Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

PARDUS 62. Hükümet Programında Yerini Aldı!

Konu, 'Linux İşletim Sistemleri' kısmında evowinds tarafından paylaşıldı.

 1. evowinds

  evowinds Doçent

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  622
  Beğenilen Mesajları:
  174
  Başbakan Sayın Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisine Sunulan 62. Hükümet Programında milli işletim sistemimiz Pardus'ta yer aldı.

  DAVUTOĞLU; "Milli işletim sistemimiz Pardus'un yeni versiyonu çıkarılmış olup, önümüzdeki dönemde kamu kurumlarında ve özel sektörde kullanımının yaygınlaştırılması hedeflenmektedir. Mevcut ürünlerimizin tüm alt sistemleri de dahil tamamen yerlileştirilmesinin çok kritik olduğunun kullanım ve ihracattaki özgürlüğümüzün buna bağlı olduğunun farkındayız. Bu yöndeki faaliyetleri sanayimizi bütüncül şekilde değerlendirerek toptan kalkınma hamlemize de ivme kazandıracak bir entegre çalışma olarak yürüteceğiz" şeklinde Pardus'a desteklerinin devam edeceğini belirtti.  Pardus Hükümet Programında - Pardus
   
 2. Ahbârî

  Ahbârî Dekan Süper Moderatör

  Kayıt:
  5 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.837
  Beğenilen Mesajları:
  835
  inşallah bir an önce sağlam bir sistem çıkar.
   
 3. evowinds

  evowinds Doçent

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  622
  Beğenilen Mesajları:
  174
  2013 itibari ile Pardus debian tabanlı olarak kullanıma sunuldu ve halihazırda MSB ve diğer kurumlarda kullanılıyor @Ahbârî .
  Sorun şu an için yaygınlaştırmada ki TÜBİTAK kendi de bu işletim sistemine geçiyor/geçecek.
   

Sayfayı Paylaş