Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Sony Xperia Z3 ve Z3 Compact'ı Tanıttı

Konu, 'Teknoloji Haberleri' kısmında black tarafından paylaşıldı.

1. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Sony Z2'den hemen sonra dedikoduları başlayan ve dört gözle beklenilen Z3'ü ve Z3 Compact'ı IFA 2014 etkinliğinde tanıttı bakalım bizleri neler bekliyor

ImageUploadedByTapatalk1409830713.768447.jpg

SONY XPERIA Z3

Xperia Z3'ün Z2'den neredeyse hiç bir farkı yok Z3'te sadece daha fazla güçlendirilmiş 2.5 Ghz hızında çalışan S801 işlemci var onun dışında teknik anlamda bütün özellikler aynı

Ekran olarak ise candela ayarı daha fazla yükselmiş bir ekran konulmuş haliyle bizi daha parlak bir ekran bekliyor onun dışında ekran aynı ekran günümüzde 720p'nin bile yettiği zamanda 2K gibi şuanlık gereksiz bir çözünürlüğe başvurulmamış

Kasa olarak çerçeveler biraz daha yumuşatılmış ve daha inceltilmiş daha hoş bir hava katılmış ve renk sayısı dörde çıkmış siyah, beyaz, yeşil ve bakır artı olarak cihaz 9 gram hafiflemiş ve 1 mm incelmiş Z1 ve Z2'de bulunan IP58 sertifikası bu cihazda bir adım daha ilerleyerek IP68'e yükseliyor

Kamerada ise ISO ayarı dışında bir yeniliğe ihtiyaç duyulmamış bizleri yine 20.7 MP çözünürlüğünde 1/2.3 inçlik bir sensör bekliyor bu kamera HD çözünürlükten 4K çözünürlüğe kadar çekim yapabiliyor 2.2 MP'lik bir ön kamera bulunuyor

Batarya ise 3200'den 3100'e düşürülmüş evet yanlış yazmadım düşürülmüş

Çıkış tarihi olarak ise bu sonbaharda piyasaya sürüleceği söyleniyor

ImageUploadedByTapatalk1409830789.267342.jpg

SONY XPERIA Z3 COMPACT

Z1 Compact ile mini piyasasında devrim yapan Sony bu alandaki liderliğini korumaya Z3 Compact ile devam ediyor

Z3 Compact ile Z3 arasındaki tek tekniksel fark RAM olmuş Z3C'de 2 GB RAM bulunuyor depolama olarak önceki nesil ile aynen devam edilmiş

Ekran 4.3'ten 4.6'ya yükseliyor ama çözünürlük aynı kalıyor ki bu da performans için çok doğru bir hamle

Kamera olarak Z3 ile yine aynı kamera kullanılıyor ve önde de yine 2.2 MP'lik bir kamera bulunuyor

Kasası Z3'ten daha kalın ama renk seçeneklerine siyah, beyaz ve yeşilin yanında kırmızıda eklenmiş Z3'teki IP68 sertifikası var kasa yaklaşık 131 gram

Bataryası ilk başta az gözüksede ekrandan dolayı Z3'e yakın belkide daha yüksek bir grafik gösterecektir bataryası minimum 2600 MAh

TEKNİK ÖZELLİKLER

SONY XPERIA Z3
    - Snapdragon 801 2.5 Ghz CPU
    - Adreno 330 GPU
    - 3 GB RAM
    - 16 GB Dahili Hafıza
    - 128 GB'ye Kadar MicroSD Desteği
    - 5.2" 1080p FULL HD Ekran
    - 20.7 MP Fotoğraf, 4K Video, 1/2.3 Arka Kamera ve 2.2 MP Ön Kamera
    - 7.3 mm, 163 gr Kasa
    - 3100 mAH Batarya
    - IP 68 Sertifikası
    - Android 4.4.4 ve Yeni Timescape Arayüzü

SONY XPERIA Z3 COMPACT
    - Snapdragon 801 2.5 Ghz CPU
    - Adreno 330 GPU
    - 2 GB RAM
    - 16 GB Dahili Hafıza
    - 128 GB'ye Kadar MicroSD Desteği
    - 4.6 720p HD Ekran
    - 20.7 MP Fotoğraf, 4K Video, 1/2.3 Arka Kamera ve 2.2 MP Ön Kamera
    - 8.6 mm, 129 gr Kasa
    - 2600 mAH Batarya
    - IP 68 Sertifikası
    - Android 4.4.4 ve Yeni Timescape Arayüzü

----------------

Bana sorarsanız Sony zaten piyasanın en iyi markası ve haliyle tecrübeli olduğu alanlarda en iyisini yapıyor ama Z3 bana daha çok Z2'deki hataları fark etmeleri üzerine onu düzeltmek için yapılmış bir cihaz gibi geldi ve Z3'ü bekleyenler için hayal kırıklığı oldu yani Z3 aslında Z3 değilde Z2s falan olmalıymış:)

Z3 Compact ise tartışmasız mükemmel bir cihaz olmuş eğer Z1 Compact gibi bir fiyattan giriş yaparsa süper olur

Son düzenleme: 4 Eylül 2014
    arsenik bunu beğendi.
  2. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Katılıyorum, z3 de çok fazla bir yenilik göremedim, z2 gayet güzeldi zaten üzerine benzer bir model çıkarıp z2 yi eskitmeleri hoş olmadı.

black bunu beğendi.
  3. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Z2 kullanıcıları ve Z2 almak isteyenler için güzel oldu bu:D

4. arsenik

arsenik Profesör

Beğenilen Mesajları:
    465
    İçerik sana ait sanırım. Eline sağlık güzelce özetlenmiş içerik. Tabi biraz da Z2 bilgisi lazım. :D

black bunu beğendi.
  5. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    IFA videosundan ve diğer sitelerden alabildiğim kadarıyla hazırladım:D

6. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Şimdi teknik özellikleride ekledim:)

arsenik bunu beğendi.
  7. Bloother

Bloother Profesör

Beğenilen Mesajları:
    262
    Yaşadığınız Şehir:
    Antalya
    Z2'nin üstüne Z3 gibi telefonu amiral diye tanıtmak nedir yav. Kendini Apple sanıyor heralde. Kasayı makyajlayıp 2 optimizasyonla yeni telefon çıkardık diyorlar. :) Z2'lerin 2. el değeri de düştü şimdi. Yazık oldu Sonycilere.

8. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    834
    benim gibi z1 alanlara ne diyecen :D 3 nesildir hemen hemen aynı.

9. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Vallaha:D ben Z2 tanıtıldığı zaman almıştım hala değiştirme gereği duymuyorum:D

10. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    834
    sony kendine ve alıcısına yazık ediyor.

11. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Abi adam akıllı başka marka yok ki alalım, samsung desen kaliteden yoksun, lg keza öyle ve cihaza destek sıfır, htc'nin fiyatlar uçuk, apple desen bir süre sonra bayıyor yine en iyisi sony'dir ama ne Z2 ne de Z3 şu an tercihim olur Z1 ile devam:)

12. Bloother

Bloother Profesör

Beğenilen Mesajları:
    262
    Yaşadığınız Şehir:
    Antalya
    Lg G3 çıkalı 2 ay oldu ya da olmadı. 3-4 tane optimizasyon güncellemesi aldı. LG, G2'yi biraz saf dışı bıraktı ama G3'e baya özen gösteriyor. G2'yi de uzun aralıklarla köklü güncelliyor. Mesela G2'ye G3 arayüzü gelecek. Sonrasında da Android L gelecek. Onun dışında, Samsung Note 4, G3'ten iyi olmuş. Tek eksisi yüksek fiyatı. Sony artık kabak tadı verdi. Xperia S'ten sonra Z alacaktım, baktım reklamlarıyla hiç alakası yok. Tamamen reklamlarla şişirilmiş aynı apple, samsung gibi. Ondan sonra Sony'e bakmıyorum daha. Tasarımı da şahsıma hitap etmiyor. Eskiden SonyEricsson haricinde telefon kullanmazdım..

13. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    834
    sony tasarımda aynı gidiyor. su ve toz sebebiyle de biraz kaba duruyor. g2 inceliği yok. ama bakarsan iphone da aynı alttan üstten.

14. DyLeXia

DyLeXia Asistan

Beğenilen Mesajları:
    75
    Z3 Compact güzel Z3 te de Z2 de de gözüm yok fhd ekran karşıtıyım biraz :D

LG G2 EhndroixROM

Sayfayı Paylaş