Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Siyaset'e Özel Forum Açıldı.

Konu, 'Güncel Teknoloji Duyuruları' kısmında by efsane tarafından paylaşıldı.

1. by efsane

by efsane Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    212
    Yaşadığınız Şehir:
    Elazığ
    Arkadaşlar merhabalar,

GüncelTeknoloji Forum olarak, yasaklara ve üye banlamaya karşıyız. Bu nedenle, forumda siyaset konuşmak da serbest, futbol konuşmak da, magazin de, televizyon da.

Ancak, forum ortamında üyeler diğer kişileri rahatsız edebilirler. Bu nedenle forumdan uzaklaştırmak yerine farklı yöntemler uygulayacağız. Belirli bir foruma girememek, mesajların onaya takılması, özel mesaj gönderememek gibi şeyler düşünüyoruz. Cezaların da bir şablonu olacak tabii, ama onu bir süre sonra açıklayacağım.

Şimdi gelelim duyurumuza,

Siyaset Gündemi kategorisinde, kişisel değerlere, kişi ve kurumlara hakaret edilmediği sürece mesaj yazılabilir. Ancak kişisel değerlere, kişi ve kurumlara hakaret edilirse o bölüme mesaj yazmanız engellenir.

Siyasi bölümü görmek istemeyen dostlarımız var ise, bu duyurunun altında belirtirlerse Siyaset Gündemi bölümünü görmesini engelleyebilirim.

Unutmadan, Siyaset Gündemi dışında forumun herhangi bir bölgesinde siyaset konuşmak yasaktır. Yasağa uymayanın siyaset konuştuğu bölüme girmesi engellenecektir.

Forumumuz adına hayırlı olması dileğiyle.

beyaz ve Ahbârî bunu beğendi.
  2. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    834
    elinize sağlık...

3. by efsane

Beğenilen Mesajları:
    212
    Yaşadığınız Şehir:
    Elazığ
    Bir de, lütfen bizi fütursuzca eleştirin. Ama çok eleştirin. Eğer hatamız olursa, herhangi bir kuralımızı, sistemimizi beğenmezseniz bunu yüzümüze vurun. Biz de neden böyle bir şey yaptığımızı söyleyip beraber karar alalım.

4. beyaz

beyaz Asistan

Beğenilen Mesajları:
    134
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul
    Çok güzel düşünmüşsün sayın admin. Umarım kurallara uyulur. Beni siyaset konularından men ederseniz sevinirim sayın admin. Birde siyaset bilimi mezunuyum :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. mstfanar

mstfanar Editör Yetkili Kişi Editör

Beğenilen Mesajları:
    559
    Ben de girmesem sorun olmaz. :) :)

6. by efsane

Beğenilen Mesajları:
    212
    Yaşadığınız Şehir:
    Elazığ
    Artık giremiyorsun dostum.

Ama belirtmem lazım, tapatalk ile bir uyumsuzluk var. Düzeltmek için uğraşıyorum..

7. arsenik

arsenik Profesör

Beğenilen Mesajları:
    465
    Benim de hesabımda siyaset bölümünü kapatırsanız sevinirim.

8. by efsane

Beğenilen Mesajları:
    212
    Yaşadığınız Şehir:
    Elazığ
    Tamamdır.

9. mstfanar

Beğenilen Mesajları:
    559
    Görsem de önemli değil aslında ama böyle daha iyi.

10. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Yasaklara karşıyım.

Deli misali tek başıma siyaset bölümünde kendi kendime konuşacak değilim ya :)

Her konuda yeri gelir siyaset yapılabilmeli, siyaset hayatın her alanında karşımıza çıkan, soluduğumuz, kokladığımız birşey, bundan kaçmak devekuşu misali kafaları kuma gömmektir. Ki bazı arkadaşlar, haklarında yada sevdiklerine karşı yaptığınız ağır ithamlardan ötürü sizler ile arkadaşlıklarını devam ettirebilmek adına bu yolu izlemeyi tercih ediyor yada mecbur kalıyorlar ise burada durup düşünmeniz gerekmektedir.

Siyaset kafe diye bir konu açılır, özellikle münakaşa etmek isteyen, polemiklere girmek isteyen arkadaşlar orada atışır durur. Burayı de isteyen görmez ama kalkıp geri kalan heryerde siyaset yasak derseniz, paylaştığınız köşe yazılarından, haberlerden, teknolojik gelişmelerden, eğitimden , spordan, dünyadaki gelişmelerden tutunda kültür sanat edebiyat konularına kadar içeriğin siyaset, ülke gündemi yada izlenen politikalar ile neden sonuç ilişkisi yada siyasi bağlantısı yada bir şekilde ilişkisi var ise, yasak kardeşim, ben icraatları haber yapabilirim ama sen bunları eleştiremezsin, eleştirecek olursan siyasete girer derseniz olmaz.

Rahatsız olacak olan da oluversin bi zahmet, hayat acımazsız, toz pembe değil. bu gidişle forum adım adım sdn e benziycek, hatta mahalle baskısından ötürü çok daha beteri bile olabilir.

bu öngörülen yasakların banlamadan, sansürden ne farkı var? ha gerçekten siyaset yasak olsun istiyorsanız da bunun altını kalın harfler ile çizersiniz, bu şartlardan rahatsızlık duyanlarda ayrılır gider yada banlarsınız. Kalanlar mutlu mesut, al gülüm ver gülüm takılır.

11. Alnair Alsad

Alnair Alsad Dekan

Beğenilen Mesajları:
    878
    Ben de görmeyeyim. :)

12. mstfanar

Beğenilen Mesajları:
    559
    Kimse sana yasak demedi. Her tarafta yazılmasına karşıyız dedik. Sen istiyorsun diye her tarafta siyaset mi görücem ben? Onu istesem gider başka forumda da takılırdım.
    Elinin altında internet var, eğer tartışmak istiyorsan buna uygun mecralar bulabilirsin . Burada da siyasete girmek istiyorsan ayrılan bölümde yazabilirsin.

Azen63 ve beyaz bunu beğendi.
  13. Balder

Balder Doçent Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    146
    Yaşadığınız Şehir:
    Amsterdam
    Bu mesajı ben şöyle yazardım: Ki bazı arkadaşlar, haklarında yada sevdiklerine karşı yaptığımız ağır ithamlardan ötürü bizler ile arkadaşlıklarını devam ettirebilmek adına bu yolu izlemeyi tercih ediyor yada mecbur kalıyorlar ise burada durup düşünmemiz gerekmektedir.

Cevap vereceksen uygun bir mizah konusunda devam edelim.

14. Platon

Platon Misafir

Beğenilen Mesajları:
    27
    Yasaga uymayanlar siyasete giremiyecek. Buna ceza denemez. Zira adam siyaset bolumu disinda konustugu icin, yasaga uymadigindan ceza aliyor, siz ona siyasete yaxmasini engelliyorsunuz. Mantiksiz. Ya toptan siyaset yasaklansin, ya adam akilli bir ceza verilsin, ya da

15. Platon

Platon Misafir

Beğenilen Mesajları:
    27
    siyaset istemeyen defolsun gitsin.

16. Balder

Balder Doçent Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    146
    Yaşadığınız Şehir:
    Amsterdam
    Kurala uymayan hangi bölümde siyaset yapmışsa o bölümden uzaklaştırılacak, diye anladım ben kuralı. Sende bir daha oku atar yapmadan önce :)

Ayrıca siyaseti sevmeyenlere dahi tahammülü olmayan bir insanın karşıt bir siyasi görüşteki kişiyle empati kurabileceğini ve usulünce tartışabileceğini düşünmek aşırı bir iyi niyet göstergesi olur zannımca.

CyberShot ve mstfanar bunu beğendi.
  17. friendly

friendly Süper Moderatör Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    1.421
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul
    Hayırlı olsun. Şahsen bence de kısıtlamaya sınırlamaya pek gerek yoktu. Üyeler olarak, istemediğimiz bölüme girmeyecek kadar, ya da istemediğimiz mesajları görmezden gelecek kadar irade sahibi olmamız gereken yaştayız diye düşünüyorum.

Ama forumun geleceği adına uyguluyoruz derseniz de şöyle derim ; bu yeni sisteme -bir çok forum kullanmış birisi olarak- üyelerin ne kadar aşina olabileceğine bakılmalıdır. Bu tip kısıtlamalar forumun çalışmadığı, ya da sorunlu olduğu algısı oluşturacak ve forumun konumuna zarar verebilecektir.

Sadece aşırı hakaret içeren mesajlar silinse yeterli olurdu, bazen tartışan arkadaşlar istediği reaksiyonu göremeyince kantarın topuzunu kaçırabilirler. Örnekleri çokça mevcut.

Benim kendi adıma hiç önemli değil, yelkenler fora, isteyen istediği gibi takılsın. :harika:

18. Platon

Platon Misafir

Beğenilen Mesajları:
    27
    pardon yanlis anlamisim. o zaman olabilir.

Yalniz, tahammulsuz olan kim, orasini anlamadim.

19. by efsane

Beğenilen Mesajları:
    212
    Yaşadığınız Şehir:
    Elazığ
    Abicim, biliyorsun ki ben de yasaklara karşıyım. Bunu bu duyurunun en başında belirttim zaten. Biz Murat abi ile beraber bu forumu kurmayı düşündüğümüzde, foruma yasak getirmeden ilerlemeye karar verdik.

Ama şimdi şöyle bir şey var, tecrübelerime dayanarak belirtmek istiyorum ki bizim halkımız çok çeşitli. Bu iyi veya kötü belirlemek haddime değil, ancak biz halkın her kesimine hitap etmeyi arzu ediyoruz. Çok basit bir örnek vermek istiyorum, Abim hakkını helal etsin, ben biliyorum ki @YOLCu abim magazin içeriklerini görmek istemiyor. Ancak, kendisi komple forumu kaldırın demeyecek kadar da asil bir insandır. Ben o abimi mağdur etmemek için, bu özelliği onda magazinde kullanırım. @friendly Portekiz dünya kupasını alamayınca Hollanda'ya hakaret eder, onun yüzünden tüm dünya kupasını mı iptal edelim? :)

Bizim siyaset konusunu belirli bir foruma almamızın sebebi, kendisini tutamayan insanların girmemesini engellemek adına da yorumlanabilir. Siyaseti hiç sevmeyen bir üyenin görmek istememesi adına da yorumlanabilir.

Her konuda açık olma olayı ise, siyaset kategorisi altına Siyaset Kafe diye bir bölüm açılır oradan düşünceler aktarılabilir. Ama her konunun siyasete gelmesini açıkçası ben sevmiyorum. Galatasaray - Fenerbahçe ile alakalı her muhabbetin 6-0'a veya Uefa kupasına gelmesi ile aynı sıkıcılıkta benim gözümde.

Abicim bu arada şunu bilmeni istiyorum, benim için en yakın dostlarımdan hiç bir farkın yoktur. Yeri geliyor senin çoğu fikrine katılıyorum, yeri geliyor hiç bir fikrini desteklemiyorum. Ama bu sana olan sevgimi de saygımı da azaltmıyor. Doğru olan da budur zaten.

Son olarak, artık yegane amaçlarımdan biri GuncelTeknoloji sitesini ve forumunu Türkiye'de bir numara yapmaktır. Bu nedenle lütfen şuan bulunduğumuz durumu değil, daha genel odaklı düşününüz.

Bu forumda siyaset de serbest olacak, manken fotoğrafları da, ateistlik de, zerdüştlük de. Ama hiç kimse birbirine hakaret etmeyecek, hiç kimse forumdan uzaklaştırılmayacak. :)

friendly bunu beğendi.
  20. friendly

friendly Süper Moderatör Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    1.421
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul
    Hollanda ve İspanya bu kupada başarılı olursa her türlü hakaret ederim abi, özgürüm ben. :naslyany:

Sayfayı Paylaş