Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Okuduğumuz Eserlerden Seçme İbareler

Konu, 'Kitap' kısmında Ahbârî tarafından paylaşıldı.

1. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    835
    Bismillah deyip başlayalım...

Beğendiğimiz ibareleri paylaşarak hem fikir teatisi hem de kitap bilgisi elde ederiz diye umuyorum. Yazacağımız ibarelerde kitap ve yazar isimlerini de belirtirsek de bizler için kolaylık olacaktır.

Elimdeki eserden sıcağı sıcağına...

"Her cins hadise bir başka türlüsünü davet eder. Demek ki sade ıstıraplarımız üzüntülerimiz değil, tesellileri de mukavemet çareleri de miraslarımız arasında..."

Ahmet Hamdi Tanpınar - Huzur

2. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    835
    "...Ama hayat değildi bu. Çünkü beni aklen doyuracak bir arzum yoktu. Bir arzum olduğunda, onu gerçekleştirsem de gerçekleştirmesem de bir şey değişmeyeceğini önceden biliyordum. Bir peri çıkagelse de bana, "Dile benden ne dilersen!" dese, ona ne cevap vereceğimi bilemezdim..." " İtiraflarım."
    --- İki Mesaj Birleştirildi, 13 Eylül 2014, ilk mesajın tarihi: 13 Eylül 2014 ---
    Aynı eserden:

"... Hiçbir şey bulamamakla kalmadım, kurtuluşu bilimlerde arayan bütün insanların benim gibi hiçbir şey bulamadığı kanısına vardım."
    --- İki Mesaj Birleştirildi, 13 Eylül 2014 ---
    "Sokrates, kendini ölüme hazırlarken "Hayattan uzaklaştığımız ölçüde gerçeğe yaklaşırız." der. "Biz, gerçeği sevenler hayatta neye koşarız? Biz, kendimizi vücuttan ve vücudun hayatından kaynaklanan her türlü beladan kurtarmaya uğraşırız. Eğer durum buysa, ölüm bize gelirken niçin sevinmeyelim?"... a.g.e.

Sayfayı Paylaş