Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Paralel Yapının Polisleri Seyretti

Konu, 'Türkiye Gündemi' kısmında Ahbârî tarafından paylaşıldı.

 1. Ahbârî

  Ahbârî Dekan Süper Moderatör

  Kayıt:
  5 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.837
  Beğenilen Mesajları:
  835
  İHH Başkanı Bülent Yıldırım, Hopa'da iftar vermek üzere bulunan ekiplerine saldırıyı, emniyet güçlerinin engellemediğini ve sadece izlemekle yetindiğini söyledi.

  [​IMG]

  İHH başkanı Bülent Yıldırım, Hopa emniyet müdürlüğündeki üst düzey emniyetçilerin paralel yapıyla ilişkili olduğunun ortaya çıktığını söyledi. Yıldırım, iftar vermek üzere Hopa'da bulunan ekiplerine saldırıyı, emniyet güçlerinin engellemediğini ve sadece izlemekle yetindiğini söyledi. TV24'te katıldığı bir programda Yıldırım, İHH mensubu şahısların evlerine de saldırı yapıldığını, fakat emniyetin buna karşı bir şey yapmadığını, savcının İHH mensuplarının ruhsatlı silahlarını aldığını belirten Yıldırım, sol kesimin kendileriyle bir sorunu olduğunu düşünmediği ifade etti.

  EMNİYET'E HABER VERMİŞTİK

  Yıldırım şunları söyledi: 'Arkadaşlarımız gitmeden bir gün önce emniyete haber verildi. Oradaki yetkililere haber verildi. Ve meydanda TIR'ımızın iftar vereceğini biliyorlardı. Birden 60-70 kişilik bir grup 12 kişilik ekibimize karşı saldırıya geçti. Ve ilk saldırıyı arkadaşlarımız püskürttü, kendilerini korudular. Fakat, ilginçtir; emniyet güçleri saldırıyı engellemediler. Tabii, memur arkadaşları söylemiyorum, zannediyorum amirlerinin verdiği bir karardı bu. Zaten bu konuda da şikayetçi olduk. Ve bu saldırılar yapılırken orada emniyetten tarafsız bir davranış gördük.

  O YAPIYLA İLİŞKİLİLER

  Fakat bizim sonradan edindiğimiz bilgiler, oradaki üst düzey bir takım emniyetçilerin ne yazık ki son dönemlerde Sayın Başbakan'ın da söylemiş o yapıyla ilişkisi olduğu ortaya çıktı. Umarım bu konuyla ilgili gerekli tedbirler alınacaktır.'

  Emniyet Müdürü görevden alındı

  Artvin'in Hopa İlçesi'nde İHH iftar TIR'ına ve vakıf çalışanlarına yönelik saldırı sonrası, İlçe Emniyet Müdürü Ergin Duru ile bir emniyet amiri, bir baş komiser ve bir de komiser yardımcısı görevden alındı. Hopa Cumhuriyet Savcılığı, ilçede iki gün önce İHH'nın iftar TIR'ına yönelik saldırı olayı sonrasında soruşturma başlattı. Kameralardan tespit edilen 40 kişilik şüpheli listesi oluşturuldu. Bu kişlerden Hopa Adliyesi'ne davet edilen 18 kişi alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

  Artvin'de yine STK'ya saldırı

  Artvin'in Kemalpaşa Beldesi'nde faaliyet gösteren ve İHH'yı desteklediği öne sürülen Yeryüzü Kültür Derneği'ne de önceki akşam taşlı saldırı düzenlendi. Saldırı olayında derneğin bulunduğu binanın camları kırıldı, bazı yöneticilerinin de tehdit edildiği öne sürüldü. Hopa İlçesi'nde vatandaşlara iftar vermek için hazırlık yapan İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'nın 10 kişilik ekibi, ilçeyi terk etmelerini isteyen grubun saldırısına uğramıştı. Olayda 5'i polis 9 kişi yaralanmıştı.

  Kaynak
   
 2. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  Destan yazmış kahraman polisler :)
   
 3. Ahbârî

  Ahbârî Dekan Süper Moderatör

  Kayıt:
  5 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.837
  Beğenilen Mesajları:
  835
  o destan başka yerdeydi. burada yazmamışlar. habere göre belki de yazdırılmamışlar.
   
 4. topalsolucan

  topalsolucan Misafir

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  93
  Beğenilen Mesajları:
  68
  herşeyi pos bıyıklı kominist tipli bir adam organize eidyor, videoyu iyi izleyin. banklara çıkıp "bunlar kelle kesenler, saldırın, barındırmayalım" diye nara atmalardan tutun da, en son kavga çıkmasına kadar hep o organize ediyor. vallahi ülkeler arası savaş çıkarır. tipe bak.
   
 5. Ahbârî

  Ahbârî Dekan Süper Moderatör

  Kayıt:
  5 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.837
  Beğenilen Mesajları:
  835
  video linki var mı abi?
   
 6. topalsolucan

  topalsolucan Misafir

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  93
  Beğenilen Mesajları:
  68
  bi sitede 11 dk lık bi video izlemiştim ama nerde izledim bilmiyorum
   
 7. YOLCu

  YOLCu Asistan

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  310
  Beğenilen Mesajları:
  150
  Artvinliyim. oraya gelen insanların görüşü, fikri her ne olursa olsun, misafirdir sonuçta. bizim kültürümüzde, göreneklerimizde misafire değil saldırmak, kalbinin incitilmesi bile büyük bir kabalık ve ayıp olarak telakki edilir. Hopaya gelince, genel yapısı itibariyle Artvin ile hiçbir bağlantısı olmayan, her zaman rijit ve aykırı duran bir belde. ne insanını ne yerini sevmedim, Artvinin bir parçası olarak görmedim hiçbir zaman. dini değerleri olan parti ve siyaset adamlarının en fazla sıkıntı yaşadığı yerlerin başında geliyor burası. alkolün su yerine kullanıldığı, kur'an-ı hakimin tabiriyle "belhum edal"lerin mebzul miktarda yaşadığı bi yer işte. bir Artvinli olarak utandım ve yüzüm kızardı doğrusu.

  paralel hainlere (cemaatin sıradan, saf ve temiz insanlarını tenzih ediyorum) gelince, birilerine zarar vereceklerini zannediyorlar, halbuki kendi topuklarına kurşun sıkıyorlar da farkında bile değiller. hükümete fevkalade yardımcı olmuş oldular böylece, iyot gibi açığa çıkarak.
   

Sayfayı Paylaş