Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Sabah Kabataş YALANINDA ısrarcı :)

Konu, 'Türkiye Gündemi' kısmında tambjk tarafından paylaşıldı.

 1. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  [​IMG]
  Kamera görüntülerine göre, Kabataş saldırısını yapan grup, Zehra Develioğlu ve bebeğinin çevresini 52 saniye boyunca sarıyor. Olay anını daha net gösteren görüntüler ise karartıldı
  [​IMG]
  Gezi olayları sırasında 1 Haziran 2013'te Kabataş'ta Zehra Develioğlu ile 6 aylık bebeğine yapılan saldırının 52 saniyede gerçekleştiği ortaya çıktı. Polisin, eldeki tek kamera kaydında yaptığı incelemeye göre, 20-30 kişilik bir grup, Develioğlu ile bebeğinin yanında toplam 52 saniye kalıp, sözlü ve fiziki tacizde bulundu. Kalabalığın bu tacizi, bölgedeki gişe ve durak. kameranın görüş açısını kapattığı için net görülemiyor. Olay yerini daha iyi gören kameraların görüntüleri ise gizli bir el tarafından yok edildi. Kabataş saldırısıyla ilgili bir yılı aşkın süredir devam eden soruşturmada eldeki 18 dakikalık görüntü tüm detaylarıyla incelendi.

  YANINA GELİNCE ÇEMBERE ALIYORLAR
  Görüntülerde 20-30 kişilik bir grubun saat 19.49'da Zehra Develioğlu'nun etrafında çember oluşturduğu ve 52 saniye sonra, 19.50'de de uzaklaştıkları tespit edildi. Görüntülerde, bu kişilerin eylemleri, bölgedeki gişeler ve durağın kameranın görüş açısını engellemesi nedeniyle net olarak görünmüyor. Soruşturmayı yürüten emniyet görevlileri de şu tespitte bulundu: "Grup birlikte hareket ediyor. 52 saniye boyunca da Develioğlu ve bebeğinin yanında bulunuyorlar. Sözlü ve fiziki taciz gerçekleşiyor. Sonra yine topluca ayrılıyorlar. Mağdurun beyanı ile görüntüler birleştirildiğinde burada bir arbede yaşandığı net bir şekilde ortaya çıkıyor." İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan araştırmada, Zehra Develioğlu'nu çevreleyen gruptaki kişilerin büyük kısmının kimlik tespiti yapıldı. Kimlik tespitleri yapılırken baz istasyonlarından HTS kayıtları ile sonuçlar test edildi. Bu kişilerin tek tek ifadeleri alındı. Daha önce grubun, mağdurenin yanından geçip gittiği iddia edilmişti. Ancak 52 saniye boyunca grubun Develioğlu'nun yanında durduğu görüntülerle kanıtlanmış oldu. Böylece aylardır devam eden karartma kampanyası da boşa çıktı.

  11 KAMERADAN 10'U KÖR OLDU
  Kabataş iskelesinde olay yerini görebilecek 4 ayrı noktada 11 kamera vardı. Olay tarihinde bu kameralardan 10'u hiçbir görüntü alamadı. MOBESE'yi kontrol eden Paralel şirket ile soruşturmayı ilk başta yürüten Paralel polisler, bunlardan bazısının arızalı ya da bakımda olduğu, kiminin de olay yerini görmediği beyanında bulundu. 11 kameradan 10'unun işe yaramaması, karartma ihtimalini güçlendiriyor.

  MOBESE KAYNAK'TA
  Kabataş'taolayın yaşandığı dönemlerde çevrede bulunan MOBESE sistemi Sürat AŞ'nin kontrolündeydi. Paralel Yapı'nın finans merkezi olan Kaynak Holding'e bağlı şirketin, MOBESE görüntülerini karartmış olabileceği şüphesi, soruşturma kapsamında inceleniyor. Kamera kayıtları (Mobese) Sürat Teknoloji bünyesinde toplanıyordu. 17 Aralık sonrası sürat ile ilişki kesildi.

  GÖRÜNTÜLERİ KESTİLER
  ZehraDevelioğlu'nun kayınpederi Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, "Bu olayla ilgili tek görüntü, Kabataş İskelesi'nde İDO'ya ait kamera kaydıdır. Bir tek savcının önünde olan bu görüntü, malum gruplara yakın basına servis ediliyor. Ama gelinimin saldırıya uğramış olabileceği anları kesip atmışlar. Görüntülerin tamamını izlediğinizde, gelinimin kalabalık bir grubun arasında olduğu görülüyor. İskele tarafındaki kameranın kaydettiği görüntüler, alanın tamamını görmüyor" dedi.

  SORUŞTURMAYI PARALEL POLİS ŞEFİ YÜRÜTÜYORDU
  Olayla ilgili soruşturmayı yürüten ekibin başında Paralel yapının en önemli polis şeflerinden ve halen tutuklu olan Ertan Erçıktı bulunuyordu. Tahşiye soruşturması kapsamında tutuklanan Erçıktı'nın yönetiminde yürütülen soruşturmanın ilk bir ayında hiçbir görüntü talebinde bulunulmadığı, olayla ilgili görüntülerin bu tarihten sonra araştırılmaya başlandığı iddia edildi. Emniyetin soruşturmaya esas olan tek görüntüsü ise olayın mağduru Develioğlu ailesi tarafından yapılan araştırmalar sayesinde bulundu.

  DAKİKA DAKİKA KABATAŞ OLAYI
  19.42: Zehra Develioğlu, Kabataş durağında kameranın açısına giriyor. Yanında bebek arabası var.
  19.49: 20-30 kişilik bir grup Develioğlu'nun yanına geliyor. Burada 52 saniye boyunca sözlü ve fiziki tacizde bulunuyor. Durak görüntü açısını kestiği için orada neler olduğu görüntüye yansımıyor.
  19.50: Saldırgan grup uzaklaşıyor.
  19.58: Develioğlu'nun eşi yanına geliyor. Birlikte yürümeye başlıyorlar.
  19.59: Eşi ile birlikte Zehra Develioğlu kamera açısından çıkıyor.

  İşte o 52 saniye - Gündem Haberleri
  **********

  Bu yandaş medya şaka gibi :) Gitmişler kabataşı fotoşoplamışlar, kafalarında kurdukları habere uyarlamışlar.

  Suçu da kahraman ilan ettikleri paralelci polislere atmışlar, yok karartılmış mış. Yahu gezi olayları sırasında polis şiddeti nedeniyle delil unsuru oluşmasın diye mobeseleri kapattıran kimdi?

  Bunlar görüntüleri izlemişlerdi, ha bu cuma ha haftaya cuma yayınlayacağız diye anlatmıştı, ortaya çıkan tek bir görüntü var, onda da hiçbirşey yok :), mobeseleri geçtim, yanından geçenin burnunu karıştırırken görüntüsünü çeken binlerce telefonlu insan o sırada oradan geçiyor, yahu tek 1 tek doğru düzgün tanık bulamadılar mı? esnafı işportacısı tanık olmamış mı? gsm sinyalleri üzerinden o anda orada olan 100lerce insanı sorguya çekmişler, 1 tek kişi bile tanık olmamışken bu neyin kafasıdır ya.

  At yalanı seveyim inananı, arkadaşlar görün, sizin aklınızla, zekanızla nasıl alay ediyorlar, sizi ne söylerlerse inanacak saf insanlar olarak görüyorlar, bütün söylemleri politikaları yalan, yalan yalan, hepsi algı operasyonu, sizden saklıyorlar, yalan söylüyorlar, kandırıyorlar, medyayı kontrolleri altına almışlar, tek bir ağızdan ısmarlama haberler üretiyorlar.

  KANDIRILIYORSUNUZ LAN HALA NASIL ANLAMIYORSUNUZ :)
  --- İki Mesaj Birleştirildi, 11 Mart 2015, ilk mesajın tarihi: 11 Mart 2015 ---
  Haberin manşetini "Polis incelemesi kabataş tacizini doğruladı" olarak atmışlar; polis raporunda ise tek bir delil bile bulunamadığı ifade ediliyor :)

  http://forum.guncelteknoloji.com/ko...-çıplak-ya-da-saldıran-kimse-yok-amirim.1756/
   
 2. Empatik

  Empatik Doçent

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  950
  Beğenilen Mesajları:
  95
  "KANDIRILIYORSUNUZ LAN HALA NASIL ANLAMIYORSUNUZ"

  Abi bir taraflarını yırtmadığın kaldı. Tamam sakin.
   
 3. Ahbârî

  Ahbârî Dekan Süper Moderatör

  Kayıt:
  5 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.837
  Beğenilen Mesajları:
  835
  adam kabataşı onur meselesi yaptı, profil resmini bile değişti...
   
 4. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  Benim onur meselemden ziyade bu iftiranın yalanın altında ezilenlerin utanç meselesi olması gerekir diye düşünüyorum, ama nerdee...

  Bazıları hala milyonların önünde utanmadan bu yalanı iftirayı sürdürüyorken hele..
  --- İki Mesaj Birleştirildi, 11 Mart 2015, ilk mesajın tarihi: 11 Mart 2015 ---
  Ek olarak:)

  @Ahbârî , emin ol benim yalan olduğuna yönelik harcadığım çaba, o iftirayı yalanı kurgulayıp meydan meydan günlerce aylarca utanmadan sıkılmadan halkı kin ve nefretle tahrik etmek suretiyle kullananların harcadığı çabanın yanında solda sıfır kalır. Nasıl bir gözü dönmüşlük, utanmazlık, bu kadar göz göre göre yalan söyleyip, üstüne birde görüntüleri etik ve ahlak boyutunu düşünerek, halkı galeyana getirmemek için yayınlamıyoruz diyenler vardı hele, ahlak kim onlar kim..
   

Sayfayı Paylaş