Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

LG G3(D855) Kullananlar Kulübü

Konu, 'LG' kısmında A.Canal tarafından paylaşıldı.

1. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Evladım, ben teknik inceleme fln yapmadım, olmayan telefonun nesini inceleyim, senden bir hayır göremeyince, araştırdım başkalarına faydası dokunsun diye yapılmış test sonuçlarını alıntıladım sadece farkındaysan :)

Bu konuda en son eleştiri getirecek kişi olduğunu düşünüyorum ki konuyu fanboyluk derecesinde sahiplenmiş biri olarak verdiğin bilgi "ısınma durumu normal, g2 bataryası daha iyi" seviyesinde.

Elbette herkesin değerleri farklı çıkacaktır, fakat test koşulları mümkük onduğunca standardize edilerek yapılan testler faydalı sonuçlar vereceklerdir. Aksi halde genellemeye gidilmeden hiçbir bilimsel değerlendirme ve analiz yapılamaz.

Bir kez daha bu tarz konularda sayfalarca alakalı alakasız mesaj okumaktansa, googlelamanın daha faydalı olduğunu öğrendim.

arsenik bunu beğendi.
  2. Bloother

Bloother Profesör

Beğenilen Mesajları:
    262
    Yaşadığınız Şehir:
    Antalya
    web browser 10 saati geçmedi. internetsiz "bağlanılamadı" ekranına mı bakmışlar acaba. internet ile 11 saat ekran süresi almak imkansız G2'de.

LG G2 CloudyG3 v1.2 / Dorimanx Kernel v5.9 - Tapatalk

3. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    835
    adam düzgünce yazıyor siiz dalgaya alıyor gibisiniz. yadırgadım açıkçası.

4. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Orasını bilemiyorum, düz arka plan, orta seviye parlaklık, widgetları yalınlaştırılmış ve bu test dışında hiçbir işlem yapılmamış sonuçlardır muhtemelen.

5. Bloother

Bloother Profesör

Beğenilen Mesajları:
    262
    Yaşadığınız Şehir:
    Antalya
    Forumlarda, G2'de en uzun ekran süresini görmüş biri olarak değerlendirmem budur. Zaten paylaştığınız testlere o yüzden itibar etmiyoruz..

6. A.Canal

A.Canal Gezgin

Beğenilen Mesajları:
    17
    Yaşadığınız Şehir:
    İzmir
    Evladim? Uslubuna dikkat et.

G2 ile g3 arasindaki batarya performansini sordun bende farkini soyledim. Tek tek detayli aciklama yapma geregi duymadim. Detay herkesde farkli olacaktir diye. Fanboyluk derecesinde sahiplenmedim. Kim ne derse desin veya yazsin umrumda olmaz :) ben keyfime bakarim. Yine soyluyorum bu degerler hicbir zaman bir anlam ifade etmiyor. O degerleri kolay kolay kimse goremez :)
    Duzgunce yaziyoruz bizde. Herhangi bir sekilde dalga gecmek soz konusu bile degil. Yadirganacak birsey yok ortada.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Bloother

Bloother Profesör

Beğenilen Mesajları:
    262
    Yaşadığınız Şehir:
    Antalya
    Biz burada bizzat kullanıcı olarak yorum yapıyoruz. Arkadaş kalkmış nasıl yapıldığı belirsiz testlere teknik ve kapsamlı diyor. E biz daha ne diyelim? Arkadaş gitsin googlelasın o zaman bize sormasın..

A.Canal bunu beğendi.
  8. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    adam gitmiş adı sanı belli siteden test sonucu koyuyor. o testlerde bizzat kullanım sonucu olan şeyler. fark etmez isterse googlelasın ama ben üslüba dikkat çekmeye çalışıyordum.

9. A.Canal

A.Canal Gezgin

Beğenilen Mesajları:
    17
    Yaşadığınız Şehir:
    İzmir
    Bende her zaman ki gibi diyorum o test sonuclari onu bunu kisarak yapilmistir veya yapilmamistir beni ilgilendirmez ama o zamanlari kimse goremez kullandigi telefonda. Isterse LG kendisi aciklasin bu degerleri.

Uslup diyorsun da 'evladim' diye bir hitap sekli yok. Tek tarafli bakmayin olaya.

Bloother bunu beğendi.
  10. Bloother

Bloother Profesör

Beğenilen Mesajları:
    262
    Yaşadığınız Şehir:
    Antalya
    Sence hangi üslub daha doğru? Ben şahsen Ahmet'in sabrını tebrik ediyorum şuan.
    Adı sanı belli olan site ise çoğu telefonun özelliklerini bile adam akıllı yazamayan hatta bazı cihazlarda resmen fanboyluk yapan bir site. phonearena, gsmarena adı var diye prof oluyorlar hemen. sdn'den hiç farkları yok benim gözümde. tek farkları ingilizce olmaları. :)

A.Canal bunu beğendi.
  11. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    ben o mesajı evladım kısmından önce yazdım. yazarken de o yoktu. peki abiler. bişey demedik. siz en iyisini biliyorsunuz.

12. A.Canal

A.Canal Gezgin

Beğenilen Mesajları:
    17
    Yaşadığınız Şehir:
    İzmir
    Herseyi biz bilmiyoruz. Bilemeyizde. Herkes bu degerler uzerine yorum yapiyor ama kimse bu degerleri goremiyor. Bunu anlatmaya calisiyorum ben. Bu konuyu her zaman guncelleyecektim. Boyle bir tartisma olusmasi yerine birlikte hareket ederek guncellemek daha mantikliydi. Konu altina tesekkurumu yapardim bende. Ama saygisiz bir hitap sekliyle ortami fazlasiyla gerdi..

13. Bloother

Bloother Profesör

Beğenilen Mesajları:
    262
    Yaşadığınız Şehir:
    Antalya
    Neyse evet 8 buçuk ay kullandığım telefonu kimse benden iyi bilemez. :)

xda'daki developerlar hariç :p

14. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    O testler günlük kullanım testleri değil, yoksa hangi manyak 10 küsür saat aralıksız internette gezinip 20 küsür saat telefonda konuşur. Adamlar benchmark yapıyorlar, telefonları belli ayarlarda standardize edip sadece o amaçla teste bırakıyorlar. Sonuçlar da birbirleriyle kıyaslanabilir ve anlamlı hale geliyor böylelikle. Sen bu değerlerden yola çıkarak farklı telefonların hangi işlemlerde oransal olarak ne kadar batarya tükettiğini yada performans verdiğini gözlemler, fikir sahibi olursun.

Yoksa herkesin günlük kullanımda farklı değerler alacağını hepimiz biliyoruz, bir araba pistde pilotlar tarafından teste tabi tutulurken max 220km/h yapmışsa, bu her kullanıcının o hıza çıkabileceği yada günlük kullanımda o değerleri elde edebileceği anlamına gelmez, arabanın max kapasitesini ortaya koyar sende başka araçlarla kıyaslarsın, yada arabaların yakıt tüketim değerleri yazar broşürde , misal 80kg lık bir birey 80 km/s hızla, 2000devirde, klimalar ve pencereler kapalı olarak elde edilmiştir o test sonuçları ama çıkarsın şehir içinde bambaşka değerler görürsün, ama bu benzer testler sonucu yakıt tüketim değerleri elde edilmiş otomobillerin yakıt tüketim değerlerini oransal olarak kıyaslamana, %kaçlık fark olduğuna engel olmaz, aksine faydalıdır.

Bu ve benzer testleri ister dikkate alın ister almayın, zaten telefonlar elinizde, itibar etmiş olsanız telefonunuzun batarya ömrü ne artacak ne azalacak, ortaya başka kullanıcılar için faydalı test vs bilgileri koymadığınız gibi konulanı eleştiriyorsunuz üstelik. Siz itibar edesiniz diye de koymadım, başkaları faydalansın diye koydum, kaldıki sizin subjektif hangi koşullarda yapıldığı belli olmayan, fanboyu olduğunuz telefon hakkındaki değerlendirmeleriniz mı daha itibarlıdır yoksa 100lerce farklı telefonu bizzat teste tabi tutup, çok geniş kullanıcı kitlesine hitap eden herhangi bir sitenin ki mi?

En iyi siz bu tarz test verilerine fln itibar etmeyin, ekran görüntüsü, teknik özellik tabloları, termometre avuçlarınızla ısınma testlerinizi fln paylaşmaya, birbirinizin mesajlarını karşılıklı beyenmeye, gazlamaya devam ede durun, benim alıntıladığım değerlerin yorumunu da başkalarına bırakın.

arsenik bunu beğendi.
  15. arsenik

arsenik Profesör

Beğenilen Mesajları:
    465
    @A. Canal @tambjk'nin G3 hakkında bilgi sahibi olmadığını düşünmüş olmalı ki QuadHD ekran var batarya çok gidiyor demiş. Teknik hiçbir sonuç yazılmadığından @tambjk gsmarena'nın sonuçlarını paylaşmış. @Bloother sen buna teknik sonuç mu diyorsun diyerek alaycı bir konuşmaya girince @A. Canal da @Bloother'ın sözünün etkisinde kalıp o da alaycı tavıra geçmiş.

Sonrası zaten boş muhabbet. Elimizde teknik sonuç olmadığına göre var olan teknik sonuçlara göre konuşulur. Gsmarena her ne kadar bir iki kişinin hoşuna gitmese de mobil alemde adını kanıtlamış sitelerden biridir. Taraflıdır değildir o beni bağlamaz ki uluslararası çapta yaygın olması da adını kanıtlamış olmasının göstergesidir. 2 farklı taraflı sitenin test sonucu olsaydı rahat olunur muydu acaba?

@Bloother 8 ay kullandığın bir telefonu profesyonel anlamda kullanıyor olman G3 hakkında kesin yorum yapabilme yetisini sana vermiyor maalesef.

16. Bloother

Bloother Profesör

Beğenilen Mesajları:
    262
    Yaşadığınız Şehir:
    Antalya
    Ben manyağım. Evet 10 saat aralıksız wifi ile internete bağlandım. Sonra da telefonu şarja bıraktım. :) Ciddiyim.

17. A.Canal

A.Canal Gezgin

Beğenilen Mesajları:
    17
    Yaşadığınız Şehir:
    İzmir
    @arsenik te muhabbete dahil olarak boş muhabbet etmeye başladı.

@tambjk yazdıklarının hepsini inan okumadım dalga geçmek için yazmıyorum. yazdıkların o testlerle olduğunu gördüm çünkü. ben bu testlere göre ne telefon aldım nede alanı gördüm. anttu testi yüzünden telefonundan soğuyanları gördüm ve güldüm :) kitkattan sonra G2 anttuda düşük değerler verdi hep bunuda görmüşsündür belki. performans düşüklüğü yaşatmadı ama. demek istediğim şu: bu testleri isterse LG kendisi yapsın yinede BOŞ.

Bloother ve arsenik bunu beğendi.
  18. Bloother

Bloother Profesör

Beğenilen Mesajları:
    262
    Yaşadığınız Şehir:
    Antalya
    Arkadaşın bize fanboy demesi de komik. Kendi kafasında kurguladığı şeylerle başbaşa bırakıyorum kendisini.

19. A.Bilgili

A.Bilgili Misafir

Beğenilen Mesajları:
    16
    Ben de bir iki kelam edeyim,Ahmet abiyi iyi tanırım,çok iyi ve sabırlı bir insandır iyi bile dayanmış yazılanlara,kendisine özelden her gün G3'ünün bataryasıyla ilgili dalga geçiyorum o da biliyor G2 nin batarya performansinin daha iyi oldugunu,anlatmaya calistigi bu testlerin antutu gibi gereksiz oldugi ve degiskenlik gosterdigi,mesela bir örnek vereyim G2 de wi-fi hariç her şeyi kapatın parlaklıgı 0'a çekin yine o 11 saati asla göremezsin 7 aydır bu telefonu kullanıyorum gsmarena halt etmiş:D siz burada hevesli bir adamın hevesini kırmışsınız adamın amacı burada kullandığı telefonu övmek değil maksatı google'a G3 yazılınca insanlar burayı da görsün ve burası canlansın.@Ahbari adamın hevesini kıracağınıza önce kendinize bakmanızı öneririm,maşallah teknoloji forumunu islamı bilgi ve siyasi propaganda yerine çevirmişsiniz,en azından @A.Canal buraya faydalı olmaya çalısıyo.

A.Canal bunu beğendi.
  20. Oocinn__

Oocinn__ Gezgin

Beğenilen Mesajları:
    3
    Yanlış anlamayında bu çapta büyük siteler markaların en çok para yedirdiği alanlardan biridir. Körü körüne inanmayın bu testlere. Atakanın dediğine de katılıyorum. Foruma bloother in isteği üzerine geldim. Amaç forumu bir yerlere getirmek. Hatta 'ahmet abi sen kullanıyorsun cihazı bir konusunu aç konu olsun diye ben dedim'. Tabiki burada doğru şeyleri konuşacağız ama ahmet abi işi gücü arasında detaylı pil testi sunamadı diye ona laf etmeyeceğiz ki cevap verme zorunluluğu bile yok kendisinin.

Sayfayı Paylaş