Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Ramazan Pidesinin Fiyatı Açıklandı

Konu, 'Türkiye Gündemi' kısmında rcsz tarafından paylaşıldı.

 1. rcsz

  rcsz Profesör

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.353
  Beğenilen Mesajları:
  140
  Türkiye Fırıncılar Federasyonu, Ramazan pidesinin satış fiyatını açıkladı.


  [​IMG]

  Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Türkiye genelinde geçen yıl pidenin kilogram fiyatının azami 5 lira olduğunu belirterek, "Bu yıl da yine ortalama ülke genelinde sade pidenin kilogram fiyatı 5 lira olacak. Bu yıl Ankara'da 300 gram pide 1,5 liraya satılacak" dedi.

  Balcı, düzenlediği basın toplantısında pide fiyatları ile gündemdeki diğer konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. Geçen yıl Ramazan ayından önce pidenin kilogram fiyatının 5 liranın altında olmayacağını açıkladıklarını belirten Balcı, yaptıkları çalışma sonucunda Türkiye genelinde kilogram fiyatının 5 liranın üzerinde olmayacağını bildirdi.

  Balcı, "Geçen yıl Ankara'da 350 gram pide 1,5 liraya satıldı. Bu yıl Ankara'da 300 gram pide 1,5 liraya satılacak. Bu geçen yıl İstanbul'da uygulanan fiyattır. Geçen yıl İstanbul ilinde 300 gram pide 1,5 liraya satılmışken, bu yıl Ankara'da 300 gram pide 1,5 liraya satılacak. Ülke genelinde geçen yıl pidenin kilogram fiyatı azami 5 liraydı, bu yıl da yine ortalama ülke genelinde sade pidenin kilogram fiyatı 5 lira olacaktır. İstanbul'da ilçelere göre farklılık arz edebilir. İlçelerin maliyetlerine ve pide satış rakamlarına göre ilçelere göre farklılık görebiliriz. Ama İstanbul genelinde de kilogram fiyatı 5 liranın üzerinde olmayacaktır" diye konuştu.

  İstanbul'da fiyatların ilçelere göre farklılık göstereceğini vurgulayan Balcı, "İstanbul'da geçen yıl azami fiyat uygulanmıştı 5 lira. İlçelerinde farklılık arz edebilir. Sarıyer ve Beşiktaş'ta hem maliyetleri fazla olduğu gibi satış da düşük oluyor. Orada halkımız günde 1-2 pide alıyor. Satış düşük, maliyet yüksek olduğu için o bölgelerde fiyat farklı olabilir. 5 liranın üzerinde olabilir. Diğer kesimlerde, varoşlarda, Gaziosmanpaşa'da tüketim daha fazla, maliyet daha düşük olduğu için ortalama İstanbul'da 5 liranın üzerinde olmaması gerekiyor. Azami fiyat bu, tarife ona göre alınıyor. Esnaf odaları birliklerinden alınan tarife bu olduğu için bunun üzerinde satması söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

  Ramazan pidesinin fiyatı açıklandı
   
 2. friendly

  friendly Süper Moderatör Süper Moderatör

  Kayıt:
  5 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.214
  Beğenilen Mesajları:
  1.422
  Yaşadığınız Şehir:
  İstanbul
  Pidedeki kalori çok yüksek, lezzeti de bir o kadar güzel.
  Şimdiki fikrime göre çavdar ekmeğine devam, ama Ramazan ayında ne olur Allah Kerim. :v
   
 3. black

  black Profesör

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.342
  Beğenilen Mesajları:
  210
  Boş ver ye gitsin:D
   
 4. friendly

  friendly Süper Moderatör Süper Moderatör

  Kayıt:
  5 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.214
  Beğenilen Mesajları:
  1.422
  Yaşadığınız Şehir:
  İstanbul
  Öyle olmuyor işte. :eek:
   
 5. Alnair Alsad

  Alnair Alsad Dekan

  Kayıt:
  2 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  2.529
  Beğenilen Mesajları:
  878
  Ben yerim valla. :D
   

Sayfayı Paylaş