Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Pınar Altuğ ile Tamer Karadağlı ekranlara dönüyor

Konu, 'Diziler' kısmında murat tarafından paylaşıldı.

1. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    835
  2. desperado64

desperado64 Profesör

Beğenilen Mesajları:
    447
    Yaşadığınız Şehir:
    Uşak
    *tambjk cehaleti anlarımda tesettür ne alaka laa. Tesettür dinen gerekli bir şeydir. Örtünmek sadece kadın için değil erkek içinde gereklidr. Dayatmadan bahsediyorsan o ayrı meseledir. Ona bende karşıyım. Yalnız örtünmek sadece İslam kültüründen gelen bir şey değildir. Bizim Türk kültürümüzün içinde de vardır.

*Kadınlara 2 diziyi hor görmeyin demişsinde, zaten Türk TV'lerinde kadın dizileriyle dolu ve kadınlar erkeklere zorla kendi dizilerini izlettiriyorlar. Lütfen gerçekleri çarpıtma.

*Bir de romantik değilseniz demişsin. Romantiklik sadece erkeğe özgü bir şey mi yavv. Eccukta kadınlar çabalasın. Her şeyi devletten beklemesinler arkadaş. Bir kere şu dırdırı ve tripi bıraksınlar. :)

3. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    @desperado64,

Bu coğrafyadaki kadınların azımsanamayacak bir kısmı dinen değil, kültürel olarak örtünmektedir/örtülmektedir. Genelde baba, abi dayatması olarak.(bknz: Emine Erdoğan) Bu kültürel dayatmanın arkasında ise erkeklerin özgüvensizliği ve çağdışı namus anlayışı yatmaktadır.

Dizi reytinglerine bakacak olursak erkeklere hitap eden dizilerin ağırlığını görebiliriz. Buradaki problem diziler değil, kadınların hayatlarında tek eğlence unsuru olarak dizileri görecek kadar hor görülmesi, itilip kakılması, evlere tıkılması, sosyal ve iş hayatından soyutlanması. Eve tıkılan kadınların 2 dizi keyfi kalmış geriye, ama onu bile çok görenler var.

Haklısın, kadınlar da bu konuda kabahatli ama romantizm karşılıklıdır. Birde şu var, hıyarlı baba ve havuçlu anne istedikleri kadar romantizm yapsınlar neye yarar. Cilve yapmayı geçtim, süslenmek, bakım yapmak, güzel giyinmek bile bir kesim tarafından namus meselesi yapılıp, yapanlar namussuzlukla suçlanıp, linç edilip, tecavüzleri bile mazur görülürken, bu atmosferde bu tedirginlik ile yetişen büyüyen kadından adım beklemek ne derece doğru.

4. murat

murat Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    616
    @tambjk Uzatma tamam yeter konuştukça içindeki rezilliği dışarıya çıkarıyorsun.. Kadınlar tesettüre erkekler için ve ya erkeklerden korktukları için girmiyorlar.. Sende bunu anlayacak kapasite yokki biz sana ne anlatalım.

Sizi bitiren sizin bu müslümanlara karşı olan hazımsızlığınız.. Aynı zihniyet sende de var. Biz yıllarca bu zihniyetten çok çektik. İnsanlar neden akp ye oy veriyor biliyor musun?. İşte tam da bu yüzden.

Konu amacından saptı uzatmazsanız seviniriz. Konu sadece bi dizi.

5. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    @murat :)
    Kadının tesettüre erkekler için veya erkeklerden korktukları için girdiğini söylediğimi nereden çıkartıyorsun. Tam tersini söylüyorum, tesettürlü erkekler kadınlara dayatıyorlar kendi kıskançlıklarından, korkularından vs. Bu kadar basit bir mevzuyu bile kıçından anlayan biriyle kapasitelerimizi tartışmayacağım. Ben 2 sayfa senin kadınları hor görmeni eleştirip onları yüceltmeye çalışmışım, kalkıp başörtüsü ajitasyonu ile mağdur ettiğiniz kadınları savunurmuş gibi yapıp zihnindeki kirli düşünceleri gizleyemezsin, yemezler.

Benim bittiğimi de nereden çıkardın? Yozlaşmış iktidara rağmen hergeçen yıl hayatıma birşeyler katıp adım adım hedeflerime ilerliyorum, kazanıyorum, biriktiriyorum, güzel insanlarla tanışıp çevremi genişletip bir kariyeri takip ediyorum. Sana kazandığını düşündüren ne? Evet birileri bu iktidar ile yolunu bulup köşeyi döndü, avantadan torpille kamu kuruluşlarına kapağı attı ama sen ne yaptın, ne kazandın? 5 yıl, 10 yıl önce neredeydin, nasıl bir hayat standardına sahiptin, bugun neredesin, bunu bir sorgula? 3-5 seçim kazanmanın sarhoşluğu ile aslında neleri kaybettiğinizin bile farkında değilsiniz. Siz "müslüman insan çalmaz çırpmaz, harama el uzatmaz, israfa talana karşıdır, alın teri ile çalışız kazanır, dürüsttür, doğrudur" şeklindeki islam algısını yıkıp geçtiniz, ayaklar altına alıp yerle bir ettiniz. Sisyasal islam hareketiniz, bu ülkedeki yolsuzluğun dinamosu olmuş vaziyette, herkes nemasına bakıyor. Akp'ye oy attın pusulanın fotosunu çek gönder, sana devletin kapıları açılıyor, ihaleler yağıyor. Böylesine yozlaşmış, ahlaksızlığın zirve yaptığı bir düzenin destekçileri olarak, sadece bu rant düzeninden bir çıkarınız var ise kazanan tarafta olabilirsiniz.

Hazımsızlık konusuna gelecek olursak; işte bu tam da yobaz işi bir savunma. Cehalete ve dayatmalara yönelik tüm eleştirilere karşı islamı kalkan ederek, ışidin islama verdiği zarara benzer bir zarar veriyorsunuz, yine farkında değilsiniz. Tüm kabahatlerinizden sıyrılmak için, işte bunlar islam düşmanı hazımsızlar diyerek paçayı kurtarma çabası.

İnsanlar akp ye niye veriyor meselesi ise; Bu tarz eleştirilerden rahatsız olup, gurur yapan, işi fanatiklik ve taraftarlık boyutuna getiren bir kesim yok değil var. Zaten bu tarz kişiler siyaseten, mantıken ve ahlaken doğrular üzerinden desteklerini vermiyorlar, futbol taraftarı sığlığında kendilerine bir aidiyet biçip, bu aidiyet doğrultusunda kendilerini ve zihniyetlerini her kulvarda yerden yere vuranlara, şamar oğlan yapanlara karşı ezikliğin getirdiği bir kenetlenme ve dayanışla ile düşmanlık besleyip hesap sorma derdine düşüyürlar. Örgütlü cehalet özetle.

Evet bu bir dizi ama, eve babası girerken, koltukta mini eteği ile oturan pınar altuğa gözlerini kaydırıp odaklanmasaydın bu noktaya gelmeyecektik:) Sen başlattın.

6. mstfanar

mstfanar Editör Yetkili Kişi Editör

Beğenilen Mesajları:
    559
    Abi şimdi siz burda tartışma yapınca üye gelecekse devam edin, ne diyim ben. :) Belki de beni yanlış anladın ve bu kadar uzun yazma gereği hissettin. Buranın canlanmasının yolu belli ama 1-2 kişiyle olmaz bu, sen de biliyorsun. ;)

murat bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş