Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Hamas korkusu İsrail askerinin tetiği kendine çevirmesine sebep oluyor

Konu, 'Dünya Gündemi' kısmında Ahbârî tarafından paylaşıldı.

1. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    835

İsrail askerlerinin çoğunluğunun ayaklarından yarlanması İsrail basının dikkatleri çekti. Son olarak 15 askerin topuklarından vurulması iddiaları güçlendirdi. Gazze merkezli yayın yapan El'an internet sitesin İsrail basınına dayandırdığı haberinde Gazze savaşından kaçmak isteyen İsrail askerlerinin kendilerini ayaklarından vurduğu öne sürüldü.

Kaynak

2. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Daha da beter olacaklar görürsünüz, bu soykırımı yaptıkları her güne lanet edecekler Filistin'in hiç bir silah gücü olmasa da iman gücü var bu bile İsrail'i yok etmeye yetecektir

Bloother bunu beğendi.
  3. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Abi, buna gerçekten inanıyormusun? İman gücü diye diye asırlar geçti, bir avuç israil ortadoğudaki o tüm iman dolu devletlere diz çöktürdü. Eğer hala bu kafada gideceksek geriye filistin denen bir toprak parçası kalmayacak belkide yıllar sonra.

4. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    O beğenmediğiniz iman gücü sayesinde şuan bu ülkede yaşıyoruz

5. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    O zmn filistinlilerin, mısırlıların, ıraklıların, suriyelilerin, tunusluların, ortadoğunun, afrikanın, afganistanın özetle müslüman dediğimiz coğrafyanın imanında çok ciddi sıkıntı olmalı bu denli rezil durumdalar cehalet ve sefalet içerisindeler.

Ha bizim halimiz iyimi? O halklara kıyasla iyi, sebebi ise iman gücücü ile bir yere kadar gidilebileceğini, güçlenmek istiyorsak pozitif bilimlere, eğitime, sanayiye, demokrasiye, hukuka bir nebze olsun inanan imansızlarımız! var.

İmansız gavur dediğiniz milletler aldı başını gidiyor, güçleniyor, refah ve huzur içinde yaşıyorlar, sanayi teknoloji, eğitim desen üst seviyede.

Ha bide paraya güce makama iman edenler var, onu hiç karıştırmayım.

6. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Dediğimle ne alakası var? Ben gelişmişlik olarak söylemedim savaşı kazanmakla alakalı olarak söyledim savaşı kazandıktan sonra ki halleri kendilerine bağlı

Irak, tunus, mısır vs dediğiniz ülkeler canları istemediğinden gelişmemezlik yapmıyorlar, dış güçler iki türlü İslam coğrafyasının güçlenmesini istemiyorlar birincisi iman ikincisi irfan çok da iyi yapıyorlar çünkü onlar bir şeyi çok iyi biliyorlar İslam coğrafyası uyanırda gerçeklerin farkına varırsa duman olacaklarını iyi biliyorlar hatta bizden iyi bildikleri gibi hala korkuyorlar

Artı olarak bana resmi dini olmayan ve gelişmiş olan Fransa dışında bir ülke gösteremezsiniz ABD'nin bile desteklediği resmi bir dini vardır, peki dine göre mi yaşıyorlar? Hayır ama sadece bilim ile de ilerlemiyorlar

Bir konuda ise kısmen katılıyorum her şey sadece din ile olmaz ama dinsiz'de olmaz

Bloother bunu beğendi.
  7. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Artık savaşlar kılıç kalkan ile meydan muharebesi şeklinde yapılmıyor, o geçmiş yüzyıllarda kaldı. İman gücüyle savaşlar fln artık geçtiğimiz yüzyılın kavramları.
    En önemli ve güçlü silahlar ekonomi, sanayi, BİLGİ. Güçlü ekonomin varsa tek kurşun atmadan düşmanı dize getirebilirsin, bilgin ile kapında kuyruk edersin.
    Bunun için şu cihatçı kafayı terketmek, eğitim vermek gerek, kalkınmak, bilinçlenmek gerek.
    Birşeyler üretmek, sanayi, teknoloji devleti olmak gerek.
    Sonra ekonomin kendi ayakların üzerinde güçlü bir şekilde duruyorsa, silahını da üretirsin, tankını da uçağını da roketini de , uydunuda.

Bu müslüman devletler bal gibide canları istemediklerinden, eğitimi, bilimi önemsemediklerinden gelişemiyorlar. Varsın mani olmak istesinler eee hani iman gücü, savaş meydanınki iman gücünü ilme bilime harcasınlar. Zamanında avrupa ortaçağda cehalete boğulmuş, cadı avcılığı yapıyorken, müslüman dünyası ilim irfan merkeziydi. Ama tarih içerisinde adım adım ilerledikçe onlar dinde reform yaptılar, sanayi devrimi rönesansı yaşadılar, birbirleriyle savaşmayı bıraktılar, birlik olup güçlendiler. Yani onlara bu bilgiler gökten inmedi, kazıp da çıkarmadılar da, çalıştılar ürettiler. Müslüman coğrafya ne yaptı, ya hazırı yedi yan gelip yattı, ağaç gölgesinde hurma yedi uyudu, din iman dedi hocaların peşinde ilme bilime düşman oldu, yada birbirlerini boğazladı, mezhep savaşları ile nesilleri katletti zamanını boşa harcadı. Bu nedenledir ki müslüman dünyasında islamın öngördüğünün aksine insan hayatı 5 para etmiyor. İsrail abd ingiltere 1 askeri 1 sivili için dünyayı dize getirirken bunlar kız çocuklarını diri diri gömmekten tutun, taşlamalar, kul köle yapmalar, evlere çocuk makinesi diye tıkmalar, hor görmeler, evcil hayvan muamelesi çekmeler, okutmamalar vs. Müslüman dünyasının düşmanı ne abd ne israil ne ilgiltere, düşmanları kendi içlerindeki yobazlar, caniler, katiller, cihatçılar, kafa kesenler, kadın taşlayanlar, kız gömenler. Sen insana bu kadar değer biçmişsen, insana bu kadar az yatırım yaparsan adam senin insanına senin biçtiğinden daha fazla değer biçmez. O nedenle önce insana değer verip yüceltmek, taşa betona değil de insana yatırım yapıp onu değerli kılamak gerek.

Bu sadece bugun güncelimizin sorunu değil, geçmişi asırlar öncesine dayanan kültür ve bilinç meselesi. onlar senden çok ama çok gerideyken senden öne geçiyorlarsa birşeyleri eksik yanlış yapıyorsun demektir. Burada en büyük sorun insanların din ile bu kadar kolay kandırılabilecek, manupule edilebilecek kadar körü körüne inanan, aklını mantığını iradesini başkalarının eline teslim etmiş cahil toplumlardır.

Mesele resmi dinin olup olmaması değil, Türkiyenin de resmi dini yok, ama %90+ müslüman(size göre %45), israil ise silme yahudi, adamlar dinde reform yaptılar, papayı vatikana, papazları kiliseye tıktılar, siyaset ve okul eğitimi ile dini eğitim arasına mesafe koydular. Enerjilerine başka alanlara kanalize ettiler. Bugun abd kalkıp şu devletler bizim dinden mezhepten değil, gafil dinsizler, dış mihraklar diyerek politika üretmiyor. Ülkenin menfaati neyi gerektiriyorsa onu yapıyor, gerekirse müslüman ,budist ,ortodox , ateist , hindu vs demeden ilişki kuruyor. Yada diğer devletler, bir çin dediğin doğru düzgün bir dini bile yok, yarısı ateist, japonya kore hindistan rusya ama menfaatleri neyi gerektiriyorsa o şekilde politika izliyorlar. Ha bu adamlara mani olmak istediler ama olamadılar. Almanya dediğin tüm dünya karşısındaydı, 2 tane büyük savaştan mağlup çıktı, ülkeleri yerlebir oldu, milyonlarca insanını kaybetti, bilim adamları sağa sola kaçtı, ama adamlar bugun dünyanın en gelişmiş 2-3 ülkesinden birtanesi şuan. O nedenle bahane aramayalım. Yapmak isteyen, yapacak gücü iradesi birikimi ve eğitimi olan halklar ne yapar eder yapar. çünkü için formulü belli, buna uyacak uygulayacak iradeyi benimsemek gerek.

Ordadoğuda ise devletler insanlar mezheplere dinlere bölünmüş, kamplaşmış gruplaşmış, birbirlerini parçalıyorlar. Neyi paylaşamıyorlarsa artık. İslamın en büyük düşmanı cehalet iken şimdi cehalete teslim olmuş bir müslüman dünyası karşımızda.

by efsane bunu beğendi.
  8. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Eğer sizi rahatlatacaksa haklısınız diyeceğim çünkü bu tartışma git gide büyür ve bir yere varamayız benden bu kadar

9. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Ek olarak birde şu var, din bu cahil topluluklar üzerinde bir silah olarak kullanılıyor. Başta diktatörler ve kapitalizm din silahını en çok kullananlar. Fakir yoksul eğitimsiz cahil halk din ile uyutuluyor, aza kanaat getirmeleri öğütleniyor hep, "oku" diyor kutsal kitap ama onlar ne kuranı nede başka bir kitabı okumaktan acizler. Sistem onlara köleliği, sömürülmeyi öngörüyor ve onları kontrol etmek , kabul ettirmek, kaderlere razı etmek için de din adamları kullanılıyor. Bu din adamlarının fonksiyonu onları aydınlatmak, bilinçlendirmek, eğitmek, haklarını savunmak fln değil, bu din adamları sermayeden aldıkları yüksek maaşlar ile bu yoksul halkı uyutuyorlar. O din adamları gün geliyor yanlış yapmış bir garibanın karşında dağ gibi heybetleniyor ama kalkıp o fakir gariban cahil insanını sömüren iş verenine tek kelime etme cesareti gösteremiyor. saraylarda villalarda oturan patronun kapısına dayanıp, yada halkı karşısına alıp, ey halkım, bu işvereniniz sizin hakkınızı yiyor, hakkettiğinizin çok daha azını veriyor, kendi pastayıp löp diye götürürken size kırıntılarını bırakıyor, sizin fakirliğinizin, yoksulluğunuzun, aç kalan çocuğunuz sebebi budur demiyor, diyemiyor. Onlara nasıl haklarını arayacaklarını değil, nasıl kula köle olacaklarını, patronuna itaat edeceklerini, aza kanaat getireceklerini, bu dünyada öyle taşkınlık, çapulculuk yapmazlar ise öteki dünyada cennete gideceklerini öğütlüyorlar. İşte sen dinini kendin kaynağından öğrenmezsen, sana böyle hocalar sallarlar, peşlerinde perişan olursun.

Şimdi sen din düşmanısın diyecek olanlar olacaktır, tekrar söyleyeyim bu dinin, islamın kabahati değil, islam bunu öngörmez, bu islamın gücünü kendi kişisel çıkarlarına alet eden, istismar edenlerin kabahatidir. Nasıl eskiden islam dünyası ilim irfan merkezi olmuşsa, yine olmasının önündeki bir engel de bu istismarcılardır.
    --- İki Mesaj Birleştirildi, 23 Temmuz 2014 ---
    Ben bunları alt etme, yenme, egomu tatmin amacıyla yazmıyorum. Bana hak verilmesinden ziyade cehalete savaş , ilime bilime kucak açılması rahatlatır. Siz beğenmiyor olabilirsiniz belki ama ben bu şekilde büyütüldüm ve çocuklarımı da bu farkındalık ile büyüteceğim. Eğer bizde o devletleri yakalamak geçmek istiyorsak, yeni nesiller bu şekilde büyütmeliyiz. Kutuplaşmayı kamplaşmayı birkenara koyup, bu politikaları terkedip, dindar, kindar nesillerden ziyade pozitif bilimlerle yoğrulmuş nesiller yetiştirmeyi arzulamalıyız ki bir yerlere gelebilelim ki bu dini öğrenmeye, gereklerini yerine getirmeye mani değil.

Son düzenleme: 23 Temmuz 2014

Sayfayı Paylaş