifeKl #ÇocuğumdanEliniÇek.böyle MEB böyle hükümet olmaz olsun

Gerçek ☾☆ ☭ Serumu ‏@grcksrm TEOG skandalına Tepkisiz Kalma… Destek Ver.. ! #çocuğumdaneliniçek

Belgin Mete ‏@BelginMete çevremdeki biçok çocuklular yurtdışına kaçıyor.. çocukları için.. kimi abd’ye, kimi kanada’ya gidiyor, gitti, yerleşti.. #ÇocuğumdanEliniÇek

Devrim Deniz ‏@devrim_deniz1 #ÇocuğumdanEliniÇek çünki biz laik ve ATATÜRKÇÜ bir EĞİTİM istiyoruz..

Özgür Düşün(Me) ‏@ozgurdusunsek BU ÜLKE DEMOKRATİK BİR ÜLKE Mİ? BU ÜLKE ÖZGÜR BİR ÜLKE Mİ? BU ÜLKE SERBEST BİR ÜLKE Mİ? #ÇocuğumdanEliniÇek

Ψ Utku Türkmeneri ‏@Uturkmeneri1 #ÇocuğumdanEliniÇek teog’la imam hatip’i zorlama

Özgür Düşün(Me) ‏@ozgurdusunsek Fen Liselerine ayrılan kontenjan 25.320, İmam Hatip Liselerine ayrılan kontenjan 215.136

Özgür Düşün(Me) ‏@ozgurdusunsek MİLLETİN VAJİNASINA EL ATTINIZ.MİLLETİN EVİNDEKİ YAŞAMINA EL ATTINIZ.MİLLETİN GİYİMİNE EL ATTINIZ.SIRA ÇOCUKLARDA #ÇocuğumdanEliniÇek

KUVAYİ MİLLİYE ‏@KALPAKLILAR #ÇocuğumdanEliniÇek Örümcek kafalı, ilimden bir haber, Cumhuriyet rejimini yıkacak personel yetiştiren okullarda çocuklar okutulmasın.

Emine [​IMG] ) ‏@emineslc #çocuğumdaneliniçek benim bildiğim düz lisedir hiç bir seçim yapmayanın gideceği okul.İmam hatip özel tercihtir.Öyle olmalı da

erhan ‏@lakasaMan 6)Lütfen #ÇocuğumdanEliniÇek o masum küçük bireylerin beyinlerini yıkama. Farklı düşüncelere ve hayatlara tahammül göster hiç değilse.

erhan ‏@lakasaMan (5) Bu bir kölelik sistemi oluşturmaktır. Bizden olmayan bertaraf olur mantığı TEOG ile çocuklara empoze edilmektedir #ÇocuğumdanEliniÇek

erhan ‏@lakasaMan 4)Gücü eline geçirdiklerinde (bknz: Adnan menderes) karşı görüşü tamımı ile günümüzde ki gibi mağdur ettiler #ÇocuğumdanEliniÇek

erhan ‏@lakasaMan 3)Bazıları tarihte de günümüzde de mağduru oynadılar hep. Evet mağdur oldular fakat #ÇocuğumdanEliniÇek

İZMİR ‏@cidi_35 Fen Liselerine ayrılan kontenjan 25.320, İmam Hatip Liselerine ayrılan kontenjan 215.136.İnsanları zorla imam yapamazsın #ÇocuğumdanEliniÇek

Erman Kaptaoğlu ‏@aklinyolubirmi Bir gazeteci babayiğit çıkıp kaç AKP’linin çocuğu özel okulda kaçınınki imam-hatip’te okuyor haber yapmayacak mı?#ÇocuğumdanEliniÇek

☪ TC ALPAYA ☪ ‏@tbt1997 Elhamdülillah Müslümanım ve Türküm fakat dinde zorlama yoktur,milleti dinden imandan soğutmayı bırakın! #ÇocuğumdanEliniÇek

Ağasar ‏@agasarliyimben #ÇocuğumdanEliniÇek Ey Allahım, sabrediyoruz!!!!

Çınar Özyılmaz ‏@CinarOzyilmaz hiç bir devlet bir insanı bir ideoloji çerçevesinde eğitemz..bana göre bu insan haklarına aykırı bir durumdr ve suçtur.. #ÇocuğumdanEliniÇek

F â k ï r Ç. ‏@fakircorumluFC #ÇocuğumdanEliniÇek ben kendini ifade eden özgür çocuklar yetiştirmek istiyorum. Senin zorla imam hatipli yapmanı istemiyorum.

serpil erdem ‏@08_sevgilim #ÇocuğumdanEliniÇek demem için önce anne olmam lazım amam söz anne olunca bol bol yazıcam herşeyı [​IMG]

fazi ‏@umutsuzvaka2013 @gazetesozcu #ÇocuğumdanEliniÇek ne hala geldik

F â k ï r Ç. ‏@fakircorumluFC Ben çocuğumu zoraki müslüman veya herhangi bi düşünce mensubu yapmak istemiyorum. Devlet #ÇocuğumdanEliniÇek !!!

Zelda ‏@ZeldaZelda14 #ÇocuğumdanEliniÇek Zorunlu ImamHat ne demek? Dinde zorlamami var. Nabi Avci kendisi Esk.Maarifden mezun ama baskalarinin cocugu IH yolluyor

köroğlu ‏@sulekoroglu #ÇocuğumdanEliniÇek İmam Hatipte okuyacağına okumasın.Okumuş cahil olmasından iyidir.

Esra Aydın ‏@mint_yesili #ÇocuğumdanEliniÇek Hem faşist hemde yobazlar! Çekin ellerinizi çocuklardan!

Pomak ‏@koyupomak #ÇocuğumdanEliniÇek Ey MEB!

Elif Aydın ‏@elifaydi #ÇocuğumdanEliniÇek Hem kapalı hem açık öğrenciler bir arada okuyacak.Normal bölüme de dini ağırlıklı dersler konulacak tecrübeliyiz gcenyıl

Zelda ‏@ZeldaZelda14 #ÇocuğumdanEliniÇek Yerlestirme, zel okul kayitlari tam1 kesmekes ve tek sorumlusu MEB. IH sayisini arttirmaktan baska seyle ugrasmiyorlar

RhPolitik ‏@RhPolitik #ÇocuğumdanEliniÇek diyen milliyetçiler bi sussun lütfen. 4+4+4′ü desteklediniz, onay verdiniz. Salt AKP karşıtlığıyla olmaz bu işler!

Aysel ‏@ayselaydemir #ÇocuğumdanEliniÇek Baktılar ki imam hatiplere ilgi yok, şimdi devlet eliyle metazori imamiyeleştirme başlatıldı. Hani dinde zorlama yoktu?

EnBüyükTürkAtatürk ‏@kkolerkilic @gazetesozcu Ben çocuğumu zorunlu olarak İmam Yetiştirmek zorundamıyım ? Nerede kaldı demokratik ülke olma iddiası? #ÇocuğumdanEliniÇek

diren insan ‏@edepsuzzz ayarlarıyla oynadıgınız ülkenin içini ettginizin en büyük örnegidir #ÇocuğumdanEliniÇek

Nezih Şahin ‏@SemihBingl1 #ÇocuğumdanEliniÇek Zorla Allah sevgisi kalplere koyulamaz. Keyfiyetsiz kemmiyetin sonucu rüşvete fetva veren alimler ve slogan müslümanı..

Elif Aydın ‏@elifaydi @gazetesozcu #ÇocuğumdanEliniÇek Geçen yıldan beri uygulanıyor bu uygulama yeni değil ki haberimiz olmadanrnGözcübaba lisesi imamhatip oldu

RhPolitik ‏@RhPolitik #ÇocuğumdanEliniÇek demek için çok geç. 4+4+4′e karşı alanlara çıkanlara bölücü anarşist dedi bu halk. Bazı şeyler yaşanmalı belki de…

HISSE/TRADER-ATATURK ‏@HisseTavsiyesi Kiz cocuklari Imam Hatip`e giderken kapanacaklar mi?…#ÇocuğumdanEliniÇek

HISSE/TRADER-ATATURK ‏@HisseTavsiyesi Kiz cocuklari Imam Hatip`e giderken kapanacaklar mi?…#ÇocuğumdanEliniÇek

yasemin gultekin ‏@GultekinYasemin #ÇocuğumdanEliniÇek zorla din olur mu kapkara surat ve söylemlerle müslümanlık neftret dini mi,cocuklarımıza bu dini böyle mi sevdireceğiz?

Mahmut Ekin ☮✌ ‏@ekinmahmut #ÇocuğumdanEliniÇek [​IMG] ))) 1950 İran

YeniHalk ‏@gazetehalk Ortaöğretim okuyan çocukların %15′i matematik beceriksiziyken liselerde bu sayı %30′u geçiyor; çoğunluğu İmam Hatip’li! #ÇocuğumdanEliniÇek

Kriptolu Telefon ‏@Ortadogudan #ÇocuğumdanEliniÇek Çocuklarınızı İmam Hatip’e gönderinki AKP’ye oy versinler. AKP’de cukkaları,ihaleleri toplasın.Böyle daha çok SOMA olur

Nursen BALCI ‏@NesefiN @gazetesozcu #ÇocuğumdanEliniÇek böyle sistem olmaz olsun. Tercih listemizde olmayan okula yerleştik,nakil için boğuşuyoruz. Nabiavcı istifa

YeniHalk ‏@gazetehalk “Zorunlu İmam Hatip’e direnelim.” Alevi-Bektaşi Yönetim Kurulu #ÇocuğumdanEliniÇek

Kemal’le farklı Açı ‏@kemalboyacolu Gelecegimiz olan gençlerin tek ışığı bilimdir #ÇocuğumdanEliniÇek milli eğitim gerçek eğitimcilerin işidir babadan oğlana hilafetle geçmez

yasemin gultekin ‏@GultekinYasemin #ÇocuğumdanEliniÇek zaten özelde okuyan cocuğumu sen kimsin de imamhatipe gönderiyorsun yeterince ..t kılı var daha da geliyor

Elçin ‏@CkrElcin #ÇocuğumdanEliniÇek reşit olana kadar bireylere gereken din bilgisini ailesinin vermesi gerektiği konusunda önce bir hem fikir olalım.

LİKAPA ‏@likapaCEL #ÇocuğumdanEliniÇek İmamlardan vakıflardan camilerden uzak duran bir çocuk kimseye kul köle olmaz. Bilim ilim insanı yüceltir insan yapar.

Meri ‏@Bayan_Meri Hristiyanları bile imam hatipte okumaya zorunlu kılan bir sistem #ÇocuğumdanEliniÇek Hoşgörüsüz ve bagnaz bir toplum olma yolunda ilerliyorz

fazi ‏@umutsuzvaka2013 Hani özgürdük #ÇocuğumdanEliniÇek

Zeynep Çakır ‏@zeynepcakir68 #ÇocuğumdanEliniÇek siz kim oluyorsunuz da çocuklarımızı imam hatipe mecbur bırakıyorsunuz,,Buna asla izin vermiycez,,gücünüz yetmiycek**

TC Simge Yalçın ‏@SimgeYaln58 Gayrimüslimlerin İmam Hatipe yerleştirilmesi #ÇocuğumdanEliniÇek

nuran ‏@gece1306 Bunu unutmayın! Neye baskı yaparsan ondan tiksindirirsin. #ÇocuğumdanEliniÇek

Ali Cem Bektsoglou ‏@alicmbkts #ÇocuğumdanEliniÇek lan 13 yüzdelikle 19 yüzdelikli liseye girdik .bi de tercih yapmayanlar imam hatibe gidicekmiş.zorla din olmaz !

TEOG skandalına sizden gelen tepkiler - Sözcü Gazetesi

--- İki Mesaj Birleştirildi, 26 Ağustos 2014, ilk mesajın tarihi: 26 Ağustos 2014 ---
    Yandaş medyayı taradım bi halkı ne kadar bilgilendirdiler diye :)

Sabah gazetesi;

Takvim gazetesi;

Türkiye gazetesi;
    E-Okul Lise Nakil Başvurları (2014 MEB TEOG Nakil ve Kontenjan İşlemleri)
    MEB TEOG Lise Yerleştirme sonuçlarına göre yerleştirildiği okuldan memnun olmayan öğrenciler için lise nakil başvuruları bugün başladı. Son gün 28 Ağustos.

24.8.2014
    MEB-TEOG Yerleştirme Nakil İşlemleri!!! (TEOG LİSE-NAKİL İŞLEMLERİ - e-okul.meb.gov.tr)
    MEB'in lise (TEOG) yerleştirmeleri sonrası, başka bir okula nakil işlemleri 25-28 Ağustos'ta alınacak ve sonuçlar 29 Ağustos saat 19.00'da ilan edilecek.

Yeniakit gazetesi;

Yenişafak gazetesi;
    TEOG tercih sonuçları açıklandı
    Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren TEOG sonuçları bugün açıklandı. Adaylar sonuçlara MEB'in resmi sitesinden ulaşabilecek.

haber7 gazetesi

İşte size yaşatılan sanal, tozpembe türkiye gündemi... Hiçbiri gerçeklerden bahsedemiyor, uyutuyorlar halkı...

2. murat

murat Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    616
    Tamam @tambjk bundan sonra bilgilenmek için hep sözcü okuruz.. Sende bi hoşsun haa..

Ucundan kenarından bişey bulupta skandal meydana getirmeye çalışan.. Sinekten yağ çıkarmaya çalışan medya Sözcü yü okuyacağım bundan sonra..:D Haa bu arada Yılmaz Özdil de yakında orada olabilir.. Artık kadro tamamlandı bütün seçilmişler uzay gemisine toplandı Dünya yı kurtarabilirler artık..

friendly bunu beğendi.
  3. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Murat ben sözcü okuyun demiyorum ki bende çok fazla okumam ama Türkiye gibi bir yerde sadece yandaş gazeteler tarafından kuşatılmış bir zihin gerçeklikle bağını koparmış demektir, aynı şekilde sözcü de sadece muhalif haberler yapıyor, sadece sözcü okuyan birinin de kafayı sıyırması muhtemel. O nedenle hemen hemen bütün gazetelere göz gezdirilmeli. Sol sağ liberal demokrat komunist sosyalist ulusalcı muhafazakar hepsine bakıp habeleri ve bakış açılarını tartıp kendi muhakeme gücümüz ile yorumumuzu oluşturmalıyız. Belki birçoğunuz başka gazetelere de bakıyordur bilemiyorum ama yapılması gereken bu çünkü medya gazetecelik ve habercilikten öte propaganda aracı olarak kullanılmakta. Eğer bir organa bağımlı kalırsanız tufaya getirilirsiniz.

black ve murat bunu beğendi.
  4. Bloother

Bloother Profesör

Beğenilen Mesajları:
    262
    Yaşadığınız Şehir:
    Antalya
    Şimdi de ülkeyi böyle mi karıştırmaya çalışıyorlar? :) Eylül'ün son haftasına kadar nakil işlemleri sürecek. Yarın son gün değil!

5. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    :) Ortadoğu kafası bu işte, ırak da ışid in katliamları karşısında oradaki sunniler nasıl ses çıkarmıyor, göz yumuyor, kutsal davaları uğruna alttan altan altan destek oluyorsa sizde burada devlet ve hukuk katledilirken kutsal davanız uğruna ses çıkarmıyor, göz yumuyor, alttan alttan destek çıkıyorsunuz.

Sizlere ordu katlediliyor dedik, inanmadınız, balyoz ergenekon vs davalarda nasıl katlediğini bugun en tepenizdeki kabul ediyor.
    Yargı katlediliyor dedik, inanmadınız, ortalığı karıştırıyorsunuz dediniz, bugun yargıya güven dibe vurmuş, herkes kamplara ayrılmış, hukuk katledilmiş durumda.
    Size cemaat örgütleniyor dedik, kabul etmediniz, fitneci dediniz, aramızdaki kardeşliği bozamazsınız dediniz, şimdi kalkıp adamları paralel ilan ettiniz, tüm kurumlarda cadı avı başlattınız.
    Dış politika yanlış, esadı göndermek kolay değil dedik, esadı gönderemediğiniz gibi başımıza bide ışidı bela ettiniz, üstüne birde milyonlarca suriyeliyi yurtlarından ettiniz savaşı körükleyerek.
    Suriyelileri şehirlere kabul etmeyin, kamplarda kalsın dedik, dinlemediniz, şimdi ortaya çıkan olaylar malumunuz.
    Basın sansürleniyor, baskı var dedik, inanmadınız, alo fatihler, nerminler ortaya çıktı.
    Yolsuzluklar var dedik, inanmadınız, ülkeyi karıştırmak, ekonomiye zarar vermek istiyorlar dediniz, milleyin a.qoyanlardan tutun da villalar kutucuklar saatler dolarlar ortaya saçıldı.
    Siz ülke karışmasın diye sustukça, göz yumdukça, kutsal davanız uğruna destek çıktıkça bu ülkede ordu, yargı, hukuk, anayasa,emniyet teşkilatı, kurumlar, basın, üniversiteler katledildi sıra eğitim sistemine geldi anlaşılan, hergeçen yıl yapılan değişikler ve düzenlemeler ile zaten kötüye gidiyordu, fetvasıda gelmiş oldu eğitimin de katli vacip demekki.

Neye el attıysa içine etti bu ikdidar, devletin kurumlarını teker teker çökertti, halkı kutuplaştırdı, kamplara bölüp düşman etti ama olsun yeter ki sizin kutsal davanız zarar görmesin, bu ülke karışmasın!!

6. Bloother

Bloother Profesör

Beğenilen Mesajları:
    262
    Yaşadığınız Şehir:
    Antalya
    Sana göre kıyamet kopmuş zaten. :D

black bunu beğendi.
  7. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    @tambjk sana siyaset konusunda tek bir kısımda katılabilirim o da eğitimdir gerçekten Türkiye'de eğitim berbat bir durumda derler ya "gelen gideni aratır" diye aynen öyle yıllardır MEB bakanlarını değiştirdiler hepsi birbirinden kötü çıktı biraz daha yükseğe gelirsek üniversite sayısını kontrol edemediler özel üniversiteler çoğaldı devlet üniversitelerindeki hocalar özele kaydı devlet üniversitelerinin kalitesi düştü( hepsi değil çoğunun ) özel üniversitelerde de acımasızlık bayağı arttı ve daha neler neler...

Ama dediğim gibi eğitim dışı konularda sana %98 katılmıyorum ama konu bu değil kısacası Türkiye'de eğitim berbat:)

8. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    @black bu da bi gelişme :) Umarım diğer konularda da bana hak vereceğiniz günler geldiğinde çok geç olmaz.

Ayrıca katılmadığın noktalar konusunda net bir soru sorayım
    -Balyoz ve ergenekon ile orduya komplo kurulduğunu düşünmüyor musun? (hükümet bile kabul etti)
    -Yargıya güvenin dibe vurduğuna inanmıyor musun?
    -Cemaat örgütlenmesi konusunda uyarılarımızı hatırlamıyor musun? (emniyet teşkilatı ve yargı)
    -Suriye politikası iflas etmedi de Esad mı gitti, bizim mi haberimiz yok?
    -Suriyeliler ülkemize güzellikler, zenginlikler mi kattı?
    -Basın özgürlüğü had safhada, alo fatih ve alo nerminler düzmece, sansür fln yalan mı?
    -Kol saatleri, ayakkabı kutuları montaj, paralar sahte mi? Yolsuzluklar eskisine göre çok daha mı azaldı ve rant düzeni mi bozuldu?

Bunların hangisine hangi noktalarına ne sebeple katılmadığını merak ettim doğrusu :) Çok mu yalan yanlış konuştum..

9. Bloother

Bloother Profesör

Beğenilen Mesajları:
    262
    Yaşadığınız Şehir:
    Antalya
    Acaba ağacı sulayan mı yok, yoksa ağacın içinde kurt mu var? Hainlik, kalleşlik karşısında kim durabilir?

10. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Siz beni fanatik AKP'li mi zannediyorsun? Eğer zannediyorsanız cevabı vereyim fanatik AKP'li değilim ama oyum yine AKP'ye gidecek neden mi? çünkü ülkeyi AKP'den daha iyi yönetecek bir parti ya da kuruluş olduğuna hiç bir Türk evladı vicdanen inanamaz olduğunu söyler ama inanmaz. Erdoğan'ı seviyor muyum? pek sevmiyorum kibirli ve genelde durması gereken yeri bilmiyor ama aynı adaylarla seçim yapılsın oyum yine Erdoğan'a gider, neden mi? Çünkü Erdoğan diğerlerine nispeten halktan bir adam ve ülkenin yaklaşık %48'ide böyle düşünüyor ki bu adama veriyor çünkü numarada olsa gerçekte olsa halk kendi gibi davranan lider istiyor.

Son olarak sorduğunuz soruların hepsine birden cevap vereyim siz istediğiniz kadar doğru konuşun bu üslupla kimse sizle tartışmak istemez çünkü sadece saldırıyorsunuz, ikna gücünüz hiç yok, sadece insanı bıktırıyor ve aynı şeyleri tekrarlıyorsunuz zaten baştaki hitapla da amacınızı belli ettiniz.
    --- İki Mesaj Birleştirildi, 26 Ağustos 2014 ---
    Ben size kardeş gibi yaklaştım siz kalleşmişim gibi cevap verdiniz

Bloother bunu beğendi.
  11. Bloother

Bloother Profesör

Beğenilen Mesajları:
    262
    Yaşadığınız Şehir:
    Antalya
    Ben arkadaşın küstah ve ukala tavırlarını daha önce rapor ettim ama pek ilgilenen olmayınca ben de aynı dille karşılık veriyorum artık. :)

12. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    @black , katılmadığını söylediğin o %98 lik bölümü gayet nazik birşekilde hatırlatıp gerekçelerini sordum sadece. Sen eğer o kısımlara katılmadığını belirtmemiş olsaydın üzerinde durmayacaktım ama sen %98 gibi keskin ve yüksek yüzde ile kendinden emin belirttin ki gerçekten ne düşündüğünü merak ettiydim, art niyetim yoktu.
    --- İki Mesaj Birleştirildi, 26 Ağustos 2014 ---
    Küstah ve ukala olduğunu sanıyorsan benden duymuş olma ama olmuyor sadece komik oluyorsun :)

13. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Dediğim gibi AKP'li değilim aynı şekilde Erdoğan'da babamın oğlu değil oy veririm geçerim savunamam, savunmam da aynı şekilde ben inanmıyor muyum bu adamların yolsuzluk yaptığına, yanlış siyaset izlediklerine, yanlış kişilere güvendiklerine ama dediğim gibi bu adamlardan daha iyisini yapacaklarını sanan insanlar önce halkı yani bizi inandırmalılar

14. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Dediğim gibi geri kalan %98'ine katılmadığını söylemen üzerine yazdıydım onu. Umarım başkaları ikna edebilir sizleri.

15. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    %98'den kastım benim Türk-İslam ve sağ görüşlü siyaseti savunmam sizin de solcu siyasetini savunmanız %98'lik kısım burdan oluşuyor AKP ve AKP politikalarından değil

16. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    İyide abi bu konunun hiçbir yerinde sol idolojik bir siyaset yapmadım, somut olaylardan bahsettim, hangi ideolojiden olursa olsun yukarıda listedekilierimin hassasiyet konusu olması gerekmez mi.

17. Bloother

Bloother Profesör

Beğenilen Mesajları:
    262
    Yaşadığınız Şehir:
    Antalya
    Solcuların, komünistlerin haberleriyle gel, sonra solcu siyaseti yapmadım de. :D :D

18. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Allahım, komunizm hakkında 3 kelime edemeyecek adam yılların ulusalcılarını, komunistlerin azılı düşmanlarını komunist ilan ediyor. Komunistler senin bu cehaletine tanık olsaydı recm ederlerdi muhtemelen. Resmen komunizmin ırzına geçtin.

19. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    İlk olarak tüm konuları içine alarak ve yetersiz açıklamalı yorum yaptım bundan dolayı sorumluyum bunu bi' geçelim

Artı olarak ben size demiyorum ki yalan söylüyorsunuz, bu olaylar yaşanmıyor ama farklı bir parti gelse farklı olacağını hiç ama hiç düşünmüyorum hiç bir parti sütten çıkmış ak kaşık değil hep berbat ama berbatın arasında kötü bana göre AKP'dir işte olay bu

20. Bloother

Bloother Profesör

Beğenilen Mesajları:
    262
    Yaşadığınız Şehir:
    Antalya
    O yüzden ortak paydada buluşuyorsunuz dimi. Gerçi sizin de ne olduğunuz belli değil. Bir de bana akıl veriyor. Hey Allah'ım :D

Sayfayı Paylaş