Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Kullandığımız Uygulamalar

Konu, 'Android' kısmında mstfanar tarafından paylaşıldı.

1. mstfanar

mstfanar Editör Yetkili Kişi Editör

Beğenilen Mesajları:
    559
    Easy Eyez

Uygulama, telefonun kullanıldığı ortama göre ekrandaki ışık ve renk oranını otomatik olarak ayarlıyor ve gözün yorulmasını azaltıyor. Uygulamayı kullanmadan elle de ışık ayarı yaparım diyenler olabilir tabi ama uygulama ışık ayarının yanında renk ayarı gibi diğer ayarları da otomatik olarak yapıyor.

İndirme sayfasına gitmek için tıklayın.

Ahbârî bunu beğendi.
  2. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    835
    normal zamanlarda ekran parlaklığım otomatiktir.

diğer zamanlarda, gece filan şu uygulamayı uzun müddettir kullanıyorum.

Ekrana bir widget koyup tıklayınca direk sizin ayarladığınız ya da otomatik kendi ayarında ekranı filtreler.

Google Play Linki

Son düzenleme: 6 Mayıs 2014
  3. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    Airdroid

Aynı kablosuz ağ üzerinden telefonunuzu kabloyla pc'ye bağlamadan, tarayıcı üzerinden bir çok işlem yapabilirsiniz. Benim kullandığım bir programdır. Teli pc'ye takmak için kapak açmak zorunda kalmıyorum hiç değilse :)

Google Play Linki

4. mstfanar

Beğenilen Mesajları:
    559
    35 MM

Telefon ve ya tabletten filmler hakkında bilgi, imdb puanı, afişler, trailerlara ulaşabilmek için güzel bir uygulama.
    Bu özelliklerine ek olarak güncel filmlerin sinema salonu seanslarını öğrenebilirsiniz.

İndirme sayfasına gitmek için tıklayın.

arsenik bunu beğendi.
  5. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    Babylon Sözlük

Telefonunuzda internet bağlantısı gerektiren bir sözlüktür baştan söyleyelim. Online olarak kullanılıyor. İOS'da ise sanırsam paralı fakat offline modu var. Bizde de olsa bizde alsak. Neyse, sözlük gayet başarılı. Ben İngilizce ve Arapça için kullanıyorum. Kelimeleri çok güzel çeviriyor. Arapça için söyleyecek olursam, türediği kelimeyi ve diğer türevlerini de gösteriyor. Benim için artı bir özellik.

Google Play Linki

6. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    Diyanet Mobil

Diyanet İşleri'nin kendi uygulaması. Başta imsakiye olmak üzere, Kuran tilaveti, en yakın camiyi bulma, kıble tayini gibi özellikleri vardır. Kullanışlı bir uygulama.

Google Play Linki

7. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    El Feneri

Birçok fonksiyonu bulunan, ekrana attığınız tek widget ile çalışabilien, ister flash ile ister ekranda türlü türlü renklerle kullanılabilecek bir aydınlatma programı. SOS'da veriyor sanırsam, nolur nolmaz.

Google Play Linki

8. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    ES Dosya Yöneticisi

Kendi kullandığım dosya yöneticisidir. Solid ücretli olmadan onu da kullanmıştım. Bu ise yine baya fonksiyonu olan, yan yana iki ekran ile kopyala yapıştırı çok kolay hale getiren bir program. Eğer rootlu ise telefonunuz, sistem dosyalarına da müdahele edebileceğiniz bir program. Görsel olarak da kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz.

Google Play Linki

9. mstfanar

Beğenilen Mesajları:
    559
    Al Jazeera Turk Dergi
    Androidde bulunan güzel haber uygulamalarındandır.

Google Play Linki

arsenik bunu beğendi.
  10. mstfanar

Beğenilen Mesajları:
    559
    AppGratis
    Her gün paralı bir uygulamanın ücretsiz olarak yayınlandığı bir uygulamadır. Takipte kalırsanız iyi uygulamalar indirebilirsiniz.

Google Play Linki

Ahbârî bunu beğendi.
  11. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    eWeather HD, Radar HD, Alerts

Hava durumu uygulaması, üstüne deprem bilgisi de veriyormuş. ( daha imkan olmadı bunu denemek için ) Günlük saat saat gösteriyor. 15 Günlük kısmı da mevcut. Uygulamanın tahminleri çok doğru çıkıyor. Hava güneşliyken yağmur gösterse yağıyor. Gavur icadı işte.

Ücretli bir uygulamadır. İndirimde iken almıştım. Tavsiyemdir.
    Google Play Linki

12. mstfanar

Beğenilen Mesajları:
    559
    Postkolik

Klasik dergicilik anlayışından sıkıldıysanız sizi Postkolik ile tanıştıralım. Şubat 2013'te yayın hayatına başlayan Postkolik, yepyeni ve sıradışı bir gençlik dergisi. 15 bin adet basılan ve İstanbul'un popüler mekanlarına ücretsiz olarak dağıtılan Postkolik, modadan teknolojiye, seyahatten müziğe her alanda okuyucularına yepyeni bir deneyim sunuyor.

Google Play Linki

13. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    ezPDF Reader - Multimedia PDF

Kullandığım PDF programıdır. Pro sürümünü kullanıyorum. Tabletler için gayet güzel fonksiyonları var. PC'deki pdf programlarındaki hemen her fonksyon mevcut içinde.

Google Play Linki

mstfanar bunu beğendi.
  14. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    Google Keep

Bir çok not uygulaması kullandım. Evernote, note everything gibi. Ama bunların premium sürümleri kullanışlı. Eğer ücretsiz bir uygulama istiyorsanız bunu öneriririm. Google ile senkronize oluyor ayarlarsanız. Telefona birşey olsa da notlarınız saklanmış oluyor.

Google Play Linki

15. mstfanar

Beğenilen Mesajları:
    559
    Zedge
    Cihazınız için zil sesleri, duvar kağıtları bulup indirebileceğiniz bir uygulama. Zil seslerini önce dinleyip sonra isterseniz indirmenize olanak sağlıyor. İndirdikten sonra da telefon ayarlarıyla uğraşmadan direk program üzerinden zil sesi atayabiliyorsunuz.

Google Play Linki

Alnair Alsad bunu beğendi.
  16. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    Hayrat Kuran-ı Kerim

Hepimizin alışık olduğu Kuran fontunda bir uygulama.

Hem okuyup hem dinleyebilirsiniz. Kullanışlıdır. Tavsiyemdir.

Google Play Linki

Balder bunu beğendi.
  17. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    Mobile Doc Scanner (MDScan)

Telefon kamerası ile scanner yapan bir uygulama. Ücretli sürümüdür. Bir çok fonksiyonu var. Sayfadaki gölgeleri kaldırmaktan, kenarları ayarlamaya kadar bir çok özelliği mevcut. Sık sık indirime girer.

Google Play Linki

18. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    Poweamp

Pro sürümünü kullandığım, ilk para verdiğim uygulama. Her türlü mp3 ayarlaması yapabilen, kilit ekranından kontrolü çok kolay olan, hızlı bir uygulama. Sony telefonumda Walkman uygulaması olmasına rağmen kullanıyorum. O derece bağımlılık yapıyor. Tavsiyemdir.

Google Play Linki

mstfanar bunu beğendi.
  19. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    Super Backup : SMS & Contacts

Resimden gördüğünüz üzere, uygulamalardan, sms, çağrı, arama kaydı takvim ve yer imlerini dahi yedekleyen küçük ama kullanışlı bir uygulama. Kayıtlarınızı xls olarak tutup mailinize de gönderebiliyorsunuz. Sık sık rom değiştirirken en çok kullandığım uygulamalardandı. Bir çok kere rehberimi kurtarmıştır.

Google Play Linki

20. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    SwiftKey Keyboard

Birçok özelliği bulunan mükemmel bir klavye programı. Klavyenin temasından, bir çok dile, kelime tahminlerine, otomatik düzeltmelere, sık kullandığınız ifadeleri beyne atmasıyla, ilerde tuşlara tıklamadan önermeler kısmından bir mesaj yazmanıza yarayan programdır. Uzun müddettir Pro sürümünü kullanıyorum. G+ ile de yedekleme yaptım. Ayarlarınızı otomatik olarak yedekleme imkanı sunuyor. Telefn değiştirme, Rom değiştirme gibi durumlar için birebir. Phablet ya da tabletler için ise klavyeyi iki parçaya ayırabilirsiniz. Ya da hover denen yüzen şekilde bir klavyeye dönüştürebilirsiniz. Klavyeyi üste alabilirsiniz. Tavsiyemdir. Arada bir indirime girer.

Google Play Linki

Alnair Alsad bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş