Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

'Komutanların tutuklanmasına gönlüm razı olmadı'

Konu, 'Türkiye Gündemi' kısmında tambjk tarafından paylaşıldı.

 1. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  'Komutanların tutuklanmasına gönlüm razı olmadı'
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Maslak’ta bulunan Harp Akademileri Komutanlığını ziyaret etti.
  [​IMG]

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın makam aracı nizamiyeden giriş yaparken kapıdaki elektronik göstergede "hoş geldiniz" yazısı yer aldı.

  Harp Akademileri Komutanlığı Atatürk Harp Oyunu ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin komutanları ve subaylarıyla bir arada olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

  Erdoğan, başta Atatürk olmak üzere ahirete irtihal eden tüm gazileri ve gül bahçesine girercesine toprağa düşen şehitleri rahmetle yad ettiğini vurguladı.

  "Genelkurmay Başkanı ve subayların tutuklanmasına gönlüm razı olmadı"

  Bu operasyonlarda suçluyla suçsuzun, yalanla doğrunun aynı kefeye konulduğuna dikkati çeken Erdoğan, şöyle devam etti:

  [​IMG]"Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere, tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı. Kurumlarımızın içinde örgütlenmiş, güçlü medya desteğiyle teçhiz edilmiş bir yapının, Türkiye'yi ele geçirmek için yürüttüğü bir kumpasa, bir darbe teşebbüsüne hep birlikte maruz kaldık. Samimiyetle ifade ediyorum; eski Genelkurmay Başkanımız başta olmak üzere, birlikte mesai sarf ettiğim için yakından tanıdığım pek çok komutanın tutuklanmasına şahsen gönlüm hiçbir zaman razı olmadı. Tereddütlerimi, itirazlarımı o dönemde bu işin sorumlularına ifade ettim, hatta kamuoyu önünde de dile getirdim. Ama o zaman önümüze konan, ancak çoğunun sahte ve çarpıtılmış olduğu daha sonra ortaya çıkan belgeler, bilgiler karşısında, hukuka saygı gereği, yapacak bir şeyimiz kalmadı. Bu süreçte, Başbakan ve hükümet olarak bizim de Genelkurmay Başkanımızın ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin de hukuk devleti ilkesine saygının gereğini yerine getirmek dışında bir duruşumuz olmadı. Uzun süredir temkinle yaklaştığım, faaliyetlerini takibe aldığım bu yapı, biliyorsunuz, 17-25 Aralık 2013'te doğrudan hükümeti devirmeye ve adeta Türkiye'ye topyekun el koymaya yönelik bir teşebbüse girişti. Yolsuzluk kılıfı altında başlattıkları bir operasyonla şahsımla birlikte ülkemizin tüm milli kurumlarını, milli projelerimizi hedef aldılar."

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Harp Akademileri Komutanlığı'nı ziyaretinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut da eşlik etti.
  'Komutanların tutuklanmasına gönlüm razı olmadı' - İç Politika Haberleri

  ************************

  Hayatımda bu kadar büyük yalancı görmedim, adam yalan söylerken gözlerini dahi kıpmıyor, o kadar kolay söyleyebiliyor ki, ne ar kalmış ne utanma, nede vicdan.

  Kendisi bu davaların savcısıydı, hepsini darbeci ilan ediyor, meydan meydan savunuyordu, tüm bunlarla yetinmediği gibi bu davalardaki usulsüzlükleri, düzmece delilleri eleştirenleri bir bir darbeci ilan ediyordu. Üstüne bide bu davanın savcılarına kendi eski zırhlı makam aracını verdiydi :) Emrindeki medyaya hergün bunları yazdırıyor, ergenekon balyoz la yatıp kalkıyorduk. 1 gün değil 5 gün değil aylar değil be, 5 yıldan fazla süre içeride yattılar. O zmn 1 kere vicdanı sızlamayan adam şimdi kalkıp yalanlar üfürüyor. Cemaat seni dinleyip kasetlerini servis edince mi geldi aklın başına, ama kime konuşuyorsam :) Bizim insanımız cahil olduğu gibi balık hafızalı da. Dün bu adamın hangi dediğini hatırlıyorlar da bugun kalkıp bu yalanları görebilecek. Olay artık taraftarlık boyutundan çıkmış, adamın müridi olmuşlar, yaptıklarını sünnet, dokunmayı ibadet bellemişler, sen bu kafadakilere ne söylesen boş. Hiç müridlet şeyhlerin sözünden çıkar mı? Misal adnan oktar, onun kedicikleri var tayyip erdoğanın ise kuzucukları :)
   

Sayfayı Paylaş