Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Facebook Yeni Tasarım ve Arama İşlevi

Konu, 'Sosyal Medya (Facebook, Twitter, Youtube)' kısmında mstfanar tarafından paylaşıldı.

 1. mstfanar

  mstfanar Editör Yetkili Kişi Editör

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  2.724
  Beğenilen Mesajları:
  559
  [​IMG]
  Bildiğiniz gibi facebook ortaya çıktığından bu yana sürekli bir tasarım değişikliğine gitme gereksinimi duyuyor. Bu tasarım değişiklikleri ile sürekli aynı olmayarak kullanıcıların aynı tasarımdan sıkılmasının önüne geçmek istiyor.
  Peki bu değişimler ile sadece şekil mi değişiyor? Tabiki hayır. Zaman tüneli geldiğinde eski gönderileri tarihleriyle birlikte daha kolay erişilebilir hale getirmişti. En son uygulamaya başladığı tasarım çalışması ile haber akışını öne çıkaran, fotoğrafları ve yazı fontunu biraz daha büyüten facebook arama işlevini de geliştirmiş durumda.
  [​IMG]
  Örn: Photos of “kişi adı” yazdığınızda o arkadaşınızın fotoğrafları listeleniyor. Daha karışık şekilde de

  Photos of “kişi adı” liked by me yazarak: O kişinin benim tarafımdan beğenilen fotoğrafları görülebiliyor.

  Buna benzer o kişinin x şehirde çekilmiş fotoğraflarını, benim arkadaşlarım tarafından beğenilmiş ya da yorumlanmış fotoğraflarını görebilirsiniz.  Music I may like: Beğenebileceğim müzik sayfaları

  Nearby restaruants: Çevredeki restoranları listeler

  People I may know: Tanıyabileceğim kişiler listesi  İngilizcesi olan dili değiştirip daha farklı arama kombinasyonlarını kullanabilir. :) Benim yazdıklarım küçük birer örnek sadece.  Not: Türkçe sürümde yeni tasarıma geçmiş olsanız bile henüz böyle bir işlevi yok. Bu işlevi kullanmak için facebook ayarlarından dili English(US) olarak seçmelisiniz.
   
  friendly ve Alnair Alsad bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş