Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Fakat Müzeyyen, nerede bu adalet?

Konu, 'Beğenilen Köşe Yazıları' kısmında tambjk tarafından paylaşıldı.

 1. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  Fakat Müzeyyen, nerede bu adalet?

  GADRE uğramış insanlarınkini andıran bir isyan haykırışıydı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ınki...
  "Adalet arıyorum, adalet!" diye bağırıyordu dün sabah 4. Esnaf ve Sanatkârlar Şûrası'nda çıktığı kürsüden.
  Hançeresini titreterek salıverdiği bu isyan cümlesini tetikleyen hadise neydi peki?
  Kestirmeden söyleyeyim: Galataport ihalesi...

  *

  Erdoğan, pazartesi günü -artık dünyaca meşhur olan- "fıtrat" temalı konuşmasında da değinmişti Galataport'a.
  Danıştay'ın Galataport hakkında verdiği yürütmeyi durdurma kararına içlendiği belli; 48 saat geçmeden yine isyan etti:
  "Öyle bir yargı düşünün ki, ihalesi iki yıl önce bitmiş Galataport'ta ihaleyi durdurma kararı vermiş. İş bitmiş, adamlar ödemeyi yapmış, bu işin inşaatı başlayacak... Bu meseleyi çözmemiz lazım. Onun için adalet arıyorum adalet..."İki hafta sonra vizyona girecek olan ve merakla beklediğim filmin adından aşırarak yansıtayım hislerimi:
  "Fakat Müzeyyen, bu ne derin bir tutku, ne ısrarlı bir isyan!"
  *

  Adalet herkese, hepimize lazım...
  Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir ihalenin ardından "Adalet arıyorum, adalet!" diye bağırdığı dakikalarda Kayseri'de de bir adalet arayışı vardı.
  Eskişehir'de, Haziran 2013'te izbede polis ve hempaları tarafından dövülen ve 38 gün komada kaldıktan sonra hayatını kaybeden 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz'ın davasında savcı mütalaasını sundu.
  Ali İsmail kaldırım kenarında yıkılmışken vurmaya devam ettiği kamera kayıtlarıyla tespit edilen sanık polislerden Mevlüt Saldoğan "Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, Başbakanı Gezi için darbe diyor. Ben darbenin bastırılmasında görev aldım" dedi.

  *

  Duruşmada dinlediği mütalaa karşısında 38 gün boyunca oğlunun eriyip ölmesini çaresizlik içinde seyretmiş olan Ali İsmail'in annesi Emel Korkmaz ise şunları söyledi:
  "Ben 38 gün çocuğum kalkar diye başında bekledim. İdam da edilseler Alişim geri gelmeyecek, Adalet istiyorum!.."Devam etti Emel Korkmaz:
  "Beşinci kez bu katillerle yüz yüze geliyorum. 18 aydır çocuğumun nefesini, sesini duyamıyorum. Polislerden biri psikolojik sorunlar yaşıyormuş. Ali İsmail onları rahat bırakmadığı için...
  Hangi anne burada söylenenleri sakin şekilde dinleyebilir? Bu ülkede adalet varsa en ağır şekilde yargılanmalarını istiyorum. Herkes kendini benim yerime koysun..."*

  Görüyorsun kıymetli okur; adalet herkese lazım, herkes adalet istiyor.
  Kimi izbede katledilen oğlu için, kimi iptal edilen ihale için...
  Fakat Müzeyyen, nerede bu adalet?

  Kanat Atkaya | Fakat Müzeyyen, nerede bu adalet?
  ****

  İşte karşımızda halkın adamı diye yutturulmaya çalışılan fakat adaleti sadece rant dağıttığı peşkeş çektiği SERMAYE grupları için isteyen ve patronların çalmasına ve sömürmesine hayır diyen yargı karşısında patrolar adına adalet arayan bir cumhurbaşkanı. Aslında sermayebaşkanı desek daha doğru çünkü onların çıkarlarının takibiyle meşgul.
   

Sayfayı Paylaş