Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 4'ü tanıttı

Konu, 'Samsung' kısmında YOLCu tarafından paylaşıldı.

1. YOLCu

YOLCu Asistan

Beğenilen Mesajları:
    150
    Samsung Galaxy Note 4'ü tanıttı

Uzun zamandır dört gözle beklenen Galaxy Note 4, Samsung tarafından düzenlenen etkinlikte resmiyete kavuştu.

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, uzun zamandır sızıntılar ile gündeme gelen yeni nesil Phablet modeli Note 4'ü resmen duyurdu.

Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından IFA 2014 kapsamında Samsung, Galaxy Note 4 Edge ve Galaxy Note olmak üzere iki farklı cihaz görücüye çıkardı.

GALAXY NOTE 4'ÜN ÖZELLİKLERİ

Galaxy Note 4'te mevcut arayüz değiştirilmiş. Transparan Widget'lara kavuşan bu yeni arayüzün yanı sıra cihazda, 2.5D kavisli ekran bulunuyor. Bu ekranın Quad HD LCD ekranlardan daha parlak ve net görüntü sunduğu belirtiliyor. Ayrıca 5.7 inç büyüklüğündeki Super AMOLED ekran, 2560 x 1440 çözünürlüğünde. Kullanıcıların kolay kullanımı içi yeniden tasarlanan S Pen kalemi ile birlikte gelen Galaxy Note 4, Multi-window adını taşıyan çoklu pencere kullanıma sahip. Bu sayede kullanıcılar aynı andan 2 farklı uygulamayı kontrol edebiliyor.

GALAXY NOTE 4'ÜN KAMERASI
    Cihazın arka tarafında Optik Görüntü Sabitleme (OIS) teknolojili 16MP'lik ana kamera yer alıyor. Ön tarafta ise 3.7MP'lik ikinci bir kamera mevcut.

KaynaK

Samsung, iPhone 6'nın büyük ekranlı versiyonu ile büyük bir mücadeleye girişecek yeni phablet modeli Galaxy Note 4'ü resmi olarak duyurdu.

Önceki modellerde olduğu gibi 5.7 inç ekranla gelen Galaxy Note 4'ün ekranının QHD çözünürlükte olduğunu söyleyelim.

Diğer taraftan Note 4'ün ekranının piksel yoğunluğu diğer önceki modele göre bir hayli fazla. Note 3, 386ppi iken Note 4, 515ppi.

2.5D Gorilla Glass 3 ile kaplı olan cihazın ekranı ise Super AMOLED.

Yeniden tasarlanmış S Pen kalemle gelen cihaz, çoklu pencere özelliği ile de kullanıcıları bir hayli etkileyecek.

Son düzenleme: 4 Eylül 2014
  2. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Kabak tadı vermedi bildiğin kabak:D, fiyatıda 3000 yaparlar yine satış rekorları kırarlar Apple ve Samsung kadar rahat bi' firma yok:D

3. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Neyse cihaz gelmeden de konuşmak istemiyorum Note 3'ede böyle diyip pişman olmuştum:D

4. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    834
    samsungu şu an almam. belki ilerde adam gibi olursa. apple'dan sonra ikinci firma benim için. bu ikisinden şimdilik uzak duruyorum.

5. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Samsung eskisi gibi satamıyor, karlılığı azalıyor gitgide :) Yakında lg sony uygun fiyatlı modeller ve yenilikleriyle yükselir bu pazarda.

6. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Ben de zaten LG ve samsungla yaşadıklarımdan sonra bu iki firmaya tövbeliyim apple'a ise bir kere bulaştık bir daha bulaşır mıyım bilmem

7. YOLCu

YOLCu Asistan

Beğenilen Mesajları:
    150
    note 4 2014'ün en iyi ve üst düzey telefonu. 3000 değilde, sanırım 2500 olacağı kesin. özelliklerine bakınca bu fiyata satabileceğini zannediyorum. bir önceki model note 3'te aynı fiyata gelimş olmasına rağmen çok büyük bir satış başarısı yakalamıştı. bu modelin ilk müşterilerinden biri de muhtemelen ben olacağım. çünkü şu S pen kalem mevzuu hayallerimi süslüyor.

8. by efsane

by efsane Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    212
    Yaşadığınız Şehir:
    Elazığ
    Sabırsızlıkla bir de iPhone tanıtımını bekliyorum abi. Eğer beklediğim şekilde çıkmazsa hayallerime erişebilmek adına paraya kıyacağım. Note 2'den beri hayalim olmakla beraber, bir türlü alacak kadar parayı denkleştiremedim.

İnşaAllah note 4 devrim olacak benim için.

YOLCu bunu beğendi.
  9. YOLCu

YOLCu Asistan

Beğenilen Mesajları:
    150
    Furkancım, iphone beklediğin özellikte çıksa bile asgari 3 bin tl.'de aşağı Türkiyeye giriş yapacağını pek zannetmem. üstelik özellik olarak note 4'ün yanına bile yaklaşacağını zannetmem. her yönüyle... belki gövdesi biraz daha sağlam olabilir, bir de kredi kartı olarak kullanmak gibi bir özelliğinden bahsediliyor, gerisi fasa fiso bence... bir gm elite'in bile ondan daha fazla özellik barındırdığını zannediyorum.

10. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    834
    note yerine lg g3, z2 filan alırdım ben.

11. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Bu ekrana bu işlemci ve batarya çok uyumsuz olmuş zaten samsung'un batarya optimizasyonundaki başarısızlığı ortada

12. Bloother

Bloother Profesör

Beğenilen Mesajları:
    262
    Yaşadığınız Şehir:
    Antalya
    Samsung'tan efret ederim ama fuarın en iyi telefonu. LG G3 cat 6 ile kafa kafayalar. Note 4, S pen ile 1 adım önde. Samsung bu sefer yapmış. Ama ben yine de Samsung almam. :)

13. by efsane

by efsane Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    212
    Yaşadığınız Şehir:
    Elazığ
    Abi iPhone'dan herhangi bir beklentim yok şuanda açıkçası. Sadece artık piyasada bir fark yaratmaları gerektiğini düşünüyorum ve Apple bunu dönem dönem çok iyi yaptı. Mesela Gear S devrimdir piyasada, sim kart takılabilen bir akıllı saat.

Buna benzer bir cevap gelmezse sanırım tercihimi Note'dan yana kullanacağım, iphone da alıcam ama anneme o. :)

14. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    En güzel akıllı saat tasarımı gördüğüm kadarıyla moto 360. Diğer markaların hiçbir akıllı saatini bedava verseler bile kullanmam, tasarımları çok ergence geliyor. Zamanımızın ışıklı ayakkabıları bir nevi :)

YOLCu, DyLeXia ve Alnair Alsad bunu beğendi.
  15. DyLeXia

DyLeXia Asistan

Beğenilen Mesajları:
    75
    Ben G3 cat 6 ya değişmem abi tasarımı çok kötü ya bide exynos ile gelirse görün siz :D Note yerine Z3 Compact veya Nexus 6 aln :)

LG G2 EhndroixROM

Sayfayı Paylaş