Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

opera 21.0.1432.57

Konu, 'Web Tarayıcıları (İE, Firefox, Chrome, Opera)' kısmında dmc178 tarafından paylaşıldı.

 1. dmc178

  dmc178 Asistan

  Kayıt:
  8 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  405
  Beğenilen Mesajları:
  85
  Yaşadığınız Şehir:
  uşak
  Opera yeni bir kararlı sürümle daha güncelleme aldı. Yeni sürümde öne çıkan en büyük yenilik ise Aura desteği. Bu sayede tarayıcı performansı en üst seviyeye çıkarılmaya çalışılarak , kullanıcıya daha akıcı bir gezinim sağlama amaçlanıyor… Opera’nın yeni yayınlanan sürümü 21 nolu sürüm ile karşımıza çıkıyor. Bu sürümde yine pek çok hata düzeltimi bulunuyor fakat göze çarpan en önemli özellik ise AURA teknolojisi içermesi. Bu teknoloji Chromium projesi kapsamında geliştirilen bir alt teknoloji. Projenin amacı kısaca; yeni bir çok daha modern ve daha yetenekli bir yeni masaüstü yöneticisi oluşturmak. Yine ayrıca kullanılan aygıtın donanımsal hızlandırma özelliklerini kullanarak da kullanıcıya daha akıcı, geçişleri ve efektleri görsel anlamda çok daha güzel ve hızlı sunabilen bir arayüz oluşturulmaktadır.

  Opera ekibi de uzunca bir süredir bu anlamda çalışmalar yapmaktaydı ve bu sürüm bu çalışmayı içeren ilk kararlı sürüm olarak karşımızda. Gelecekte ise bir takım özelliklerin daha da geliştirilmesi ile AURA destekli Opera çok daha güzel olacağa benziyor. Opera’nın MAC sürümü ise Aura kullanmamısna rağmen; aynı özellikleri onlarında kullanabilmesi için MAC sürümlerine Apple’ın Core Animation (Çekirden Animasyon) teknolojisi entegre edilmiştir. Bu sayede kullanıcılar maksimum performans elde edecektir. Diğer bir yenilik ise Adres Alanını Seçeneği desteği. Bildiğiniz gibi Opera’nın yeni sürümlerine geçildiğinde; domain adresleri “operaturkiye.net” şeklinde görüntülenmekteydi. Opera bunun sebebi birçok kullanıcının sadece alan adının görmek istemeleri ve bunun en iyi yolunun ise sadece alan adının görüntülenmesi olarak açıklıyor. Fakat çok daha teknik/gelişmiş kullanıcılar da bunun aksine tüm alan adını başındaki uzantı ile beraber görmek istediler. Bu sürümle beraber bu ayar tamamen kullanıcının tercihine bırakılarak, adresin tam olarak görünmesi “operaturkiye.net gibi” de sağlanmış oluyor.

  http://www.operaturkiye.net/yeni-opera-21-auro-destegi-ile-yayinda/
   
 2. beyaz

  beyaz Asistan

  Kayıt:
  2 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  472
  Beğenilen Mesajları:
  134
  Yaşadığınız Şehir:
  İstanbul
  Şu Opera aslında güzel tarayıcı. Ancak bir türlü istenilen seviyeye gelemedi.
  Mobilde lider olduğu zamanlarda artık geri de kaldı.
  Bu saatten sonra operanın işi çok zor.
   

Sayfayı Paylaş