Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Istanbul'da Deniz Ile Yol Birleşti

Konu, 'Türkiye Gündemi' kısmında CyberShot tarafından paylaşıldı.

1. CyberShot

CyberShot Asistan

Beğenilen Mesajları:
    422

İstanbul'da deniz ile yol birleşti

İstanbul'un bazı semtlerinde etkili olan sağnak yağış zaman zaman doluya dönüştü.

İstanbul'da yağan yağmur birçok yerde sel basmasına ve taşkınlara neden oldu.

En çok etkilediği semtlerden biri ise Üsküdar oldu. Üsküdar'da sahil yolu öyle taştı ki deniz ile kara ayrımı yapılamayacak hale geldi. Vapur ile minibüs adeta birlikte yüzüyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun Mayıs ayının ortasından bu yana mevsim şartlarına uygun atmosferdeki kararsız yapıya bağlı gök gürültülü sağanak yağışların etkisinde olduğunu hatırlatarak, gök gürültülü sağanak yağışların önümüzdeki hafta başına kadar yurdun güneydoğu kesimleri dışında yurt genelinde etkili olmaya devam etmesinin tahmin edildiğini açıkladı

[​IMG][​IMG][​IMG]

http://m.haber7.com/haberDetay.php?id=1164939

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Balder

Balder Doçent Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    146
    Yaşadığınız Şehir:
    Amsterdam
    İzmir diye diye İzmirlilerin ahını aldınız :)

3. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    835
    izmirde denizle taa içlerde birleşiyor herhalde, ama burası sahil :)

4. Balder

Balder Doçent Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    146
    Yaşadığınız Şehir:
    Amsterdam
    Ümraniye Dudullu da yeterince içerde. Zaaaaa :)

5. friendly

friendly Süper Moderatör Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    1.422
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul
    Tayyip İstifa !!!

6. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Yahuz zamanında İzmir ile dalga geçiyorlardı şimdi chp,mhp ne dese haklı vallaha:) neymiş bu işler kader işiymiş öğrenemediler bir türlü şunu sen önlemini en iyi şekilde alacaksın gerisini Allah'a bırakacaksın

7. Platon

Platon Misafir

Beğenilen Mesajları:
    27
    Bu işin fıtratında var bu iş. Çoğunluk denizlerde, istediği yere geçer aga, demokrasi denen bişey var :)

8. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Bu yağmuru kaldıracak altyapımız yok ne yazık ki, doğal afet gibiydi.

Ama asıl sıkıntı şu, birçoğunuz istanbul da yaşıyor yada bir dönem yaşamıştır diye tahmin ediyorum. Eğer istanbulun bir mahallesine kısılıp kaldıysanız, ev iş yakınsa bir nebze rahat olabilirsiniz ama eğer iş yeriniz istanbulun ticaret ve sanayi merkezlerindeyse, evden işe arabayla yada toplu ulaşımla gitmek durumunda kalıyorsanız istanbulun her sene daha da yaşanmaz hale geldiğini görüyor olmalısınız.

Bu kentleşmeyi, bu merkezileşmeyi, bu yapılaşmayı bu şehir kaldıramaz, kaldıramıyor da ve çözüm de gözükmüyor, 500 metrekareye 2000 kişiyi sığdıran, dipdibe gökdelenler, toplu konutlar vs istanbulu öldürüyor.

Bu yollar bu trafiği kaldıramaz. imkanı yok, istanbullularının yarısının, günün en az 2-3 saati trafikte geçiyor, böyle bir zaman israfı kaybının ne kadar büyük olduğunun farkındamısınız. izmirden gelen biri olarak söylüyorum, anadolunun diğer şehirlerinde de benzerdir. trafikte 1 saat geçirdiğimizde yada bir yerden bir yere gitmek 1 saati bulduğunda ömrümüzden ömür gitti sanırdık ama istanbulda 2-3 saatti, hatta bazen 5 saati kanıksamaz olduk artık.

Elbette gelişen güzelleşen şeyler var fakat 5 sene önceki istanbul bugunkünden çok daha güzel ve yaşanabilirdi, her zaman gittiğim yollar, kavşaklar köprüler vs daha da kalabalıklaşıyor, trafik daha da çileden çıkıyor. Öyle geliyor ki her yeri metro döşeseler bile aşırı kentleşme ve merkezileşme nedeniyle bu şehir trafiği hep kötüye gidecek. 2 sene mecidiyeköyün göbeğinde yaşadığım, trafik zulm, 2 sene beşiktaşta yaşadım, taksi olmasa yaşanmaz, kaçtım ataşehire geldim burası da 1 sene içerisinde hep kötüye gidiyor, her taraf yeni inşaatlarla dolu, bittiğinde buralara taşınacak binlerce insan ve araç sonrası ne hale gelecek kim bilir?

İstanbulun 50 yıl sonrasını düşündüğümce, beton çöplüğü dışında hiçbirşey göremiyorum, bugun yeni diye gördüğümüz o binalar, eskiyece ve harabeye dönüşecekler, nasıl bir manzara ile karşılaşacağımızı hayal edin? Zaten çarpık kentleşme var, hani binalar yeni diye çok fazla batmıyor göze, birde binaların eskidiğini ve yeşilin kalmadığı bir istanbulu düşleyin.

Son düzenleme: 3 Haziran 2014
    beyaz bunu beğendi.
  9. mstfanar

mstfanar Editör Yetkili Kişi Editör

Beğenilen Mesajları:
    559
    Dün o kadar takip ettim şu ankaranın başkanını. Ne oldu da sustu o kadar? İzmir'de sel olunca demediğini bırakmadı sanki başka yerde olmuyormuş gibi. Umarım şu son durumdan "Sel" in parti tutmadığını anlamıştır, o kadarını anlaması kafi.

Sayfayı Paylaş