Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Her evde bir çocuğun adı 'Tayyip'

Konu, 'Türkiye Gündemi' kısmında Ahbârî tarafından paylaşıldı.

 1. Ahbârî

  Ahbârî Dekan Süper Moderatör

  Kayıt:
  5 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.837
  Beğenilen Mesajları:
  835
  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından Kars, Ardahan, Bayburt ve Gümüşhane illerini ziyaret eden Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, temaslarını Trabzon'da sonlandırdı. Davutoğlu "Gazze'nin her sokağında Türk bayrağı var. Her evde mutlaka bir çocuğun adı Tayyip" dedi.

  [​IMG]

  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından Kars, Ardahan, Bayburt ve Gümüşhane illerini ziyaret eden Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, temaslarını Trabzon'da sonlandırdı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret eden Bakan Davutoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile yaptığı değerlendirme toplantısının ardından Belediye Meclis Salonu'nda vatandaşlara hitap etti.

  'Bu bölgeye gelip de Trabzon'a selam vermeden geçmek edebe aykırı olur' diyerek sözlerine başlayan Bakan Davutoğlu ise ilk olarak, 30 Mart yerel seçimleri ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde alınan neticelerden ötürü Başkan Gümrükçüoğlu'nu tebrik etti.

  Davutoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 15 sene evvel temsil edemediği birçok değeri şimdi temsil ettiğini belirterek, "Bize muhalefet edenler dahil gitseler ve Gazze sokaklarında yürüseler görecekler ki, sarıldıkları her insan diyecek ki 'Allah Türkiye'den ve Erdoğan'dan razı olsun.' Gazze olayları sırasında CHP milletvekilleri Gazze'ye gitme talebinde bulundu. İstedim ki keşke gitseler de görseler ki Gazze'nin her sokağında Türk bayrağı var. Her evde mutlaka bir çocuğun adı Tayyip. Görsünler ki bu toprakların her tarafında Türkiye'den büyük beklenti var. Namaz kılmak için Kabe'ye dönerler bir şey isteyecekleri zaman bize dönerler. Bizler, bize dönen herkese yardım etmeyi bir borç biliriz. Bir devlet eğer İstanbul'u mekan edinmişse ona acziyet yakışmaz. Ondan istenir o istemez. Böyle bir tarihi sorumluluğu üstlenmiş gidiyoruz. Bizim karşımıza engel çıkarmaya çalıştılar. Bu engeller çıktığı zaman bizim sığınacağımız iki yer var. Biri Rabbim diğeri ise milletimiz. Seçim akşamı Kırgızistan Cumhurbaşkanı, Başbakanımızla halka hitap etti. 'Bu zafer sadece sizin değil bizim dezaferimizdir' dedi. Dört sene önce iç savaşın eşiğine gelmiş olan Kırgızistan elimizi uzatmamızla nerelere geldi. Hani şimdi birileri 'Gazze'ye gösterdiğiniz hassasiyeti niye Türkmenlere, Orta Asya'ya göstermiyorsunuz' diyor ya, onların kulaklarına küpe olsun diye söylüyorum bunu. Biz hiç kimsenin dinine, ırkına, diline bakmayız, yardıma koşarız" ifadelerini kullandı.

  Birçok ülkenin Türkiye'den beklentisi bulunduğunu belirten Davutoğlu, "Biz öyle bir gücü ve kudreti elimizde tutalım ki bunu merhametle, şefkatle, kudretle kullanalım. Şefkati olmayan devlet kudretli olursa zalimleşir. Bunu birçok devlette görüyoruz. Bir devletin veya milletin şefkati var da kudreti yoksa bu seferde acizleşir. Biz öyle bir devlet hayal ediyoruz ki hem kudretli olsun hem şefkatli olsun" şeklinde konuştu.

  Davutoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ndeki temaslarının ardından Ankara'ya hareket etti.

  Kaynak
   

Sayfayı Paylaş