Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Sony xperia Z1 mi yoksa Z1 Compact mı?

Konu, 'Sony' kısmında mstfanar tarafından paylaşıldı.

1. mstfanar

mstfanar Editör Yetkili Kişi Editör

Beğenilen Mesajları:
    559
    Evet arkadaşlar babama telefon bakıyoruz. Bu iki model arasından hangisini önerirsiniz?
    Ekran boyutunu hariç tutarsak ne gibi üstünlükleri var birbirlerine göre.

Not: Bu iki model harici düşünmüyoruz.

2. Alnair Alsad

Alnair Alsad Dekan

Beğenilen Mesajları:
    878
  3. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Sony öyle bir cihaz yaptı ki arada çoğu kişiyi bıraktı IPS ama ufak olan ekran mı yoksa TFT ama büyük olan ekran mı? Şimdi bende Z1 var gayet açık konuşacağım

İlk olarak ekran soluk ama çok mu soluk? Hayır, güneş altında o kadar kullandım ekran gayet parlak( Tabikide bir IPS değil ) artı olarak içindeki özel Sony teknolojileri sayesinde ekran renkleri gayet canlı veriyor canlılık konusunda IPS bir cihazdan daha iyi ama parlaklık konusunda o kadar iyi değil

Bence baban büyük ekranlı bir cihazı seçmeli gelecek için daha iyi olur çünkü ben cihazın başına bir şey gelmediği sürece en az 4-5 yıl kullanır diyorum

mstfanar bunu beğendi.
  4. mstfanar

Beğenilen Mesajları:
    559
    Biz de büyük ekran düşünüyoruz ama şimdiye kadar hep küçük telefon kullandığı için biraz tereddütteyim. İlk defa akıllı telefona geçicek gerçi, kullanır artık diyorum ben. :)

5. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Bu arada Z1c'nin arka kapağı mat polikarbon Z1'in arka kapağı ise parlak polikarbon gibi geldi bana
    --- İki Mesaj Birleştirildi, 7 Temmuz 2014 ---
    Alışır merak etme bende ayfondan z1'e geçince bayağı bir afalladım sonra alışıyorsun:)

6. mstfanar

Beğenilen Mesajları:
    559
    Ben kullanıcak olsam zaten sorun değil. Alışacak artık babamda, alışamazsa telefonu kullanacak çok. :p

Hepsiburada sitesinden alayım diyorum. Diğer yerlere göre ucuz görünüyor.
    Tabi o z1 compact için ucuzdu. Z1 zaten yokmuş hepsiburada sitesinde.

7. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Hepsiburada'dan bir-iki şey aldım en geç 2 gün sonra getirdiler gayet hızlılar ben memnun oldum ama hepsiburada'da yok olarak gözüküyor sanırım Z1c'den bahsediyorsun

8. friendly

friendly Süper Moderatör Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    1.421
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul
    Alışamazsa sana hediye eder Z1 kral telefon @mstfanar ;)

9. mstfanar

Beğenilen Mesajları:
    559
    Evet Z1c alsaydım kesinlikle oradan alırdım. Diğer yerlere göre çok ucuz.

black bunu beğendi.
  10. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Dist garantili o civarlarda bulabilirsiniz diye umuyorum

11. mstfanar

Beğenilen Mesajları:
    559
    Abi ben artık ondan bir şey istemediğimi belirttim. Buna rağmen hediye eder mi bilmem. :D Kardeşime verir belki. ;)

12. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    834
    uzun süredir z1 var bende. aralıktan filan işte. dh de baya konu takip ettim. sık sık elle güncellemeniz gerekecek. ota'dan güncelleme az geliyor. her sürümde de sıkıntı var. daha adam gibi bi sürüm çıkarmadılar. baban da eski kafaysa biraz adam gibi telefon isteyecektir. yok kamera açılmadı, geç açıldı, meraktan suya soktu da su kaçıp ekran kamera bozuldu vs vs. bence başka telefonda düşünebilirsiniz. nasıl olsa o fiyata başka baya telefon var.

htc one daha iyi olabilir. yazılım ve tip olarak gayet hoş. z1 in kamerası adam gibi değil. mp kandırmasın. halen sövüyorum açık söyleyeyim. s2 de bile daha iyi fotoğraflarım oldu. samsung demişken s4 modelleri de olabilir. ne bileyim active vs.

ayrıca z1 de ekranda bir jelatin var. orjinal. onu sökerseniz garanti dışı. su geçirebilir. ekran darbe yiyebilir. üstüne bir de siz çekiyorsunuz. ayrıca batarya süreleri iyi değil. 5 saat ekran süresi vs ancak var. g2 de ise 10 saat görenler var. yazılım daha iyi. z1 mi g2 mi dersen g2 derim. açık söyleyeyim. alırsın bir kılıf ve sert jelatin ya da cam ekran için. tertemiz olur.

sony alan bir çok kişi pişman. dh konusuna bakın. mesela bir tane daha sıkıntı. ses konusu. çağrı sırasında ses sıkıntısı oluyor. altındaki ızgaralar zamanla doluyor imiş. onları çıkartıp temizlemen lazım. daha sonra da takacaksan da yapışkanı azalıyor imiş. yani bir müddet sonra yenisini alacaksın. ayrıca sağlı sollu kapakcıkları da sıkıntı. ayrıca gövde aliminyum vs dh kaç tane adam dedi tel yamuldu diye. işlemci ısısı vs demiyorum. maddesinden kaynaklı.

daha sayarım ama yeterlidir umarım :)

13. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Alışır sen rahat ol:)

14. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    834
    hatta @Bloother a da soralım g2 mi z1 mi diye.

15. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Kamera olarak @Ahbârî ye hak veriyorum süper otomatik modda çektiği fotoğraflarda iş yok, ama manuel ayarlarda da rakipsiz oluyor, gece çekimi olarak istediğin kadar ayar yap Z1 renkleri daha doğru tutarken 8mp lik ayfon daha detaylı çekiyor ama yinede bana göre Z1 en iyisidir

16. friendly

friendly Süper Moderatör Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    1.421
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul
    Cihazdan soğudum yeminle. :v

17. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    834
    şu anda root var. otomatik 8 ile çekerken 20 ile çekiyorum. gündüz hadi kurtarıyor ama gece için ayar yapman lazım. ya başka kamera programlarıyla ya da içinden. kamerası için tercih edilmez onu söyleyeyim. bir kaç yüz liralık dijital makine al taşı. ya da yeni çıkacak galaxy k mı neydi, tel + kamera melezi işte. ben uzak durun derim. malzeme sıkıntı olmaz derseniz g2 ya da m8. ama z1 de öyle sağlam değil. metal olup darbe alması daha kötü duruyor.

18. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Ayar yapmak sorun değil ama geceleyin 8mp lik ayfonun daha iyi çekmesi beni üzdü açıkçası gündüz olarak hepsi hemen hemen aynı

19. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    834
    yazılım meselesi. google kamera var. gece bi nebze daha iyi. ya da camera fv 5 uygulamasında ayar yaparsanız. ama her halükarda mercimek kadar lens. bişey beklememek lazım. velhasılı kamera için değmezmiş.

20. mstfanar

Beğenilen Mesajları:
    559
    Harbi telefondan soğudum bende. Z1C nasıldır acaba Z1 kadar kötü mü? Yazılım dersen iyi çalışan bi sürüm olsa yeter. Sürekli güncelleme istemez babam.
    --- İki Mesaj Birleştirildi, 7 Temmuz 2014 ---
    O zaten direk G2 der. :)

Sayfayı Paylaş