Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Korsan Windows Kullanıcıları Windows 10 Yükseltmesinden Ücretsiz Yararlanabilecek

Konu, 'Güncel Teknoloji Haber Ve Makaleleri' kısmında murat tarafından paylaşıldı.

1. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    @finix ,

İşletim sistemlerinin teknik altyapıları üzerine konuşmuyoruz farkındaysan. Mevzu pazar payları değişimi, karlılık ve işletim sistemlerinin geleceği. Windowsun artıları da var eksileri de fakat bu kadar büyük pazar payı varken, adeta tekellişmişken, neredeyse yazılımların %90 ı windows a özel çıkıyorken, hertürlü driver desteği sağlanıyorken aksini iddia etmek gerçekçi değil.

Microsoftun gidişatında herhangi bir sıkıntı yok, yatırım arge denen birşey var. Windows 10 çıktıktan sonra eğer 2015 ve 2016 karlılığında hala azalma olur yada bir sıçrama olmazsa o zmn gel söyle bunları. Özellikle sektörde windows 10 ile bir devrim yaşanacak, bu sefer çok ciddi hazırlık yapmışlar, tüm platformlarda çalışabilecek bir işletim sistemi ve aynı uygulamaların hepsinde de çalışabileceğini düşündüğümüzde şimdiden herkesi heyecanlandırmış durumda, win 7 bile bu heyecanı yaratamamıştı.

Sunucu sistemlerin pazar payı çok düşük lakin orda da durum kafa kafayadır.

İşletim sistemleri mevzusunda hp nin adının geçmesi gerçekten çok yersiz.

Bende yazılımcıyım ve şirketteki bilgisayarların hepsi hp fakat hepsinde lisanslı win7 işletim sistemi var, böyle bir durumda bu firmaları birbirine nasıl rakip görebilirsiniz, hp nin hani ürünü microsoft ürününe alternatif olabilir? Aklıma tek bir ürün bile gelmiyorken kıyaslanamaz oldukları konusunda ısrarcıyım.

Topuklarına sıkma konusunda ise; Piyasayı nasıl domine ettiğine işaret eder ve buda bir güçtür. Whatsapp gibi uygulamanın hiçbir karlılığı olmadığı halde, sırf android cihazlardaki mesajlaşma uygulamarı arasında en dominantı olması sebebiyle 16 milyar dolara satıldığını düşündüğümüzde, microsoftun işletim sistemlerinin nasıl bir değer ve güç olduğunu hayal etmeye çalış.

2. finix

finix Asistan

Beğenilen Mesajları:
    79
    Haklısınız aslında. Biraz Windows 10 hakkında araştırma yapsam fena olmayacak. Ancak halen daha Microsoft'un durumunun iyiye gittiğinin göremiyorum. Zira sunucu pazarında pazar payı az diye geçiştirebilirsiniz ancak bugün kullandığımız teknolojilerin en temelinde bu sunucu pazarı var. Kim daha öndeyse o taraf daha fazla parayı götürüyor demektir.

HP'nin Microsoft'a alternatif olduğu nokta Cloud pazarı ve gerçekten de HP önde. Ancak mavi reis IBM varken ikisinin de esamesi okunamaz tabii. Ama konu işletim sistemi ki ben kalıp içerisinde düşünme özürlüsü olduğum için işletim sistemi dışında her pazardan örnek veriyorum.

tambjk bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş