Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Tarayıcılarda Kasıntı

Konu, 'Web Tarayıcıları (İE, Firefox, Chrome, Opera)' kısmında marancı tarafından paylaşıldı.

1. marancı

marancı Gezgin

Beğenilen Mesajları:
    0
    AMD Turion X2 ZM-82 işlemcili (2.2 çift çekirdek)
    4gb DDR2 800mhz ram ı olan
    120gb ssd li win7 home premium 64 bit yüklü bilgisayarımda nedense tüm tarayıcılar efsane bir şekilde kasıyor. Bunun nedeni ne olabilir? Flash player yazan olmuş nette sildim yükledim ama değişen bir şey olmadı.
    Sekmeler arası geçişlerde yerine göre 3 5 saniye bekleme oluyor. Sayfayı aşağı kaydırırken hakeza. Linklere sağ tıklayıp yeni sekmede aç derken de sağ tık menüsü çok geç geliyor. Hemen hemen her sitede aynı.

2. arsenik

arsenik Profesör

Beğenilen Mesajları:
    465
    Eklentileri pasif hale getirip denediniz mi? Geçtiğimiz günlerde adblock'un aşırı ram yediği firefox tarafından açıklanmıştı mesela direk o geldi aklıma.

3. beyaz

beyaz Asistan

Beğenilen Mesajları:
    134
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul
    Ekran kartı problemi de olabilir hocam. Driverlarınızın güncel olduğundan emin olun.

4. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    835
    Bende de bi ara kasıyordu. Ama 2 haftadır durum ne bilmiyorum ama pcden kaynaklı gibime geliyor. Tarayıcılar kassa sıkıntı olsa herkeste olur, arada bi oluyor işte

5. marancı

marancı Gezgin

Beğenilen Mesajları:
    0
    Sıfır eklenti ile denedim zaten olmadı. Şuan hiçbir eklenti yok. 3 tarayıcıda da aynı sıkıntı var. Adblock kullanmıyorum. Driverlar zaten sıkıntılı değildi ama bir format ile baştan deneyeyim olmadı. HP nin sitesinden hepsini indirip. Windowsa bırakmadan işi.
    Teşekkürler.

6. by efsane

by efsane Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    212
    Yaşadığınız Şehir:
    Elazığ
    Anı problem bende de var abi.

Chrome aşırı derecede kasıyor, flashı hiç yüklemedim bile, ekran kartım güya güncel ama hiç bir şey değişmiyor.

Sıfır windows da kurdum, ekran kartı dışında driver de yüklemedim ama halen kasılıyor.

7. NGungor96

NGungor96 Yeni

Beğenilen Mesajları:
    25
    Yaşadığınız Şehir:
    Gaziantep
    amd turion x2 zm-82 çok yeni bir işlemci değil. 2 mb L2 önbelleği var.
    tarayıcıları açmadan önce görev yöneticisini açın. performans sekmesine gelin ve tarayıcıyı öyle açın. işlemci kullanımı gözlemleyin. muhtemelen işlemci kullanımı çok yüksek oluyordur. ram ve hdd gayet yeterli çünkü.
    işlemci kaynaklı olduğunu düşünüyorum ben.

Sayfayı Paylaş