Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Savcılık Indirilen Bayrakla Ilgili Soruşturma Başlattı

Konu, 'Türkiye Gündemi' kısmında murat tarafından paylaşıldı.

 1. murat

  murat Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  2 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.680
  Beğenilen Mesajları:
  616
  Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, indirilen bayrakla ilgili soruşturma başlattı. İçişleri de iki güvenlik görevlisinin uzaklaştırıldığını açıkladı.

  Video İçin Tıklayınız

  [​IMG]

  Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Diyarbakır 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığında bulunan direkteki Türk Bayrağının bir gösterici tarafından indirilmesiyle ilgili soruşturma başlattı. İçişleri Bakanlığı da, Diyarbakır'da Türk Bayrağı'nın indirilmesi ile ilgili olarak "Dış güvenlikle ilgili iki güvenlik görevlisi görevden uzaklaştırıldığını" açıkladı.

  SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

  Lice ilçesinde önceki gün meydana gelen izinsiz gösterilerde hayatını kaybeden Ramazan Baran'ın cenazesinin mezarlığa götürülüşü sırasında yüzü kapalı bir göstericinin 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığında bulunan direkteki Türk Bayrağını indirmesine ilişkin Cumhuriyet Savcılığınca soruşturma başlatıldı.

  KİMLİĞİ TESPİT EDİLECEK

  Soruşturma kapsamında, bayrağı indiren göstericinin kimliğinin tespit edilmesi için çalışma başlatıldığı belirtildi.

  BAKANLIK'TAN AÇIKLAMA

  İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır'da Türk Bayrağı'nın indirilmesi ile ilgili olarak "Dış güvenlikle ilgili iki güvenlik görevlisi görevden uzaklaştırıldığını" açıkladı.

  KAYNAK
  --- İki Mesaj Birleştirildi, 10 Haziran 2014, ilk mesajın tarihi: 10 Haziran 2014 ---
  @tambjk Bu bayrak konusundaki düşüncelerin nedir??.
   
 2. CyberShot

  CyberShot Asistan

  Kayıt:
  18 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  278
  Beğenilen Mesajları:
  422
 3. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  O bayrağın indirilmesine nasıl müsade edilir, yada engellenemez anlamak zor, adam elini kolunu sallayarak askeri bölgeden bayrak indirebiliyorsa çok ciddi güvenlik açığımız var demektir.

  Diğer alternatif senaryo, hertürlü provokasyon yada saldırıya karşı ortalık karışmasın diye komutanlar yada askerler talimat almışlardır ve göz yummuşlardır. göz yuma yuma da işte böyle şımarır tepemize çıkarlar.

  Ama şunu da belirteyim, bayrak indirmeye kalkan çocuğu niye vurmadılar diyorlar, indiren kişinin kimliği henüz tespit edilmedi sanırım ama çocuk olduğu söyleniyor, eğer öyleyse asıl kabahat o çocukta değil, o çocuğu oraya gönderende. Soruşturulup gerekli kişiler tespit edilip yakalanmalı. Savcılığın da maşallahı var, kamuoyu bu kadar tepki göstermese tek bir işlem bile yapmayacaklardı, bu kadar gecikmesinin sebebi de bu. Az daha 2. bir habur sınır kapısı rezaleti yaşanacaktı.

  Değinmek istediğim diğer konu ise güvenlik güçlerinin ve iktidarın, doğuda aşırı, haddinden fazla hoşgörülüyken, yol kesmeye, haraç toplamaya, adam kaçırmaya, silahlı mücadeleye, alternatif devlet yapılanmasına göz yumuyorken, güvenlik güçlerinin bırakın müdahalesini, böygeyi resmen terkedip teslim etmiş görüntüsü veriyorlarken ve birkısım medya ve seçmen buna hiç sesini çıkartmıyorken, batıda mitinglere yürüyüşlere protestolara karşı, doğudaki hoşgörünün aksine aşırı bir şiddet ve tahamülsüzlükle saldıran, engel ve yasaklar koyan, her göstericiye 2 polis zimmetleyen, ağzını açanı döven hırpalayan, tüm şehrin ulaşımını iptal eden devlet niye böyle davranıyor? Hemde devleti bölmek, parçalamak, öldürmek gibi bir niyet yokken.
   
 4. murat

  murat Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  2 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.680
  Beğenilen Mesajları:
  616
  @tambjk Böyle demişsin de bi terörist çocuk Berkin öldü diye sokaklara dökülmediniz mi??. Adamlar belki de bu yüzden öldürmekten çekinmişlerdir..
  --- İki Mesaj Birleştirildi, 10 Haziran 2014, ilk mesajın tarihi: 10 Haziran 2014 ---
  Ama bence de vurulması gerekiyordu.. Vurulmaması çok yanlış.
   
  Azen63 bunu beğendi.
 5. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  Ben zaten öldürülmesin diyorum, çocuğun teröristi olmaz, çocuk çocuktur.

  Size göre taş atmak, yuhlamak, el işareti yapmak, protesto etmek, yürüyüş yapmak, göz kırpmak, kaş yamultmak, dil çıkarmak da terörizm olduğundan ne kadar konuşsak boşa...

  Bana göre de sen teröristsin, mutlu oldun mu.
   
 6. murat

  murat Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  2 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.680
  Beğenilen Mesajları:
  616
  Ben hayatımda hiç kamu malına zarar vermedim..
   
  Azen63, friendly ve Empatik bunu beğendi.
 7. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  Burası öyle bir ülkeki, genelkurmaybaşkanından tut, gazetecisi, muhalefet lideri, yazarları, sanatçıları, bastonlu dedeleri, başörtülü nineleri, maden işçileri, emeklisi, çiftçisi, öğrencisi, öğretmeni, 15 yaşındaki çocuğu terörist ilan edilmiş, kitap, cd, maske, ilaç silah ilan edilmiş, yani senin eksiğin yok fazlan var, bal gibi de terörist ilan edebilirim seni :)

  Tutturmuşsunuz bir kamu malı da kamu halı, dininiz imanınız mal mülk olmuş, atalarımız demiş cana geleceğine mala gelsin diye, gram nasiplenememişsiniz. Gözünüzü para, mal mülk bürümüş insan hakkı, adalet, onurlu yaşam, emek, eşitlik 5 kuruş etmez olmuş.

  Kendi arkadaşlarımla oturuyorum sohbete, günü geliyor rakı sofrasına, özgürlükten, adaletten, eğitim, eşitlikten, kalkınmadan, gelişmeden, aşktan, sevgiden, cocuklarımızdan, çocukluğumuzdan, eğlenceden, paylaşmadan, hukuktan, demokrasiden, güzel gelecekten konuşuyoruz, sonra gidiyorum koyu yandaş yakınlara, para, rant, imar planları, ihaleler, torpil, belediyeye adam sokma, polisteki eş dostlar, imtiyaz, rüşvet, arsa, mal, mülk, araba, çakallık, alavere dalavere, muta, imam nikahı, 2-3eş, en sonunda da başbakanımız çok yaşa. (bu işlere bulaşmayanlara sözüm yok)

  Hadi hep şu edebiyatını yaptığınız kamu malı konusunda tutarlı olunsa anlıycam. Yahu, 10 senede 100lerce kez değişmiş bir ilahe kanunu, rüşvet, torpil, rant, peşkeş gırla, ihalelerde yapılmadık usulsuzluk kalmamış, imtiyaz sahibi rüşvetçi sermaye türemiş, kol saatleri, ayakkabı kutuları havalarda uçuşuyor, yandaşlar zenginliğine zenginlik katıyor, türgeve bağış karşılığı ayrıcalıklar tanınıyor, havuz medyasına destek karşılığı ihaleler dağıtılıyor, özelleştirme ile kurumlar birkaç senelik kar'ları ederinde bedeller ile peşkeş çekiliyor, yapılan hukuksuzluklar, yolsuzluklar bir tarafa devlet milyarlarca dolar zarara uğratılıyor bunlar için tek kelime etmiyorsunuz, hani kamu malı zararı diye sormak aklınızın ucundan dahi geçmiyor, üstüne gidip bide alkış tutuyorsunuz, kimisi bu paralar yolsuzluklar islama hizmet etmek amacıyla yapıldı diyecek kadar saçmalayabiliyor.

  Kamu malı evet, milli servettir ama medeni gelişmiş bir ülkenin en büyük milli serveti insanıdır, yetişmiş işgücüdür, yeraltı zenginlikleridir, kurumlarıdır, ulusal bütünlüğüdür. Sen gidip insanı dövecen, zulmedeceksin, gözünü çıkartacak, öldüreceksin, yetişmiş işgücünü sömürecek, sömürtecek, taşeronlaştıracak, madenlere gömeceksin, yer altı zenginliklerini ve kurumlarını peşkeş çekeceksin, ulusal bütünlüğü tehlikeye sokacak, terörist ile bu denli ilkesiz gizli kapaklı pazarlığa gireceksin, şımartıp tepemize çıkartacaksın sonrada kalkıp, 2-3 kaldırım taşının, camın çerçevenin ucuz ve pespayece edebiyatını yapacaksın, kamu malı bla bla diyeceksin olacak şey değil...
   
 8. desperado64

  desperado64 Profesör

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  2.215
  Beğenilen Mesajları:
  447
  Yaşadığınız Şehir:
  Uşak
  İyi de gidin de kamu malı zarar verin dememiş. :)

  Bana, ihale kanunun 10 senede 100lerce KEZ değiştiğini kanıtlar mısın?
   
 9. Ahbârî

  Ahbârî Dekan Süper Moderatör

  Kayıt:
  5 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.837
  Beğenilen Mesajları:
  835
  niye her defasında işin ucu hükümete ve koyu yandaş yakınlara geliyor? sanırsın dante'nin komedyasında son tabakadalar.
   
  Azen63 bunu beğendi.
 10. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  Murat konuyu berkine, berkinin terörist olup olmamasına getirdi, ben cevap verdim,
  murat konuyu bu sefer kamu malına zarar vermeye getirdi, ben cevap verdim.

  Konuyu nereye getirirseniz ucu bumerang misali hükümete dönüyorsa yapacak birşeyim yok :)
  --- İki Mesaj Birleştirildi, 10 Haziran 2014 ---
  Ayrıca 2 sayfa yazı yazmışım, dikkatinizi ilginizi sadece ucunun gittiği yer mi çekti? Diğer yaşananlar üzerinde 2 kelime edecek değerde değil mi...
  --- İki Mesaj Birleştirildi, 10 Haziran 2014, ilk mesajın tarihi: 10 Haziran 2014 ---
  sds
  Operasyonun teknik kodu: KİY - Yalçın DOĞAN - Hürriyet YAZARLAR
  Celal Adan: Kamu İhale Yasası 11 yılda 164 kez değişti
  İhale vurgununa yasal kılıf
  www.ihale.gov.tr/DokumanDownload.aspx?DokumanID=638

  Gidip çetelesini bulup çıkartacak değilim, her köşede bu yazıyor ve aksi iddia edilip resmi makamlardan yalanlanmıyorda. Detaylı bir çalışmayla teker teker lisetesi çıkartılır fakat benim o kapsamda tecrübem de yok zamanımda.
  Berkinin teröristliğine yönelik herhangi bir delil isteme hassasiyetini göstermeyip bu konuda göstermen bile manidar :)
  Eğer yapılan tüm bu usulsüzlüklere, ilahe peşkeşine vs vs 1 sayfa yazmışım, tek itirazın bu değişiklik sayısı mı yani?

  Neyse aman, kamu malı fln hikaye, adamlar çalıyor ama çalışıyor :)
   
 11. Empatik

  Empatik Doçent

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  950
  Beğenilen Mesajları:
  95
  Muhalefet anca çaliyor der durur madem çaliyorlar şerefsizce darbe planlari yapmak yerine neden adam gibi muhalefetlik yapıp başa gelmiyorlar ? Çunku adam gibi muhalefetlik yapsalar oylari 20 uzerine cikamazda ondan bkz: sp , mhp ( eskiden )
   
 12. desperado64

  desperado64 Profesör

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  2.215
  Beğenilen Mesajları:
  447
  Yaşadığınız Şehir:
  Uşak
  evet içinde tanık koruma, engelliler, sözleşmli erbaşlar, aile ve sosyal politikalar bakanlığı ile ilgili kanunlarda var. Çoğu kamu ihalesi ile ilgili kanun değil :)
   
 13. friendly

  friendly Süper Moderatör Süper Moderatör

  Kayıt:
  5 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.214
  Beğenilen Mesajları:
  1.422
  Yaşadığınız Şehir:
  İstanbul
  O bayrağı indirmeye çalışanı da, kamu malına zarar veren zavallıları da tavuk gibi gebertmek lazım.
  Madem diktatör bir başbakanımız var, madem polis katil, kaba, acımasız.
  Bunların gereği yerine getirilmeli.
  Bari bi laflarını yalan çıkarmayalım ki hak yerini bulsun.
  Bu itler polise, askere, halkın malına, sokaklarına taş attıkça , molotof attıkça iyice azıyorlar.
  Kesinlikle artık ciddi müdahale edilmeli.
  Polisi, askeri aciz , sabırlı başka bir ülke yok bizim ülkemizden başka.
   
  Son düzenleme: 10 Haziran 2014
  Azen63 bunu beğendi.
 14. Ahbârî

  Ahbârî Dekan Süper Moderatör

  Kayıt:
  5 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.837
  Beğenilen Mesajları:
  835
  abd gibi olsa polis anasını ağlatırlar da gel gör ki millet ondan beter sanıyor. malum olaylar işte. polis tanıdıklarınızla konuşsanız yeter. ankarada olaylarda görevli genç bi abimizde anlatıyordu. elleri kolları bağlı.

  tambjk, 2 sayfa yazının muhtasar hali dediklerim zaten. başka bişey mi vardı? alıştık gari, klasik laflar.
   
 15. friendly

  friendly Süper Moderatör Süper Moderatör

  Kayıt:
  5 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.214
  Beğenilen Mesajları:
  1.422
  Yaşadığınız Şehir:
  İstanbul
  Polis artık yanlışlıkla değil, bilerek, bilinçli şekilde silahını kullanmalı.
  Yeter, suyu çıktı iyice.
  Bu ülkede sırf kendi istedikleri lider yok diye kucaklamadıkları hain kalmadı.
  Kansa kan, şiddetse şiddet. Aynı şekilde mukabele edilmeli artık.
  Çocukmuş, ekmekmiş peh peh.. Kendi düşen ağlamaz abiler.
  Zaten bunlar öyle sanıldığı kadar cesur değil ödleğin önde gidenleri çoğu.
  Taktıkları maskeden , uzaktan atıp kaçtıkları molotoflardan belli.
  Polise yakalandıkları zaman nasılda liseli bebeler gibi ağladıklarını defalarca gördük televizyonlarda.
  Bir iki kelle alınca dolduruşa getirip sokağa dökecek bebe bulamazlar daha.
  Kendileri de zaten sokağa çıkamıyorlar, Halk Tv' ye gömülür giderler.
  Kim nasıl hareket ediyorsa, öyle muamele görmelidir.
   
  CyberShot ve Ahbârî bunu beğendi.
 16. Ahbârî

  Ahbârî Dekan Süper Moderatör

  Kayıt:
  5 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.837
  Beğenilen Mesajları:
  835
  Kısasta hayat vardır...
   
  Azen63 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş