Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Merak Konusu iPhone'da Sınırlamalar !

Konu, 'Teknoloji Haberleri' kısmında teknolojikman tarafından paylaşıldı.

1. teknolojikman

teknolojikman Yeni

Beğenilen Mesajları:
    12
    Bildiğiniz üzere iOS işletim sistemi kapalı kaynak kodlu bir işletim sistemidir. Kapalı kaynak kodlu olmaklada kalmayıp Apple bizi dahada kısıtlamıştır. Kendimize özel kişisel değişiklikler yapmamıza izin vermez işletim sisteminde. Tema, eklenti ve dışardan yüklenecek olan 3. parti yazılımlara izin vermez telefonunuz. Bu, iPhone'un tercih edilmeme sebebi bile olabiliyor zaman zaman..

Bildiğiniz üzere iPhone'umuzda herhangi bir uygulama yada bir özelliğide gizleyemiyoruz. Ama Apple azıcıkta olsa bu konuda bize biraz özgürlük tanımış. iOS işletim sisteminde Sınırlamalar diye bir özellik bulunuyor. Buradan Safari'yi, App Store'u, Kamera'yı, FaceTime'ı vs. özellikleri iPhone' umuzda kapatabiliyoruz . Aşağıda resimli bir şekilde bunu nasıl yapacağınızı adım adım gösterdik:

Öncelikle Ayarlar a giriyoruz.
    Buradan Genel kısmına giriyoruz.
    Buradan Sınırlamalar kısmına giriyoruz.
    Buradan da Sınırlamaları Etkinleştir butonuna basıyoruz.
    Sınırlamaları Etkinleştir dedikten sonra bizden parola isteyecektir. Kendinize uygun bir parola girin.
    [​IMG][​IMG]
    Parolanızı girdikten sonra böyle bir ekranla karşılaşacaksınız. Burda tüm seçenekler seçili olarak geliyor.
    Şimdi kapatmak istediğimiz herhangi bir özelliğimizin seçili özelliğini kapatıyoruz. Biz birkaç tane kapattık.
    [​IMG][​IMG]
    Safari, Kamera, FaceTime, iTunes Store, App Store ve Uygulama Silme Özelliğimizi kapattık. Şimdi menümüze gelip kontrol edelim. Görmüş olduğunuz gibi bu özellikler kapatıldı.
    ÖNCESİ[​IMG]SONRASI [​IMG]

Herhangi bir ikona basılı tutup uygulama silmek istediğim zaman sol üst köşesinde sil butonu görünmüyor.
    Sınırlamalar bu şekilde, nerede işime yarayacak derseniz sevgilinizin iPhone'una sınırlama koyarak internete girmesini engelleyebilirsiniz

Okuduğunuz için teşekkür ederiz..
    KAYNAK

Sayfayı Paylaş