Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

TÜRKSAT 4A Uydu Kurulumu ve Kanal Arama

Konu, 'Uydu Teknolojileri' kısmında murat tarafından paylaşıldı.

1. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Next'i araştırdım, çok ısındığından şikayet etmişler.

Hiremco'Nun youtube dan menü, ayarlarını vs anlatan videolarını izledim, tatmin etti beni, kanal geçişleri de ortalama, next kadar hızlı olmasada rahatısz edici düzeyde değil. Bide tabi fiyatı daha uygun :)

friendly bunu beğendi.
  2. mstfanar

mstfanar Editör Yetkili Kişi Editör

Beğenilen Mesajları:
    559
    Bizim de mini uydu alıcısı hd desteklediğinden salondaki TV ye onu bağlarız artık. Diğer uyduyu da mutfaktakine bağlarız. 82 ekrana HD gerekli değil. :)

3. murat

murat Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    616
    Yurdum insanı..:D
    Bence cahil değiliz ama üşengeçiz hem de çok üşengeçiz..

Bu da uyanık yurdum insanı..:D

4. mstfanar

Beğenilen Mesajları:
    559
    Abi, bilmeyenler de var. Mesela bizim komşular, daha kapımızı çalmadılar gerçi ama yakın zamanda gelirler herhalde. :)

5. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Katılmıyorum, gerçekten cahiliz.

Daha televizyon kumandası ile uydu kumandasını ayırt edemeyen, uydu kumandası ile tv yi kapatmaya, tv kumandası ile uyduyu açmaya çalışan, kumandanın üzerindeki menü ve ok tuşlarını kullanamayan, 20 yıldır kumanda üzerindeki volume ve program tuşlarını öğrenemeyen, bulamayan, her seferinde karıştıran, bunları çözmediği gibi zırp pırt sizi arayıp yardım isteyen bir sürü tanıdığınız olduğuna eminim. Bizim insanımız böyle, bu üşengeçlik olarak masumlaştırırsak çok büyük kötülük yapmış oluruz gelecek nesillere :)

Bahsettiğin uydu frekansı ayarlaması bir çoğu için uzay teknolojisi.

6. friendly

friendly Süper Moderatör Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    1.422
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul
    Gene belli yaştaki insanların çözememesini anlarım da DH forumda uzun zamandır tanıdığım , gördüğüm , bildiğim üyeler var şu uydu güncellemesini beceremeyen.. hayretler içinde orayı takip ediyorum, sordukları sorular gerçekten trajikomik.

Altı üstü kumandadan uydu güncellenecek, olmadı mı sil hepsini sıfırdan, uydu kurulumu yap eski uydu parametreleri üstüne diyesim geliyor ama zor tutuyorum kendimi. :)

7. arsenik

arsenik Profesör

Beğenilen Mesajları:
    465
    Sabahtan bu yana 6 uydu alıcısı üstünde çalıştım. Şu 30 liralık uydularla uğraşmak gerçekten zulüm ya. :D Çakma HD olanlar da var. Habertürk ile Kanal 7 çakma HD. :D

8. murat

Beğenilen Mesajları:
    616
    Ben onu cahillik olarak düşünmüyorum insanlar öğrenmek istemiyor öğrenmek istese bu kadar basit bişeyi öğrenemez mi?. Bunu şöyle örneklendirebiliriz mesela belli bi frekansta yayın yapan bi radyo kanalı var diyelim şimdi biz radyomuzu açıp o frekansa ayarlamazsak o yayını alabilmemiz imkansız. Yani adamın kafası bunları kafasına beynine sokmak istemiyorsa sen istediğin kadar anlat.. Bunları öğrenmek istemeyişinin tek bi sebebi var üşengeçlik..

İslam alimlerinin bi sözü var çok hoşuma gider..
    Öğrenmenin sıkıntısına bir müddet katlanmayan cehaletin zilletini sonsuza kadar yudumlamaya devam edermiş..

Alnair Alsad ve mstfanar bunu beğendi.
  9. friendly

Beğenilen Mesajları:
    1.422
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul
    Zaytung olaya bakış açısı getirmiş... :hrkbuya:

10. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Aynen söz çok güzel ve doğru. @murat

Öğrenmeyi istemedikleri gibi öğrenmeyi de bilmiyorlar, doğru bilgiye nereden nasıl ulaşacaklarını, nasıl mantık yürütmelerini gerekeceğini bilmiyorlar. Bunlar hep belirli bir eğitimin öğretimin sonucudur, insan önce öğrenebilmeyi öğrenir, öğrendikçe her işin tasarlanmış kullanım ve düşünce kalıplarını görür, yeni şeylerle karşılaştıkça eski öğrendiği kalıplarından yola çıkarak varsayımlarda bulunur ve çözümü konusunda yaklaşımlar geliştirir. Ama bizim insanımız bu konuda yeterli seviyede eğitim almadığı için ezberler, ezberi dışında birşeyle karşılaştığında da afallar. Ben bunu ısrarla cehalet olarak nitelendiriyorum :) Ayrıca bir sorun varsa ve bu sorun çözülmek isteniyorsa öncelikle tespiti doğru koymak gerekir ki yol alınsın. Halkın cehaletini redderek onları buna mahkum etmeye devam etmiş oluruz ve yeni nesillerde de benzer hataya düşeriz. Bunun siyasetle fln da alakası yok, tamamen sosyolojik bir durum.

Alnair Alsad, murat ve mstfanar bunu beğendi.
  11. rcsz

rcsz Profesör

Beğenilen Mesajları:
    140
    10 tl bişeymi :p burda 20 tl alıyolar :D

murat bunu beğendi.
  12. friendly

Beğenilen Mesajları:
    1.422
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul
  13. evowinds

evowinds Doçent

Beğenilen Mesajları:
    174
    Hazır liste düştü mü nete arkadaşlar bulan var mı?

14. friendly

Beğenilen Mesajları:
    1.422
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul
    Şu ASpor HD çok iyi oldu..

BİLGİ | Turkuvaz Medya Grubu'nın yeni Spor kanalı A SPOR
    Fransa Lig 1 , İtalya Serıe A ve Portekiz Premıera Liglerinden bazı maçları Canlı olarak yayınlayacaktır.
    --- İki Mesaj Birleştirildi, 18 Eylül 2014 ---
    DH forumda buldum iki güncel liste, bi bak bakalım ;

SON-2014.scm — Yandex.Disk

channel_list_UE40F6320_1201.rar — Yandex.Disk

Son düzenleme: 18 Eylül 2014
    evowinds bunu beğendi.
  15. rcsz

rcsz Profesör

Beğenilen Mesajları:
    140
    yav şu led tvlerin üst kısmına konan yuvarlak bişi var kücük onun tam adı ne bilen varmı ?

uydu alıcısı görevi görüyor.

16. DyLeXia

DyLeXia Asistan

Beğenilen Mesajları:
    75
    Güncelledim ben tvyi star show ve kanal d haberturkun cnn in tvnet vb kanallara hd yayın gelmiş :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. murat

Beğenilen Mesajları:
    616
    İlber Ortaylı capsine çok güldüm laynnnn..
    --- İki Mesaj Birleştirildi, 18 Eylül 2014, ilk mesajın tarihi: 18 Eylül 2014 ---
    İnternet aramalarında ve bilmeyen arkadaşlar için ben uydu aramasının nasıl yapılacağını pratik bi şekilde yazayım çünkü sabahtan bu yana konu da çok sayıda misafir var..

Arkadaşlar yapacağınız şey çok basit bi işlem.
    Öncelikle uydu cihazlarınızdaki eski kanal listelerini temizleyelim yeni nesil uydu cihazlarında bu listeyi temizleme tek düğmeye basmayla oluyor.. Eski uydu cihazlarında ise cihazınızı menü tuşuna basıp karşınıza çıkan menüden fabrika ayarlarına çevirin sonra uydu ayarlamaları filan yapmanız gerekiyor hatta bide dil filan soruyor dil Türkçe uydu ise Türksat 4A veya 4A gözkmüyorsa 2A-3A olarak gözükür uydu kısmında onu seçiyoruz.. Ve otomatik arama yapmıyoruz manuel arama yapıyoruz..

Manuel aramayı açıp şu parametreleri giriyoruz..

11844
    dikey yani V
    02222

Ve bağlantılı servis istasyoınu veya bağlantılı ağ servisi buna evet diyoruz yani bu soru cihaza göre değişiklik gösterir.. Ve arama tuşuna basıyoruz bu tuş ok tuşu da olabilir..

Veya diğer manuel arama parametrelerini de girebiliriz..

11747
    Yatay yani H
    27500

Yine üstte belirttiğim gibi bağlantılı istasyon veya ağ swervisi gibi soruya evet diyoruz. Ve arama tuşuna basıyoruz bu kadar.

18. evowinds

evowinds Doçent

Beğenilen Mesajları:
    174
    @friendly teşekkürler ama kota dolmuş indiremedim. Amma işimi hallettim. Ne çok HD kanal türemiş yahu :p

friendly bunu beğendi.
  19. topalsolucan

topalsolucan Misafir

Beğenilen Mesajları:
    68
    Benim kanal arama ekranında sadece Turksat 1c var. Diğerleri yok. 4a yı nasıl çıkarıcam

20. mstfanar

Beğenilen Mesajları:
    559
    Hocam ben de uyduyı fabrika ayarlarına çevirince türksat 1c vardı sadece. Aynı frekansları arattım ve yeni kanallar çıktı. Siz de bir deneyin isterseniz.

Bu arada komşu çağırdı, evde 3 tv vardı 2 si samsung dahili uydu alıcılı.(Baya uğraştırdılar ve dahili uydu alıcıları beğenmedim, radyo ve tv ler aynı listede görünüyor.) Bir de digitürk vardı, benim anlamadığım Digitürk kendisi güncellemicek miydi? Neyse ona da frekans yazıp kanal arattık ama tabiki lig tv açılmadı. Ben de servisi aramanız lazım dedim bu konuda. :)

Sayfayı Paylaş