Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Doğum Haritası Yorumlanır

Konu, 'Konu Dışı' kısmında finix tarafından paylaşıldı.

1. finix

finix Asistan

Beğenilen Mesajları:
    79
    Doğum tarihinizi, saatinizi ve doğum yerinizi söyleyin. Ben yorumlayayım size. Böylece benim burca yatkın kız bulmuş oluruz.

2. murat

murat Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    616
    Ben inanmam böyle şeylere ama hadi sölim bakalım ne diyecen..

26.03.1980. Konya/Seydişehir, saati bilmiyorum o anda saate bakmak aklıma gelmedi..:D

3. finix

finix Asistan

Beğenilen Mesajları:
    79
    Eve gidince bir analiz yaparım hocam. Bende inanmam da kafa dağıtmak için ideal. Hem bazen harfi harfine tutuyor. :D

4. finix

finix Asistan

Beğenilen Mesajları:
    79
    @murat

Şimdi abi sen bir kere Mart ayında Konya'da doğmuşsun. Bilmiyorsundur diye uyarayım bak. Ha, doğum haritam ne diye merak ediyorsan aha işte şöyle bir şey:
    "Bu ne lan?" diye içinden geçirebilirsin. Sakin ol gardaşım, sakin ol. Şimdi yorumluyorum.

Sen doğduğun zaman Güneş Koç burcuna düşüyormuş. "Oğlum çattık bir trolle bunu zaten biliyoruz." diyebilirsin. Ben yinede söylemiş olayım. Güneş herhangi bir şeyde en büyük pay sahibi olan şeyi temsil eder. İnsanda bu kişiliktir. Güneş burcuna göre kişilik analizi yapmak doğru değil, sentez burç insan üzerinde daha etkilidir. Ancak doğum saatini bilmediğin için yükselenini bilemiyorum ve bu yüzden sentez burç hesaplayamıyorum. Koç burcunun özelliklerini merak ediyorsan bu konuda çok fazla kaynak var, es geçiyorum. Ama "Özet geç p.. okuyamam ben onları" dersen şöyle bir şey diyebilirim. Koç burcu 12 burç arasından ilk önce gelen, bilinen en hiperaktif ve en aksiyon adamı burçtur. Astrolojiye falan fazla inanmazlar. Kavgacı ve çirkef bir ruhları vardır. En sonunda bir Koç'un dengesiz hareketlerinden bunalan bir Akrep burcu çıkar Koç'u mahveder. Ama tabii direkt sen "Abi böyle biri değilim ki ben?" diyebilirsin. Haklısın. Onun için yorumlanacak başka gezegenleri de işin içine ekleyeceğiz.

Güneş burcun Koçsa Ay burcunda Aslan. Ayın etki ettiği şeyler bilinç dışı kalan şeylerdir. Bunlar genellikle senin duyguların olur. Ay etkisinde kalanlar (Genellikle Ay burcu - Yengeç olanlar) daha duygusal, hassas insanlarken Güneş etkisinde kalanlar (Genellikle Güneş burcu Aslan olanlar) kendini beğenmiş ve sağlam iradeli insanlar olur. Burada çok ilginç bir şey var, Güneşten etkilenen Aslan burcu Ay'a gelmiş. Çok fazla etki alacağını zannetmem. Ancak tahminimce Ay burcunda Aslan sen istemesen bile seni sıcak kanlı, lider ruhlu ama kendini beğenmiş biri yapıyor. İnsanların sürekli size saygı duymasını, krallar gibi karşılanmak isteyebilirsin. Aman diyeyeyim mütevazi ol, fazla densizleri takma.

Gereksiz Not: Koç, Aslan ve Yay ateş grubu burçlarındandır. Üçü de insanlarla iyi anlaşan ama biraz patavatsız burçlardandır. Bak mesela ben Akrep-Yay sınırında doğmuşum.
    Gereksiz Not 2: Gelişmiş bir burç o kişinin de gelişmiş olduğu anlamına gelmez.

Merkür burcun Balık. Merkür senin aklını, düşünce şeklini ve konuşma becerini yönetir. Balık burcu yaratıcılığı, hayalperestliği ve erdemi temsil eder. 12 burçtan en sonuncusudur, yani en gelişmişidir. Merkür yani aklın gezegeni aklı havada Balık burcunda düşer. Büyük ihtimal düşünceleriniz fantastik, olmayacak gibi görünen, absürt şeyler. Biraz da düşünürken yorulabilirsiniz. Sabırsız ve işten kaçıyor gibi olabilirsiniz. Düşünmeden hareket etmeme gibi bir huyunuz olabilir. Ama bir şey ilginizi çekiyorsa hemen o şeyi öğrenebilir, uzmanlaşabilirsiniz. Sanatsal bir yeteneğin olabilir ama sitenin tasarımı çok dandik haberin olsun.

Venüs burcun Boğa. Venüs direkt olarak senin nefsine etki eder. Boğa'da Venüs tarafından yönetilen bir burç. Venüs'ün burcuna Venüs düşünce sonuç olarak senin üzerinde Venüs oldukça güçleniyor, nefsin doyurulamaz bir hale gelebiliyor. Maddi şeylerden büyük haz alabiliyorsunuz, hani millet iç güzelliği önemli der ya sizin için dış güzellik daha önemli. Karı kız ararken güzellerinden arıyorsun, büyük ihtimal sende herhalde yakışıklısındır. Güzelliğin gezegeni senin üstüne sonuçta abi. (Abi murtaza gibi tipsen batar bu yazı. Aman) Kendini tahmin etmeye önem veriyorsun, çok para kazanmanın peşindesin ama aynı zamanda çok para harcıyorsundur. Merkür'de olduğu gibi burada da yine tembellik gözüküyor bu arada.

Mars burcun Aslan. Ama sende çok ilginç bir şey var. Mars ve Marstan sonra gelen gezegenlerin hepsi retro atmış. Yani geriye doğru hareket ediyor. Çok acayip lan. 10 gezegenden 6'sı retro atmış. Çok acayip lan, normalde bir veya iki gezegen retro falan atar. İyiye haber değil bu, retro atan gezegen sana olumsuz etki ediyor demektir. Mars ruha etki eder. Güçlü bir Mars aynı zamanda güçlü bir ruh demek. İnsana direnme gücü verir, savaşma gücü verir. Büyük ihtimal bu konumda bu gezegen sana kendini beğenmişlik, ego falan veriyor. Kavga anında karşısındaki insanı olabildiğince küçümseyebilirsin. Düşmanlarını adamdan bile saymayabilirsin.

Jüpiter burcun Başak. Jüpiter iyimserliği, eğlenceyi, bolluğu, gençliği, şansı, neşeyi ve dini temsil eder. Retrodaki bir jüpiter başak burcunda ise kişiye hastalık derecesinde meraklılık ve araştırmacılık verebilir. Teknoloji konusunda büyük ilgiye neden olabilir. Araştırır ve sonunda o işin okulu okuyanlar kadar bilgili olabilir.

Satürn burcun yine Başak. Satürn orrr... çocukluğu olsun diye üretilmiş bir gezegen astrolojide. Jüpiter neyi temsil ediyor ise Satürn'de tersini temsil eder. (Kıtlık, üzüntü, yaşlılık vs vs) Satürn zaten senin burcuna uğruyorsa kolay kolay yüzüne gülmez. Şimdi bu orr... çocuğu gezegen Akrep'ten çıktı Yay'a girdi de bana yine mokoko. Çünkü Akrep - Yay sınırında doğumuşum. Neyse... Satürnün etkisi Başakta sana aşırı titizlik, kuruntuluk yönünden etki eder. Hayatın keyfini kolay kolay almaz Satürnü bu konumda olanlar. Aynı zamanda Başak burçlarıyla aran pek iyi olmayabilir.

Uranüs burcun Akrep... Uranüs zekaya etki eder. Sıradışılığı, tuhaflığı ve zekayı temsil eder. Uranüs Akrep burcunda güçlenir, e retro olduğundan biraz sıkıntı çıkacak elbet. Garip bir duygusallık anlayışın olabilir ve evet kendine göre duygusalsın. Eğer zekanı doğru yönde kullanabilirsen dünyayı değiştirecek bir şeye imza atabilirsin. Konularda derinlere inmek pek sıkıntı olmayabilir.

Not: Yazar burada sıkıldı, kusacak falan.

Neptün burcun Yay. Neptün hayallerine ve rüyalarında etki eder. Retrodaki bir Neptün seni geçmişinde ilgili Yay burcunun alakadar olduğu konularda (İyimserlik, bağımsızlık arzusu) hayallere sürükleyebilir, "Ulan keşke öyle yapmasaydım da böyle yapsaydım." dedirtebilir. Adam akıllı bir uyku çekememe neden olabilör. Aile başta olmak üzere yakın çevre ile olan bağları zayıflatabilir. Ama unutma ki Neptün'ün etkisi gerçek değildir, sadece hayallerine etkiler edebilir. Onun için çevrene yakınlarını yargılayıp yargılamamak konusunda bir danış, gerçekten öyle mi diye bir sor.

Plüton burcun Teraaazeyeaaa. Retro! Ne olacaktı başka oğlum her şey retro sende. Plüton kalıcılık demektir, Plüton bir dönsün yeryüzünde her şey kalıcı olarak etki eder. Neptün'e benzemez. Zaten ağır abidir. Retroda bir plüton terazide ise senin adalet duygularını güçlendirir. Vereceğin kararların doğru olmasına yardım eder. Çekicilik verir, insanların gözleri üzerinizde olur. Yapacağın en ufak bir hareket milletin ilgisini toplamana yardımcı olabilir. İyi anlamda mı kötü anlamda mı bilemem.

Şimdi... Sıkıldım ben. Bitirmek istiyorum ama gezegenlerin birbirine olan konumlarını yazmam gerek. Doğum haritanda en az 40 tane durum var, hepsi de çok lazım şeyler değil. Önemli olan şeyleri yazayım ben.

Ay güneşle 60 derecelik açı yapmış. İyi bu. Kişiliğiniz ve duygularınız arasında iyi bir bağ kurmanız demek. Eş seçimleriniz ve ailenizle aranız iyi olabilir. Sağlıklı gibi görünüyorsunuz. İçiniz dışınız birdir. Milletle aranız kötü değildir.

Venüs marsla 90 derecelik açı yapmış. Dik açılar astrolojide iyi değildir. Bu açı cinselliğine düşkünlüğünü gösteriyor. Vay sapık. Mars güçlüyse Venüs'ün özellikleri gider, Venüs güçlüyse Mars'ın özellikleri. Ama sende hangisi güçlü anlamadım. Venüs güçlüyse sakin ve nazik yapılısındır, Mars güçlüyse kaba ve sinirli.

Mars Jüpiterle 30 veya 120 derecelik açı yapmış. Anlamadım kaç derece ama iyi bir şey. İyimser ve kendine güveni olan yapılısınız. Daha merak ediyorsan bak internetten sıkıldım işte.

Alnair Alsad bunu beğendi.
  5. murat

Beğenilen Mesajları:
    616
    @finix Sen bana kavgacı ve çirkef demişsin.. Ne zaman kavga ettim laynn ben?.. Valla özel hayatta karşıma çıkma ağzını burnunu kolunu kanadını kırarım finix.. Kavgayı sevmem ben direk infaz taraftarıyım..:D

6. finix

finix Asistan

Beğenilen Mesajları:
    79
    Goç burcu için dedim onu senin için değil. :D

murat bunu beğendi.
  7. murat

Beğenilen Mesajları:
    616
    Ben de koçum işte..

8. finix

finix Asistan

Beğenilen Mesajları:
    79
    Harbi mi? :D İyi bende yayım zaten iyi anlaşırız. :D

murat bunu beğendi.
  9. Alnair Alsad

Alnair Alsad Dekan

Beğenilen Mesajları:
    878
    :D Hepisini okumadım.

10. finix

finix Asistan

Beğenilen Mesajları:
    79
    Sana yazmadık zaten. :D

11. Alnair Alsad

Alnair Alsad Dekan

Beğenilen Mesajları:
    878
    Merak ettim. Yapımda var. Elimde değil. :D

12. finix

finix Asistan

Beğenilen Mesajları:
    79
    Gerçekten merak etsen dibine kadar okurdun. :D

13. Alnair Alsad

Alnair Alsad Dekan

Beğenilen Mesajları:
    878
    Gerçekten merak ettim... Başlarını... :D

14. finix

finix Asistan

Beğenilen Mesajları:
    79
    Sonu kesmedi galiba. :D

15. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    834
    kendiminkini yazmaya içim el vermedi :D

16. desperado64

desperado64 Profesör

Beğenilen Mesajları:
    447
    Yaşadığınız Şehir:
    Uşak
    Hemen yöneticiye yalakalık yap. İlk önce beni yazman lazımdı :D

17. finix

finix Asistan

Beğenilen Mesajları:
    79
    Oğlum uça uça bir hal aldım mazur gör :D

Alnair Alsad bunu beğendi.
  18. Empatik

Empatik Doçent

Beğenilen Mesajları:
    95
    Resimden aşağısında yazı yok sandım bu mu lan yorum derken o_O :D

19. finix

finix Asistan

Beğenilen Mesajları:
    79
    :D Az bile açıkladım normalde daha var.

20. by efsane

by efsane Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    212
    Yaşadığınız Şehir:
    Elazığ
    Fino elin değmişken; 19.06.1993 Elazığ/Palu. Dakkasını bilmiyoruz ama, 12-13 arası doğmuşum.:kedicik:

Sayfayı Paylaş