Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Kabataş savunma mantığının çökertmesi

Konu, 'Beğenilen Köşe Yazıları' kısmında tambjk tarafından paylaşıldı.

 1. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  Kabataş savunma mantığının çökertmesi

  - SAVUNMA: Ne yani? Geziciler başörtüsü düşmanı değil mi?
  - ÇÖKERTME: Geziciler içinde başörtüsü düşmanı olanlar da vardır, olmayanlar da... Genelleme doğru değildir. Ama Kabataş yalandır.


  *


  - SAVUNMA: Ne yani? Gezi olayları sırasında başörtülü kadınlara yönelik tacizler ve saldırılar olmadı mı?
  - ÇÖKERTME: Gezi Parkı'ndaki eylemlere başörtülü kadınların da iştirak ettikleri gerçeğini hatırlatarak cevap veriyorum: Yurt sathına yayılan eylemler sırasında başörtülü kadınlara taciz ve saldırıya kalkışan alçaklar tabii ki çıkmıştır. Ama Kabataş yalandır.


  *


  - SAVUNMA: Ne yani? Kadının beyanı esas alınmayacak mı?
  - ÇÖKERTME: Kadının beyanını esas almak demek şu demek: Kadının beyanını esas alarak meseleyi sorgulamak, araştırmak, delillere bakmak... Kadının beyanını esas almak demek, kadının söylediğini hiçbir araştırmaya tabii tutmadan doğru kabul etmek demek değildir. Ama Kabataş yalandır.


  *


  - SAVUNMA: Ne yani? Her tacize uğrayan kadından görüntü mü isteyeceksiniz?
  - ÇÖKERTME: Eğer "bunun görüntüsü var" denilmişse ve "yayınlayacağız" diye söz verilmişse... "Hani görüntü" denir... Ama Kabataş yalandır.


  *


  - SAVUNMA: Ne yani? Tacizin görüntüsünün yayınlanmasını mı istiyorsunuz? Siz sapık mısınız?
  - ÇÖKERTME: Yalan bir olay üzerinden Gezi'ye iştirak etmiş tüm insanlar "potansiyel tacizci sapık" olarak nitelenmeye kalkışılırsa... Töhmet altında bırakılan insanlar ne yapmalılar? Onlara bir yol önerebilir misiniz? Hem varsa elinizde tacizin görüntüsü, neden kamuoyuna sunasınız ki? Savcıya verin, polise verin, saldırganları yakalasınlar... Yoksa... Kabataş yalandır.


  *


  - SAVUNMA: Nereden biliyorsunuz Kabataş'ın yalan olduğunu? Ne yani? Doğru olamaz mı?
  - ÇÖKERTME: Kabataş'ın görüntüsü ortaya çıktı. O görüntülerde tacizin ya da saldırının izi bile yok... Ama o görüntüler olmasa da Kabataş yalandı. Kabataş yalanını yalan kılan o görüntüler değil, sizin anlatımınızdır. Anlattığınız öykünün içine "bandana", "deri", "üst", "çıplak", "işeme", "bebek", "fırlatma", "70", "adam" gibi sözcükler yerleştirmeseydiniz... Daha inandırıcı bir öyküyle yetinseydiniz... "Olmuştur" der, "Allah yapanların belasını versin" diye de eklerdik. Öyküyü etkileyici olsun diye mantıkdışı ve akıl almaz temalarla süslediniz ve yakayı ele verdiniz. İşte bu yüzden Kabataş yalandır.


  Dolar üzerine çeşitlemeler  - "Dolar daha ne kadar yükselecek?" sorusundan çok daha mühim olan soru şudur: "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı'na bir kez daha ayar verecek mi, vermeyecek mi?"


  *


  - Gezi'de dolar 1.80'den 1.90'a çıkınca... Bütün suçu Gezi'de bulmuşlardı ya... Doların 2.64'ü bulduğu bugünlerde bütün suçu kimde buluyorlar acaba?


  *


  - Bülent Arınç "Merkez Bankası Başkanı'na tehdit gibi açıklamalar yapmak yanlış oldu" deyince... Akıllara gelen ilk tepki: "Bülent Arınç yürek mi yemiş?"
  Efendiler  - Hikâye kitabı araklayan çocuklara dokunmayınız efendiler!


  *


  - Garsonlara kaba davrananlardan uzak durunuz efendiler!


  *


  - Ara Güler büyük adamdır. Yaşarken kıymetini biliniz efendiler!


  *


  - Çetin Altan'ı arayıp sorunuz efendiler!


  *


  - "Dünya Kadınlar Günü" demeyiniz, "Dünya Emekçi Kadınlar Günü" deyiniz efendiler!  Çömez ile Fidan arasındaki benzerlik
  - TURAN ÇÖMEZ: AK Parti'nin kuruluş aşamasında Erdoğan'ın özel kalem müdürü idi... Her şeyi idi... Sırdaşı idi... AK Parti ilk kez seçimine giriyordu... Turan Çömez, "Aday olmak istiyorum" dedi. Erdoğan, "Olma, sen bana lazımsın..." dedi. Turan Çömez ısrar etti, Erdoğan izin vermedi... Buna rağmen Çömez aday oldu... Milletvekili seçildi... Ama Erdoğan'ın gözünden düşmüştü... Bir daha Erdoğan'ın yakınına pek sokulamadı.


  *


  - HAKAN FİDAN: Erdoğan'ın en önem verdiği kurumun başında... Erdoğan'ın en güvendiği kişi... Sırdaşı... Erdoğan'ın uğruna Cemaat'le savaştığı isim... Milletvekili olmak istedi... Erdoğan "Olma" dedi... Israr etti... Erdoğan yine "olma, sen orada bana lazımsın" dedi... Erdoğan'ı dinlemedi... Aday oldu... Erdoğan "kırgınım" dedi ve demeyi sürdürdü. Ne diyelim? İnşallah Hakan Fidan'ın sonu da Turan Çömez'in sonuna benzemez.
  Keşfettiklerim

  - HELVA: Soma'nın helvası da meşhurmuş... Sade, iddiasız ama tahinli bir helva... Mutlaka deneyin.


  *


  - HUB: Kâğıthane, Maslak ve Levent'te üç şubesi olan "Hub" adlı kafe zinciri, özellikle "hazır sandviç" konusunda son derece başarılı. Bir deneyin.

  Ahmet Hakan | Davutoğlu'nun yerini Abdullah Gül alabilir mi?
   

Sayfayı Paylaş