Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Müezzinoğlu: IŞİD yaralısı da olsa tedavi ederiz

Konu, 'Türkiye Gündemi' kısmında tambjk tarafından paylaşıldı.

 1. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  Müezzinoğlu: IŞİD yaralısı da olsa tedavi ederiz

  [​IMG]


  SAĞLIK Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yaralı IŞİD militanlarının Türkiye’de tedavi edildiği iddialarına, PKK’yı örnek göstererek cevap verdi. Müezzinoğlu, "Bizde dağda PKK’lı teröristi bir saat önce askerimize silah çekmiş, teröristi yaralı olarak geldiğinde tedavisini yaptık, sonra emniyet ve adliyeye teslim ettik. Bizim görevimiz adli kolluk değildir. Kimin ne yaptığını değil, hastayı tedavi etmek gibi bir görevimiz var" dedi.
  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, çeşitli programlara katılmak üzere seçim bölgesi olan Edirne’ye geldi. Karayoluyla kente gelen Bakan Müezzinoğlu’nu Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi’nde Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Belediye Başkanı CHP’li Recep Gürkan, TÜ Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, parti yöneticileri ve daire müdürleri karşıladı. Balkan Kongre Merkezi’ndeki Trakya Üniversitesi’nin Akademik Yıl açılışına katılan Müezzinoğlu, Balkan Senfoni Orkestrası’nın mini konserini dinledi. Özellikle Plevne Marşı’nı ilgiyle dinleyen bakan Müezzinoğlu, orkestrayı ayakta alkışladı.

  ÜNİVERSİTE 1 MİLYON LİRA ÖDÜL

  Konserin ardından TÜBİTAK yarışmasında üçüncü olan ‘pehlivan’ adlı güneş enerjisiyle çalışan aracı yapan öğrencilere çeşitli hediyeler veren Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bakanlık bütçesinden ya da kendi hesabından üniversiteye 1 milyon lira ödül vereceğini açıkladı.

  Türkiye’nin sağlık hizmetleri sunumunda gelişmiş ülkelerin bir çoğunu geçme başarısını yakaladığını anlatan Bakan Müezzinoğlu, Türkiye’nin sağlıkta tüketen toplum olduğunu belirterek şunları söyledi:

  "Sağlık hizmetleri sunumunda başarılıyız, ancak sağlıkta iki ayağımız zayıf. Bunlardan biri, sağlık tüketicisi bir ülkeyiz. Yani ilacı, tıbbi teknolojiyi tüketiyoruz ve bunları dünyadan alıyoruz. İlaç üreten, tıp teknolojisi üreten bir toplum olabilmeliyiz. Yalnızca ilaç kısmı yılda 17-18 milyar lira. Artık kendi dinamiklerimizi bu anlamda devreye sokarak, 2017-2018 yıllarında bu alanda farklı bir noktaya geleceğiz. 2023’te ’bir taraftan dünyanın ürettiklerini tüketiyorum ama ben de üretip dünyanın tüketimine sunuyorum’ diyebileceğiz. Bu anlamda şu anda TBMM Genel Kurulu’nda olan Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığını inşallah bu yıl yasalaştıracağız. Burada kanser, kronik hastalıklar, anne çocuk ve ergen sağlığı, geleneksel ve tamamlayıcı tıp enstitüleri gibi enstitüleri kuruyoruz. Buralarda büyük oranda üniversitelerimizin, yatırımcımızın Ar-Ge’lerine destek olacağız. Bu enstitü başkanlığıyla Türkiye, önümüzdeki yıldan itibaren sağlık TÜBİTAK’ı dinamiklerini daha güçlü hale getirecek."

  "SAĞLIK TURİZMİNDE ZAYIFIZ"

  Bakan Müezzinoğlu, özellikle sağlık turizmi konusunda Türkiye’nin zayıf olduğunu söyledi. Bunu geliştirebilmek için adımlar attıklarını kaydeden Müezzinoğlu, "Zayıf olduğumuz diğer bir alan da sağlık turizmi. Türkiye’nin, yakın coğrafyasında 1 milyar nüfusa sağlık turizminde hizmet edecek dinamikleri var. Bunun altyapısını kısa sürede tamamlayacağız. Şu an 32 bin yatak kapasiteli, Sağlık Bakanlığının yaptığı hastanelerimiz, bu önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde insanımızın hizmetine girecek. Önümüzdeki bir yıl içinde 10 bin yatak kapasitesinin projelerini yaptık. Diğer taraftan, şehir hastaneleri inşaat aşamasında, önümüzdeki yıllarda devreye girecek. Türkiye, bütün hastane ve sağlık kuruluşlarının fiziki mekanlarını son 10 yılda yenilemiş, dünyada tek ülke olmuş durumdadır. Bu anlamda mesleki kadroları da güçlü olan bir ülke haline gelmiştir. Dün Başbakanımıza da sunduk. sağlık bakanlığı koordinesinde Sağlık Turizmi Üst Kurulu kuruyoruz ve bu kurulla Türkiye’nin sağlık vizyonunu çok güçlü hale getireceğiz. Bunlardaki temel hedefimiz, Cumhuriyetimizin 100’ncü kuruluş yıl dönümünde, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef olarak, vasiyet olarak bıraktığı muasır medeniyet seviyesinin üzerinde bir Türkiye’ye ulaşmaktır" şeklinde konuştu.

  SİGARAYI BIRAK, 10 BİN BİSİKLET

  Bakan Müezzinoğlu, akciğer kanseri sonucu ölümlere bakıldığında Edirne’nin ilk 3’ncü sıralarda yer aldığını ifade ederek, Edirne Belediye Başkanı CHP’li Recep Gürkan’a sigarayı bırakma ve bisiklete binme çağrısında bulunarak, "Her ikisini de yaparsan, Edirne’ye 10 bin bisiklet armağan edeceğim" dedi.

  BAKAN KONUŞTU, TIP ÖĞRENCİLERİ UYUDU

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun konuşması sırasında salonda olan bazı tıp fakültesi öğrencilerinin de uyuduğu gözlendi. Alkışlara ve gürültüye rağmen uzun süre uyuklayan kız öğrenciler, Bakan Müezzinoğlu’nun konuşmasının ardından gelen alkış sesleriyle uyandı.

  IŞİD YARALISI TEDAVİ EDİLİR Mİ?

  Balkan Kongre Merkezi’ndeki Akademik Yıl açılışının ardından binadan çıkan Bakan Müezzinoğlu gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Bir gazetecinin yaralı IŞİD militanlarının Türkiye’de tedavi edildiği iddialarını sorması üzerine konuşan Bakan Müezzinoğlu, PKK yaralılarını da tedavi ettiklerini belirterek şöyle konuştu:

  "Biz hiç kimsenin, kimliğine, dinine, ırkına, rengine, mezhebine bakma noktasında değiliz. Bizde dağda PKK’lı teröristi bir saat önce askerimize silah çekmiş, teröristi yaralı olarak geldiğinde tedavisini yaptık, sonra emniyet ve adliyeye teslim ettik. Bizim görevimiz adli kolluk değildir. Kimin ne yaptığını değil, hastayı tedavi etmek gibi bir görevimiz var. Bu anlamda bilemezsin ki IŞİD yaralısı mı? IŞİD diye baktık da çıkmadı, bir Suriyeli vatandaş çıktı. Bunun suçlusunu vebalini, vicdan hukuku sormayacak mı? Meslek hukuku, normal hukuk sormayacak mı? Kimin hangi işi, suçu yaptığı değil. Hastayı tedavi edip etmediği. Bizim hekimlerin dünyada nerede olursa olsun. Hiçbir ayrım gözetmeksizin tedaviyi yapmaktır."

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde idari birimler binasının açılışını yaptıktan sonra Halk Eğitim Merkezi’ndeki Ahilik Haftası kutlama programına katıldı.

  Müezzinoğlu: IŞİD yaralısı da olsa tedavi ederiz - Hürriyet GÜNDEM

  *****************

  Müezzinoğlu, sağlık bakanı belki doğru konuşmuş, lakin gezi eylemleri sırasında polisin orantısız şiddetiyle çullanıp gaza boğduğu protestocuları, kafa göz yardıklarını, gözlerini çıkardıklarını, astımdan boğulanları, bayılanları kan revan içindekileri kurtarmak adına müdahale eden doktorlara soruşturma açıp, meslekten men etmeye , darbeci ilan etmeye çalışan devlet neredeydi o zmn? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
   
 2. evowinds

  evowinds Doçent

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  622
  Beğenilen Mesajları:
  174
  @tambjk senin anlamadığın nokta şu:
  "Biz izin vermiyorsak yapamazsın!!!!!!! Yaparsak BİZ yaparız..."
  Devlete çalışmadığın için teamülleri bilmemen normaldir. Orada gezi eylemlerindeki doktorlar bu perspektiften bakınca "suçlu"dur.
   
 3. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  Sizin de anlamadığınız nokta şu, bu tarif ettiğiniz ve arzu ettiğiniz devlet yönetim tarzının adı FAŞİZM dir.. Demokrasi ve hukuk devletiyle uzaktan yakından alakası yoktur.
  Devlet ayrıdır hükümet ve partiler başkadır, siz devleti, kendi siyasi partinizin çıkarlarına ve ikbali uğruna hallaç pamuğu gibi atıp, hukuğu anayasayı çiğnerseniz itiraz ederler.
  Devletin tarz edindiği bu faşizan yaklaşımları siz teamül olarak benimsemiş olabilirsiniz, perspektifiniz bu olabilir ama benim perspektifim insan hakları, özgürlükler ve demokrasi olunca sizden çok daha farklı yaklaşmam normal.
  Bu ülke bir hanedanlık değildir, bizde hanedanın kulları değiliz. 600yıl kula kulluk etmiş zihniyetin, devletin başındakilerin biz izin vermiyorsak yapamazsınız, biz istediğimizi yapar, astığımızı asar, kestiğimizi keseriz yaklaşımına sıcak bakmaları da doğal.
   
 4. evowinds

  evowinds Doçent

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  622
  Beğenilen Mesajları:
  174
  Düzen değişir ama Dü...len değişmez. O yüzden gücü elinde tutan onun tadına bakar...
   
 5. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  Bal tutan parmağını yalar felsefesi islamiyetin en büyük öğretilerinden fln da biz kaçırdık haberimiz mi olmadı :) Topyekün savunulduğuna göre.

  Bunun bu kadar normal karşılanması, kabullenilmesi, ufak çıkarlar uğruna göz yumulması ne acı..
   
 6. evowinds

  evowinds Doçent

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  622
  Beğenilen Mesajları:
  174
  Olması gerekenle olanı birbirine karıştırma. Mevcut durumdan bahsediyorsak savunduğumuzdan değil, gelenek haline getirildiğinden artık yadırgamadığımızdandır.

  İslamla parmak yalama olayını da nasıl bütünleştirdin hala aklım almıyor doğrusu...
   
 7. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  Olana öylesine teslim olmuşsunuz ki olması gereken için hiçbir gayret çaba sarfetip itirazlarda bulunmuyorsunuz. Geleneklere bağlılıktan anladığınız bu olmamalı, yadırgamalısınız diyorum bende :)

  Ateist olmakla itham ettiğiniz bütün solcular bu parmak yalama düzenine karşı büyük bir mücadele verirken, müslümanların bu mücadelete takındığı tavır akıllara böyle bir soru getiriyor, ateistler birtakım öğretilerden birşeyler mi kaçırdı diye sormadan edemiyor insan.(hiciv)
   
 8. evowinds

  evowinds Doçent

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  622
  Beğenilen Mesajları:
  174
  Solcularda parmak yalasa onlar da laf etmeyeceklerde bu aralar parmakları kuru kaldı o yüzden tüm bu tantanalar.
  Eskiden rantı onlar yiyordu, yeşil sermaye deyip firmaları batırıyorlardı şimdi güç el değiştirdi sesleri fazla çıkar oldu.
  İktidar değişirse bu yazdıklarını hatırlatırım sana. (Ki uzun süre zor bir ihtimal)
   
 9. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  Dediğim gibi sol nedir hiçbir fikriniz yok, tayyip giller size ne anlatmışsa, ne empoze etmişse yalayıp yutmuşsunuz :) Bu söylediklerin, benim sizlere adnan oktarın kediciği muamelesi çekmem gibi birşey.

  Bu ülkede sol hiçbir zaman egemen olmadı, her zaman vahşi kapitalizm'in kucağında oldu(sağ iktidarlar sebebiyle). Verilen rant mücadelesi, sol , sağ yada islamcılar arasında verilen bir mücadele değil, merkez sağ kapitalistleri ile islamcı kapitalistlerin rant ve talan mücadelesine tanık oluyorsunuz.

  Eskiden rant yiyenleri doğuran büyüten doyuran besleyen iktidarlara bakarsanız hiçbirinin sol ile uzaktan yakından olmadığını, aksine menderesler, özallar, demireller, çillerler, tayyipgiller olduğunu görürsünüz.

  Eğer iktidar değişirse, yine kapitalistler iktidara gelecek olursa dediğin gibi "düzen değişecektir, dü....len değişmeyecektir" :)
   
 10. evowinds

  evowinds Doçent

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  622
  Beğenilen Mesajları:
  174
  Yamyamları doyuramayan sağ görüş değildi yanlış hatırlamıyorsam?
   
 11. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  Açarmısın biraz pek anlamadım?
   
 12. evowinds

  evowinds Doçent

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  622
  Beğenilen Mesajları:
  174
  Çankaya Belediyesi
   
 13. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  Eee? Sadede gelsen diyorum.
   
 14. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  Dünya doktorlarından Gezi hekimlerine: Yanınızdayız

  İstanbul’daki meslektaşları gibi Gezi eylemlerinde yaralananları tedavi ettikleri gerekçesiyle yargılanacak Ankara ve Hataylı hekimlere hem Türk Tabipler Birliği’den hem de Dünya Tabipler Birliği’nden destek geldi.

  İlk dava yarın
  [​IMG]

  Sağlık Bakanlığı, Ankara ve Hatay Tabip Odası’na ‘gezi eylemlerinde hukuka aykırı olarak yetkisiz ve kontrolsüz revir adı altında sağlık hizmet birimleri oluşturarak amaçları dışında faaliyet yürütmek’ gerekçesiyle yönetim ve onur kurulu üyelerinin görevden alınması için dava açmıştı.

  Türk Tabipler Birliği, tüm doktorları, Ankara şubesi için açılan davanın yarınki ilk duruşması öncesinde dayanışmaya, meslektaşlarını yalnız bırakmamaya çağırdı.

  ‘Gezi’ci doktorlara soruşturma açtıran Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: IŞİD mensubu da olsa tedavi ederiz
  Dünya Tabipler Birliği’nden ‘Yanınızdayız’ mesajı

  [​IMG]

  Dünya Tabipler Birliği’nden de Türk Tabipleri Birliği’ne (TTB) destek mesajı geldi. Başkan Dr. Margaret Mungherera imzalı metinde, “Karşılaştığınız bu ciddi güçlüğü aşma mücadelesi verirken WMA’nın kararlı desteğinden ve olumlu yaklaşımından emin olabilirsiniz” denildi.

  TTB’nin davalara dikkat çekmek için yayınladığı videoyu öven Mungherera, “Etik sorumluluklarını yerine getirme ve hastalarının haklarını koruma hakları tehdit altında olduğunda doktorların ve ülkelerindeki örgütlerinin ne yapması gerektiği konusunda gerçekten mükemmel ve esin verici bir örnek olmuş” ifadesini kullandı.

  TTB’nin paylaştığı video şöyle:  Dünya doktorlarından Gezi hekimlerine: Yanınızdayız - Diken
   

Sayfayı Paylaş