Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Tecavüz sözlüğü

Konu, 'Beğenilen Köşe Yazıları' kısmında tambjk tarafından paylaşıldı.

 1. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  Tecavüz sözlüğü

  -EMPATİ: Her tecavüz olayından sonra kurbana değil tecavüzcüye karşı geliştirilen his...  *  -MİNİ ETEK: Tecavüzcü katilleri haklı göstermek için gündeme getirilen bir kadın giysisi.  *  -NAMUS: Kadında aranan ama erkekte aranmayan şey...  *  -İDAM: Tecavüzcü katillerin ortaya çıkmasından sonra kısa bir süreliğine gündeme getirilerek iç rahatlatılan bir cezalandırma yöntemi.  *  -NEDEN/SONUÇ: Tecavüzcü aklayıcılarının kullanmayı pek sevdikleri akıl yürütme biçimi... Bakınız: "Tecavüz sonuçtur, yaşam tarzı nedendir" cümlesi.  *  -MİNİBÜS: Kanlı kazan.  *  -NİHAT DOĞAN: "Mini etek giyersen öldürülmeyi hak edersin" demeye getirenlerin bir numaralı kanaat önderi.  *  -AKİT: Yine tecavüzcüyü anlamaya çalışan ve yine kurbana girişen paçavra.  *  -AYLİN NAZLIAKA: Gencecik bir kadının hunharca katledilmesi karşısında üzüntülerini dans ederek beyan eden milletvekili.  *  -PEMBE OTOBÜS: Nefislerine hâkim olmak yerine kadınları, sadece kadınların binebilecekleri özel bir otobüse doldurmayı akıl edenlerin önerdikleri bir otobüs modeli.  *  -CEZA İNDİRİMİ: Türkiye'de tecavüzcüler söz konusu olduğunda anında devreye giren bir adli bağışlama sistemi.  *  -TAHRİK: Tecavüzün ve tecavüzcünün bir numaralı savunma kalkanı.  *  -ÜÇ GÜN: Özgecan'ın hunharca katledilmesinin gündemde kalma süresi.  *  -AHLAK: Sadece kadınlar söz konusu olduğunda akla gelen, erkekler söz konusu olduğunda pek akla gelmeyen bir kavram.  *  -AYŞENUR İSLAM: Ses tonunu bile pek işitemediğimiz aileden sorumlu bakanımız.  *  -SEN DE ANLAT: Kadınların artık susmak yerine konuşmaya başladıklarını gösteren sosyal medya sloganı.  *  -ÖZGECAN: Bir uyanış vesilesi... Bir özge can...

  Batı'nız batsın
  "KADINLAR tecavüze uğruyor" diyorsun.
  "Ama aynısı Batı'da da oluyor" diyorlar.  *  "Gösteri hakkı kısıtlanamaz" diyorsun.
  "Ama Batı'da da kısıtlanıyor" diyorlar.  *  "İşçi cinayetleri olmasın" diyorsun.
  "Ama Batı'da da işçiler ölmüştü" diyorlar.  *  "İfade özgürlüğünün önüne geçilmesin" diyorsun.
  "Ama Batı'da da geçiliyor" diyorlar.  *  "Kürtaj... Sezaryen... Bırakın bu işleri" diyorsun.
  "Ama Batı... Ama Batı..." diyorlar.  *  "Kadın katillerinin ellerini kırın" diyorsun.
  "Ama Batı... Ama Batı..." diyorlar.  *  Hay sizin Batı'nız batsın e mi?

  İsimleri tecavüzcülerin isimlerinin yanına yazıldı

  EY kadınların giydikleri kıyafet nedeniyle tecavüzü hak etmiş olabileceklerini savunan aşağılık tecavüzcü aklayıcıları!
  Bilesiniz ki...
  İsimleriniz minibüs tecavüzcülerinin isimlerinin yanına yazılmıştır.  *  Ey kadınların yaşam tarzları nedeniyle tecavüz edilip öldürülmeye davetiye çıkardıklarını yazan foseptik çukuru gazete!
  Bilesin ki...
  İsmin bir kez daha "tecavüzcü goygoycusu" olarak kayda geçmiştir.  *  Ey trollük uğruna tecavüzcü katilleri mazur göstermek için bin dereden su getiren magazin maymunu!
  Bilesin ki...
  İsmin "tecavüzcü katillerin işbirlikçisi" olarak kayda geçmiştir.
  'Bizi devirecekler' diye bir paranoya
  GENÇ bir kadın tecavüze uğramış, öldürülmüş, yakılmış...
  Millet ağlıyor.
  Millet tepkili.
  Millet öfkeli.
  Millet isyanda.  *  Hükümete yakın bazı şahıslar, milletle birlikte ağlayacaklarına, tepki göstereceklerine, öfkeleneceklerine, isyan edeceklerine...
  "Özgecan'ı bahane edip bizim biricik hükümetimizi devirmeye çalışıyorlar" diye ağlaşıyorlar.  *  Genç bir kadının
  vahşi bir cinayete kurban gitmesi karşısında iki dakika olsun biricik hükümetlerini falan bir tarafa bırakıp kendilerini samimi bir öfkeye, samimi bir üzüntüye, samimi bir tepkiye bırakamıyorlar.  *  "Hükümetimizi devirecekler" paranoyası öyle bir paranoyadır ki...
  İnsanın kendisini insani bir öfkeye, insani bir üzüntüye, insani bir tepkiye, samimi bir isyana bırakmasına bile izin vermez.


  Ahmet Hakan | Tecavüz sözlüğü
   
 2. murat

  murat Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  2 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.680
  Beğenilen Mesajları:
  616
  Bundan bile siyasi bi sonuç çıkarıp nemalanmaya çalışıyorlar yaa işte bu kesim bu kadar aciz..
   
 3. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  Asıl acizlik ne biliyormusun, acaba bu konuda 2 laf edecek olursam ve bundan siyasiler gocunursa diye susup pusmak ve konuyu esaslıca, tüm detaylarıyla tartışmaktan kaçmak, sorumlularına dokundurtmadan, ne şiş yansın ne kabap diye eyyam yapmaktır.

  Asıl acizlik, ülke berbat haldeyken cici hükümetimize toz konduruyorlar, nemalanıyorlar diye ağlamaktır.
   
 4. Empatik

  Empatik Doçent

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  950
  Beğenilen Mesajları:
  95
  :D Ellerine almışlar bumerangı menzil dışındaki AKP ye atıp duruyorlar. İsabet ettiremedikleri gibi geri dönüp kendireni vuruyorlar. Ha bazen rüzgal onlardan yana oluyor bumerangı sıyırtıyorlar o ayrı mesele :D :D
   
  Son düzenleme: 17 Şubat 2015
 5. desperado64

  desperado64 Profesör

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  2.215
  Beğenilen Mesajları:
  447
  Yaşadığınız Şehir:
  Uşak
  Asıl acizlik ne biliyor musun? Kendi düşüncelerini savunan hiç bir hükümetin ülkeyi yönetemiyeceğini bilipte, kendi düşüncesinde olmayan hükümetin yaptığı işleri kıskanıp en ufak şeyde karalama yapmaktır. + Onun seçmenlerini vatan haini (kendi hainliklerini görmeden ) ve (kendi cahilliklerini görmeden) onları cahillikle suçlamaktır.
   
  murat bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş