Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Liseyi Bitirmeden Belediye Başkanı Oldu

Konu, 'Dünya Gündemi' kısmında mstfanar tarafından paylaşıldı.

1. mstfanar

mstfanar Editör Yetkili Kişi Editör

Beğenilen Mesajları:
    559

Teksas eyaletine bağlı Archer City şehrinde belediye başkanlığına henüz liseyi bitirmemiş 18 yaşındaki bir genç seçildi.

ABD'nin Teksas eyaletine bağlı Archer City şehrinde 18 yaşında ve henüz liseyi bitirmemiş bir genç belediye başkanlığına seçildi.

Liseyi bitirmesine bir ay kala belediye başkanı seçilen Kelvin Green, başkanlık binasındaki yemin töreninin ardından görevine başladı.

Genç başkan, yeni görevine ilişkin yaptığı konuşmada, Archer City şehrine tutkuyla bağlı olduğunu belirterek, "Çok küçük yaşlardan beri beni tanıyan yakın çevrem kente olan ilgim nedeniyle bu şehir için ideal bir belediye başkanı olabileceğimi düşünür ve bunu sıklıkla dile getirirlerdi. Bu şehir benim dünyam, hayatım, her şeyim. 18 yıldır burada yaşıyorum ve bu şehirde doğmuş olmaktan gurur duyuyorum" dedi.

Şehir için büyük bir ajandası olmadığını dile getiren Green, "Archer City hakkındaki planlarıma ilişkin fazla konuşmak istemiyorum. İnsanların bu tür açıklamalardan rahatsız olduğunu düşünüyorum" yorumunda bulundu.

Öte yandan, Kelvin Green'in ekonomi öğretmeni Jeff Pirkle, öğrencisinin belediye başkanlığına seçilmesine ilişkin, "Kelvin, eminim ki bu işte çok başarılı olacak ve görevinin hakkını verecek. Bu yaşta bir gencin böyle bir göreve gelmesini heyecan verici buluyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Belediye yetkilileri, Green'in, Archer City'nin kurulduğu 1888'den bu yana göreve gelen en genç belediye başkanı olduğunu belirterek, önceki başkanların seçildikleri yaşla kıyaslandığında Green'in bu kişilerden en az 20 yaş küçük olduğunu kaydetti.

Kaynak

NGungor96 bunu beğendi.
  2. Balder

Balder Doçent Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    146
    Yaşadığınız Şehir:
    Amsterdam
    Memleketimizde adam kıtlığı var demiyorlar da :)

3. murat

murat Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    616
    Ben de ilkokuldayken okul müdürü olmuştum.. Sonra beni yolsuzluktan tasviye ettiler..:D

4. Balder

Balder Doçent Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    146
    Yaşadığınız Şehir:
    Amsterdam
    Aklıma iğrenç bir espri geldi de
    , katil olmak istemiyorum :)

5. desperado64

desperado64 Profesör

Beğenilen Mesajları:
    447