Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Dev Ortaklık: Gerektiğinde İsrail Tarafından Boykot Edilebilecek İlk Türk Ürünü...

Konu, 'Komik Yazı' kısmında by efsane tarafından paylaşıldı.

 1. by efsane

  by efsane Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  2 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  699
  Beğenilen Mesajları:
  212
  Yaşadığınız Şehir:
  Elazığ
  israil-türkiye.jpg

  Gazze'de yaşanan insanlık trajedisine tepki olarak başlatılan İsrail menşeli ürünlerin boykotu sosyal medyada tüm şiddetiyle sürerken, karşılık olarak Türk ürünlerini boykot etme kararı alan İsrail cephesindense ilk somut adım bugün geldi. Piyasada boykot edilecek yeterli sayıda Türk malı ürün bulunmaması nedeniyle harekete geçen İsrail Ticaret Bakanlığı, Türkiye ile ortak geliştirilecek ilk boykot ürününün imza töreni için bugün İstanbul'daydı.

  İstanbul Gebze'de düzenlenen imza töreninde konuşan Türk ve İsrailli yetkililer, bölgede iplerin bu derece gerildiği bir dönemde her iki ülkenin işbirliğine devam etmesinin önemine dikkat çektiler. Törende ilk sözü alan İsrail Ticaret Bakan Yardımcısı Haim Yosef, Türkiye'de başlatılan boykotun ardından mütekabiliyet esası gereği kendilerinin de bir şeyleri boykot etmeleri gerektiğini belirtirken, bu aşamada yaşanan güçlükleri ise şu sözlerle anlattı:

  "Açıkcası 1 hafta oluyor boykot kararını alalı ancak şu ana kadar elimizdeki listedeki ürünler şunlar: Taharet musluğu, ayran, İbrahim Tatlıses CD'leri ve Med Cezir dizisi. Evet, resmen tepki olsun diye 1 hafta İbrahim Tatlıses dinlemedik. Buradaki ticari ateşemizi arayıp sordum 'Nasıl orada hissedildi mi? Ekonomik olarak bir etkisi oldu mu?' diye. Verdiği yanıt, 'Bi durgunluk var ama onunla ilgili mi bilemiyorum efendim' oldu. Onun üzerine işte napalım nasıl yapalım derken böyle bir fikir ortaya çıktı. Ar-Ge'si teknolojisi bizden, binası işçiliği sizden. Gelin Türkiye'ye yakışır bir boykot ürününü, burada el birliğiyle üretelim. Hem sizin ekonominize bir katkısı olsun hem biz ağız tadıyla bir şeyleri boykot edelim. Herkes kazansın..."

  "Siftah bizden..."

  Anlaşmanın, ileride boykot edilebilecek başka ürünlerin üretileceği tesisler için de bir başlangıç olmasını dileyen Yosef, konuşmasını "Biz bi siftahı yapalım, kimbilir ileride bizim de 'Türkiye'yi boykot ediyoruz: işte Türk ürünleri' diye dağıtacak broşürlerimiz olur. Biraz da kısmet tabii bu işler..." sözleriyle bitirdi. Yosef'in ardındansa sözü, Türkiye adına anlaşmaya imza koyan Sanayi ve Ticaret Bakan yardımcısı Hayrullah Gemele aldı.

  Üretim için talebin İsrail tarafından geldiğini belirten Gemele, böyle bir ortamda ortak işbirliği anlaşmasının tepki çekmesinden çekindiklerini ancak İsrail tarafından gelen yanıtın kendilerini ikna ettiğini ifade etti. "Valla biz bunları uyardık. 'Şimdi hiç bu işlere girmeyelim, Bursa şeftalisi falan satalım size. Gerekiyorsa onu boykot edin. Şimdi tam mevsimidir sulu sulu güzel boykotu olur onun' dedik ama dinletemedik. Yok illa yüksek teknoloji ürünü biraz pahalı bi şey olsunmuş da, yok zaten şeftalinin bile tohumunu İsrail'den alıyormuşuz da diye tutturdular. E buyursunlar o zaman..." diyen Gemele, tesisin tüm Türkiye ve İslam dünyası için hayırlı olmasını diledi.

  Ne üretileceğine daha sonra karar verilecek

  İmzalanan ortak protokolün ardından önümüzdeki hafta Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde temeli atılacak olan tesisin ne üreteceğine ise zaman içinde karar verilecek. Basın mensuplarının konuyla ilgili soruları yanıtlayan Bakan Yardımcısı Haim Yosef, Türkiye tarafının binanın dış cephesini bitirmesiyle birlikte üretim için gerekli planlamaların yapılacağını belirtirken, "Yahu bu işi de size verdik ama işallah 3 gün sonra sıvası dökülmeye başlamaz ha... ehehe" esprisiyle de törende sıcak rüzgarlar estirdi.

  Zaytung - Dev Ortaklık: Gerektiğinde İsrail Tarafından Boykot Edilebilecek İlk Türk Ürünü, İsrail - Türkiye Ortaklığıyla Gebze'de Üretilecek...
   
 2. Balder

  Balder Doçent Süper Moderatör

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  680
  Beğenilen Mesajları:
  146
  Yaşadığınız Şehir:
  Amsterdam
  Ulan zaytung, saçmalarken güldürürdün, şimdi saçmalarken zırvalıyorsun.
   
 3. black

  black Profesör

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.342
  Beğenilen Mesajları:
  210
  Ben de saf saf okuyorum ne yapıyor lan bunlar diye? Meğersem zaytung'muş:)
   
 4. friendly

  friendly Süper Moderatör Süper Moderatör

  Kayıt:
  5 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.214
  Beğenilen Mesajları:
  1.422
  Yaşadığınız Şehir:
  İstanbul
  Zaytung'un sloganlarından biri de "Ahlaksız Haber" iken böyle saçma bir haberi buraya taşımak hiç hoş olmadı.
  Bu arada İsrail ciddi ciddi Türkiyede üretilen ürünleri boykot etmeye başladı.
  Siz hala işin makarasında takılıp, boykot etsek nolcak ki geyiğine devam edin.
   
  Ahbârî bunu beğendi.
 5. evowinds

  evowinds Doçent

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  622
  Beğenilen Mesajları:
  174
  Ulkeri boykot etsinler koc urunlerini boykot etsinler bellonayi boykot etsinler arceligi bekoyu boykot etsinler etsinler de etsinler bakalim oluyor mu
   
 6. black

  black Profesör

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.342
  Beğenilen Mesajları:
  210
  Hocam hangi tarafa vurduğunuzu pek anlayamadım. Çünkü bu markaların çoğu her ne kadar Türk gibi gözüksede Türk'lükle hiç bir alakası olmayan kişilerin ya da kurumların
   
 7. evowinds

  evowinds Doçent

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  622
  Beğenilen Mesajları:
  174
  black bunu beğendi.
 8. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  Bence saçmalarken düşündürtmüşler bu sefer.
  --- İki Mesaj Birleştirildi, 23 Temmuz 2014 ---
  Senin türk sermayesi anlayışın yandaş ve yeşil sermayeden ibaret anladığım kadarıyla :)
   
  Son düzenleme: 23 Temmuz 2014
 9. black

  black Profesör

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.342
  Beğenilen Mesajları:
  210
  Yalan mı? Koç'un sahiplerinin ne halt oldukları belli değil mi?
   
 10. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  Kardeş, sana ne anlatsam boş, size göre akpli olmayan, yandaş olmayan, size biat etmeyen, rte parmağını tıklattığında önünde hizaya geçip ceketini iliklemeyen herkes muhakkak dış mihrak, sizin o kutlu davanızın düşmanı haşhaşi maşhaşi paralelci olduğundan boşuna kendimi yormuş olcam. Siz devletin milletin rantını ihalesini yandaş işadamlarınıza peşkeş çekmeye devam ede durun, havuzlar kurun, elbet birgün tüm bunların hesabı sorulacaktır.
   

Sayfayı Paylaş