Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Firefox telefonlar yeni pazarlara açılıyor

Konu, 'Cep Telefonları' kısmında evowinds tarafından paylaşıldı.

1. evowinds

evowinds Doçent

Beğenilen Mesajları:
    174
    Giriş seviyesinde rekabet eden Firefox cihazlara yoğun bir ilgi var.

Mobil dünyasında giriş seviyesinde rekabete dahil olan Mozilla, Firefox işletim sistemli ilk telefonlarını geçtiğimiz yıl temmuz ayında Latin Amerika ve Avrupa’da kullanıcılarla buluşturdu. İki bölgede sınırlı sayıda mobil taşıyıcı ile işbirliği içerisinde olan Mozilla şu ana dek 1 milyon akıllı telefon satmayı başardı. Mozilla şirketi COO’su Gong Li’nin yaptığı açıklamalara göre şirket bu ay içerisinde Hindistan’da satış işlemlerini başlatacak. Mobil dünyasının en önemli pazarlarından biri olan Hindistan’da satış işleminin başlayacak olması satışlara ciddi katlı sağlayacaktır. Mozilla ayrıca Hindistan’da 10’dan fazla iş ortağı aracılığıyla Firefox işletim sistemli akıllı telefon satacak.

Çinli tedarikçilerle işbirliği içerisinde olan Mozilla söz konusu telefonun üretim maliyetini 25$’a çekmeyi başarırken, şirketin üst düzey yöneticisi Li’ye göre giriş seviyesi akıllı telefonlar 50 dolar gibi bütçe dostu bir fiyattan satışa sunulacak.

Şu ana kadar LG, Alcatel, Huawei ve ZTE Firefox işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonlar duyurdu.

Firefox telefonlar yeni pazarlara açılıyor - Telefon Haberleri

2. arsenik

arsenik Profesör

Beğenilen Mesajları:
    465
    Piyasaya bir girseler şöyle rekabetten kırılsa ortalık hazır Xiaomi de yakında gelecek. Ne iyi olurdu. :D

Alnair Alsad bunu beğendi.
  3. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    834
    25 dolar üretim 50 dolara satış. vay be.

4. mstfanar

mstfanar Editör Yetkili Kişi Editör

Beğenilen Mesajları:
    559
    Burada 50 dolar olsa razıyız. Ama o 50 dolar 300 tl den aşağıya olmuyor Türkiye'de.

5. evowinds

evowinds Doçent

Beğenilen Mesajları:
    174
    Ben Firefox sever olarak bu telefonları destekliyorum. Türkiye'ye gelirse bir tane almayı düşünüyorum. Geeksphone ilk olarak piyasaya sürdüğünde almak istemiştim ama teslim süreleri uzundu ve ithalat olduğu için BTK gibi yerlerden gidip para verip mevzuatla uğraşmak istemedim. Yavaş yavaş kararlı yapıdaki işletim sistemi ve telefonlar baş göstermeye başladı. Ülkemize resmi yollardan girdiğinde paraya kıyacağım. O zaman da nasip olursa güzel bir inceleme yazısı yazar ve sizlerle paylaşırım.

Sayfayı Paylaş