Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Doğum Haritası Yorumlanır

Konu, 'Konu Dışı' kısmında finix tarafından paylaşıldı.

1. finix

finix Asistan

Beğenilen Mesajları:
    79
    Yakında bir bilim kurgu kitabını bitirebilirim. Ama ne kadar yakında onu bilemem. :D

@by efsane başlıyorum abi

2. by efsane

by efsane Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    212
    Yaşadığınız Şehir:
    Elazığ
    Eyvallah bekliyom. :D

3. arsenik

arsenik Profesör

Beğenilen Mesajları:
    465
    Bende okumadım sadece google'da bir cümleyi arattım. Bir şey bulamayınca da özgün dedim. :D Şaka dedim @finix benimkini yapma okumam. :D

4. Alnair Alsad

Alnair Alsad Dekan

Beğenilen Mesajları:
    878
    Okudum ben. :D Hatta kendiminkine bakıyorum netten şu anda; ama @finix'in ifadelerine koptum. :D

5. finix

finix Asistan

Beğenilen Mesajları:
    79
    @by efsane

Bir kere hoş bir görüntün olmalı. Yükselenin Terazi'ye geliyor. Yükselen sen doğduğun zaman doğuda yükselmekte olan burç demek ve insanın dış görünüşünü, hareketlerini, davranışlarını ve potansiyelini belirliyor. İnsanların gözünde nefret edilesi biri olduğunu zannetmiyorum. Yükseleni Terazi olan insanların genellikle herkesle anlaşabildiği, insanları etkileyebildiği söylenir. Ayrıca yükseleni Terazi olan insanlar kavgacı değil aksine diplomatiktir. Yani konuşarak sıkıntıları aşmaya çalışmayı tercih ediyorsun ve başarılı olduğun kısımda bu. Alçalan burcun ise Terazi'nin zıt burcu olan Koç burcu. Büyük ihtimal hep karşına Koç burçları geliyor ve Koç burçlarıyla anlaşmaya çalışıyorsun, başarılı da olabilirsin. Zıt burçlar birbirini çeker sonuçta. Bu arada 2009-2012 aralığını inanılmaz berbat yaşamış olabilirsin, o dönem yaşadığın sıkıntıları unutmaya çalış.

İncelemeye başlamadan önce şöyle bir tablo çıkaralım.

Anlamı: İkizler burcundan çok büyük bir etki alıyorsun. İkinci olarak Terazi burcunun sana bayağı bir katkısı var. Ayrıca Aslan burcu özellikleri sende pek yok. Ayrıca Kova burcu baskın olan kimseleri akıl hocan olarak kabul edebilirsin.

İkizler burcu genellikle gevezeliği ve gereksiz işler fahri başkanlığı ile anılır. Ayrıca pek çok insan İkizler burcunun bir yerinde duramayan halinden, kararlarının çok sık değişmesinden, bir anda bütün işin içine etmesinden dolayı gerçekten korkar. Ancak İkizler burcunun es geçilmeyecek kadar çok iyi noktası var. Mesela oldukça akıllı ve mantıklıdırlar. Yeniliklere açıktırlar, insan eğlendirmesini iyi bilirler ve bilgi anlamında kendilerini geliştirirler. Yay bu ikizler burcunun zıttına düşer. Bu kötü bir şey değil, Yay ve İkizler birbirine çok benzer. İkisi de kafa dengidir aslında. Sadece Yay burcu manevi şeylere biraz daha önem verir, daha kafası güzel ve iyimser takılırken İkizler'in kafası maddi şeylere daha çok basar, milletin arkasından daha çok iş çevirir. Bu satırları yazan manyak bir Akrep-Yay burcu, sen gör işte farkını.

Şimdi bir Trance molası...

Ay ve Güneş senin İkizlerde. Artık o kadar İkizler burcunu tarif ettim. Diyecek fazla bir şey yok. Ama illa ki "De Emre abey sen bir şeyler" diyorsan Aydaki İkizler senin duygusuz ve bencil davranmana neden olabilir. Aynı ilgi alanlarını paylaştığın kişileri kendine daha yakın kabul edebilirsin. Genellikle bu tarz teknoloji sitelerinde yöneticiliğe ulaşanların ikizler burçları olduğunu hatırlatayım sana.

İkizler burcunun yönetici gezegeni Yengeç'i gösteriyor. Yengeç burcunun yöneticisi ise İkizleri. Oldukça ilginç bir durum, iki enerji birbiri ile kaynaşıyor demek bu. Bu durumun bir benzeri geçen iki yılda olmuştu, Akrep burcunun yönetici gezegeni Pluto Oğlak burcunda ve Oğlak burcunun yönetici gezegeni Satürn Akrep burcunda ilerliyordu. Bu durum Akrep burçlarının ve Oğlak burçlarının aynı şeyleri yaşamasına neden oldu. Şimdi... Bu durum sana büyük ihtimal içe kapanıklık veriyor.

Merkür Yengeç burcunda kişinin aklını daha duygusal şeylere yöneltmesine neden olur. Kimsenin iç dünyasınında kaliteliliğe işaret eder. Aynı zamanda kişinin diplomasi gücünün yükselmesine ve geçmişle bağlantısının güçlenmesine neden olabilir. Merkür insan aklı demektir, Yengeç ise duygular ve geçmiş. Artık gerisini sen çıkar. :p

Venüs Boğa burcunda. Senin gölge burçların Boğa ve Aslandı, ben sadece Aslan özellikleri sende yok demiştim. Venüs yönetici konumdaysa Boğa burcu özellikleri kazanman kaçınılmaz. Bu konuma @murat'ta sahipti. Orada yazanlar senin içinde geçerli, rahatına düşkünsün ve kadında önce güzellik arıyorsun. Ama çok para kazanıp çok harcadığın konusunda emin değilim.

Şu şarkı fenaaa:

Mars Aslan burcunda. Tıpkı @murat'ta olduğu gibi. Bu kimseye kendi onuru için savaşma kudreti verir. Ancak fazla burnu havada olma durumu sende var mı bilmiyorum çünkü Aslan burcu sende düşüyor.

Jüpiter'in Terazi'de olması sende daha da yükselen bir diplomasi gücüne işaret ediyor. *Mına koyayım ne diplomasiymiş arkadaş. Bizi becermek istesen ikna edersin öyle bir güç görünüyor. Bize düşe düşe yaratıcılık ve sıra dışılık düşüyor adama diplomasi. Terazi burçlarıyla daha mutlu olabilirsin ve yavaş yavaş diğerlerinden daha çok olgunlaşıyor olabilirsin. Yok abi ben diplomasiye takıldım her yerde diplomasi.
    Şimdi senin Plüto'da Akrep duruyor. Sinsiliğin artı diplomasi gücü? Ben kaçıyorum en iyisi sizde kaçın. :p

Satürn Balık burcunda. Ayrıca Retro. Geçmişe karşı olan bir özlemini gösteriyor. Ayrıca aşırı bir bulanıklık içerisinde kaybolduğunu düşünebilirsin. Hayallerin seni zorluyor olabilir. Diren Rambo, dostların ve "He" desen dünyayı ele geçirecek diplomasi gücün sana gerçeği göstermek için var. Ayrıca geçmişinle ilgili sıkıntılar yaşadığını düşünebiliyor olabilirsin. Ama unutma, sıkıntılarının hepsi bitmeyen ilizyonlar gibi görünüyor.

Astrolojideki klasik gezegenlerin sonuna geldik. Şimdi sıra sonradan keşfedilen ve astrolojiye zoraki sokulan burçlarda... Modern gezegenlerin hepsi sende retro. Retronun anlamı ne bende tam bilmiyorum. Sizde de bol bol retro var.

Uranüs Oğlak burcunda... Abi hiç yani ortalıkta görünmüyor ne demek bu. Kendi yorumuma göre Uranüs yaratıcı zekayı ve sıra dışı olmayı yönetir. Bende o gezegenle yaveri kova burcu yardırıyor işte. Oğlak burcu ise kısıtlanmayı ve yokluğu temsil eder. Kısıtlı bir yaratıcılık? Belki de o anlama geliyor.

Neptün de Oğlak burcunda retro! Hatırlarsan Oğlak burcunun yöneticisi Satürn balık burcunda, işte Balık burcunun yöneticisi ise Neptün. Satürn için yazdıklarım halen daha geçerli, fakat Neptün'ün Oğlakta bulunması durumu senin için biraz daha yumuşatıyor gardaşım.

Plüto kalıcılığı temsil eder. Bir hareket eder koyar yani adama. Bu konumda retro hareket eden bir Plütonün anlamı aşırı bir hırs, yüksek hedefler ve gizlilik verir. Bu nesil doğanlardan korkarım abi ben.

Son düzenleme: 2 Şubat 2015
    Alnair Alsad bunu beğendi.
  6. by efsane

Beğenilen Mesajları:
    212
    Yaşadığınız Şehir:
    Elazığ
    Adam 3 ufak bilgiyle kişilik analizi yaptı ya la. :D

Valla abi saydıklarının çoğunu çevremden duyuyorum, insanları kolayca ikna edebildiğim de doğrudur.

Tebrik ediyorum hacım. Leman hocanın raporunu bana da PM'le, admin yapim seni. @Alnair Alsad :D
    --- İki Mesaj Birleştirildi, 2 Şubat 2015 ---
    Bu arada 2009-2012 aralığını inanılmaz berbat yaşamış olabilirsin, o dönem yaşadığın sıkıntıları unutmaya çalış.

Hacım bu da doğru var ya. Babaannemi kaybettim, platonik aşık oldum, babamlar hacca gitti kardeşim epilepsi nöbeti geçirdi hastanelik oldu 15 gün kardeş ve annesiz kaldım.

7. finix

finix Asistan

Beğenilen Mesajları:
    79
    Korkun benden. :p

8. by efsane

Beğenilen Mesajları:
    212
    Yaşadığınız Şehir:
    Elazığ
    4 satanistin arasından sağlam çıktığından beri korkuyorum hayatım. :D

9. finix

finix Asistan

Beğenilen Mesajları:
    79
    Aslında iyi çocuklardı onlar. :D

10. Alnair Alsad

Alnair Alsad Dekan

Beğenilen Mesajları:
    878
    Hahahahah! :D

@by efsane beni bilirsin sen, ne yapacaksın analizimi yahu! :D

11. by efsane

Beğenilen Mesajları:
    212
    Yaşadığınız Şehir:
    Elazığ
    Adam öyle bilgiler verdi ki, ben kendimi bile bilmiyormuşum. :D

12. Alnair Alsad

Alnair Alsad Dekan

Beğenilen Mesajları:
    878
    Çok cahilsin keşke @finix admin olsa. :p

arsenik bunu beğendi.
  13. finix

finix Asistan

Beğenilen Mesajları:
    79
    Bu "Ver gitsin" demek miydi? :D

14. Alnair Alsad

Alnair Alsad Dekan

Beğenilen Mesajları:
    878
    Bi' dur yahu sen de.. :D

15. finix

finix Asistan

Beğenilen Mesajları:
    79
    Doğru yani. :D

16. Alnair Alsad

Alnair Alsad Dekan

Beğenilen Mesajları:
    878
    Arkadaşiyi ki özel mesajla istemişim analizi. Yerden yere vurdu beni yahu! :p :D

17. finix

finix Asistan

Beğenilen Mesajları:
    79
    @desperado64 Abi ilk bakışta gördüğüm bir şey varsa sert açıların sende hiç olmadığı. Fazla zorluk çekmeyeceksin anlamına geliyor bu. Boğa-İkizler harmanlanmış sende. Nasıl bir rahatlık lan sende ki...

18. arsenik

arsenik Profesör

Beğenilen Mesajları:
    465
  19. finix

finix Asistan

Beğenilen Mesajları:
    79
    Abi adamın rahat olmaması için bir neden yok ki? :D Her şey iyi gibi görünüyor :D

20. desperado64

desperado64 Profesör

Beğenilen Mesajları:
    447
    Yaşadığınız Şehir:
    Uşak
    Herkese gelince satır satır. Bize gelince iki satır. :D

+

İlk ben istedim. En son benim ki olmuş. Hem de iki satır :D

murat ve Alnair Alsad bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş