Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Coca-Cola'yı 'Fanta' içerek protesto etti

Konu, 'Türkiye Gündemi' kısmında tambjk tarafından paylaşıldı.

1. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158

Tekirdağ’da ise Vali Ali Yerlikaya, yazar Engin Ardıç’ın “1,5 milyar Müslümanın elinde coca-cola bardağı ile ebabil kuşlarını beklemesi soytarılıktır” tweet’ini hesabında yeniden paylaştıktan sonra katıldığı etkinlikte Coca-Cola’yı protesto etti ve 'Fanta' içti. Fanta da Coca-Cola şirketinin bir ürünü...

COCA-COLA'YI 'FANTA' İÇEREK PROTESTO ETTİ

Tekirdagtaraf.com internet sitesinin haberine göre, Vali Ali Yerlikaya, eşi Hatice Nur Yerlikaya ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu iftarda Tekirdağ’da bulunan Koruyucu Aileler ile bir araya geldi. Burada akşam yemeğinde Fanta’yı tercih eden vali, gazeteye göre geçen hafta da ‘İlim Yayma’ iftarında Coca Cola içti.

COCA-COLA TWEETİ ATMIŞTI Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya Sabah gazetesi yazarı Engin Ardıç’ın paylaştığı bir tweeti kendi hesabında paylaşmıştı. Valinin paylaştığı tweette, “1.5 milyar Müslümanın elinde coca-cola bardağı ile ebabil kuşlarını beklemesi soytarılıktır” yazıyordu.

Coca-Cola'yı 'Fanta' içerek protesto etti - Hürriyet GÜNDEM
    --- İki Mesaj Birleştirildi, 24 Temmuz 2014 ---
    Kimler tarafından yönetiliyoruz biz böyle. Bakkala tezgahtar olamayacaklar illere vali oluyor. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak böyle birşey, yahu 21.yy dayız elinin altında internet aç bi bak coca-cola ürünlerine, bizim yapcağımız boykot bu işte.

2. murat

murat Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    616
    Zaten bu ebabil kuşlarını bekleyenler geri zekalı kendi kafalarına taş yağmadığına şükretsinler..

3. oslun

oslun Gezgin

Beğenilen Mesajları:
    8
    Madem 21. yüzyıldayız keşke adamın twitter hesabını açıp paylaştıklarını okuduktan sonra bu haberi paylaşsaydınız..

4. CyberShot

CyberShot Asistan

Beğenilen Mesajları:
    422
    işlerine gelen bir haberi doğru mu değil mi diye araştırma zahmetine girerler mi hiç ?:)

5. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    aktif twitter kullanıcısı değilim, ayda yılda bir bakarım, ha senin hatrına girip baktım ne demiş diye, "misafir ev sahibinin kölesidir derler. İftarda misafirdim, içmek bir yana masada hangi içecek olduğunu farketmedim bile" demiş.

Nereye misafirlermiş "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı - İl Müdürlüğü" yani al birini vur ötekilerine, adamlar coca-colayı boykot edecekler diye onun yerine masaya fanta koyalım demişler. Vali farketmedim diyor ki, yalan, arkadaş oruçlusun, masaya oturmuş iftarı bekliyorsun açlıktan, o an masada karınca gezse farkeder insan. Masara seninle birlikte yığınla insan saatler geçirmiş ki neredeyse tamamı kamu görevlisi, 1 kişi bile mi farketmemiş?

6. oslun

oslun Gezgin

Beğenilen Mesajları:
    8
    resmi bir boykot var da ben mi haberdar değilim? tekirdağ valisi boykot ediyor diye tüm devlet erkanı boykot etmek zorunda mı? tamam bir anlık gaflet olabilir hatta ve hatta kolayı içmişte olabilir.. lakin koca valiyi bakkal çırağı olamaz diye nitelendirmek acizlik değilde nedir..

7. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    tekirdağ valisi boykotçu, organizasyonu düzenleyenler de cola yerine fanta koymayı akıl ettiklerine göre onlarda boykutçu.

Lakin hepsinin unuttuğu yada bilmediği şey fantanın cola-cola 'nın yan ürünü olduğu. İşte acizlik budur...

Şu mevki makam sahiplerinin milletin efendisi değil de hizmetlisi olduğunu benimsediğimiz gün belki birşeyler değişir bu ülkede.

8. friendly

friendly Süper Moderatör Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    1.421
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul
    @tambjk yemin ediyorum sırtlan gibisin.
    Pusuda bekliyorsun en ufak bir fitnede ortaya çıkıyorsun.

Allah'tan burada herkes birbirini tanıyor da yemiyor, Sdn'de de böyleydin milleti birbirine düşürüyordun hep.
    Artık tanıdık seni, bundan büyük zevk alıyorsun sen. Kanla, fitneyle, kavgayla, nefretle besleniyorsun tabiri caizse.
    Bunları yaparken de bu özelliklerini karşı tarafa mal ederek ve uzunca yazarak savunma mekanizması geliştiriyorsun aklınca.
    Bundan tatmin oluyorsun resmen, içinde zerre dostluk, iyi niyet, beraberlik duygusu, uzlaşma mantığı yok.

Asıl üzüntüm kendini dışarıdan görememen.
    İşte bunun için dilerim ki rabbimden ; senin gibi içi dışı bir olmayan kişilerin ve oluşumların şerrinden bizleri korusun.

Son düzenleme: 24 Temmuz 2014
    Bloother, black ve topalsolucan bunu beğendi.
  9. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Fatih kimin yanında olup arka çıkmışımda fitne yaratmışım, insanları birbirine düşürmüşüm?

Burada tek başımayım, siz yalan yanlış olsada sırf arkadaşınız, yandaşınız diye birbirizi kollarken benim arkadamda duran kimse de yok(ihtiyaç da duymuyorum).
    Ahmetin sırtını sıvazlayıp mehmete mi kırdırmışım? Kimi birbirine düşürmüşüm, hanginiz benim yüzümden küsmüş 1 tane örnek ver?? Hanginizi yanıma çekmeye çalışmışım?
    Aksine çoğu zaman hepinizi karşıma alıyorum, ben sizlerden birisi değilim, sizin gibi olmaya niyetim de yok, aksine muhalefet etmek adına, sizlere farklı bakış açıları sunmak adına buradayım. Çünkü kendinizi kapatmışsınız bir fanusa, birçoğunuzun etrafında farklı düşünen farklı fikirler ortaya koyan kimse yok, en ufak bir farklılığı anında ezip geçiyorsunuz yada dışlıyorsunuz, hep dağlardan kendi sesinizin yankısını duyduğunuzdan doğru söylediğinizi herkesin aynı fikirde olduğunu sanıyorsunuz. Gazete diye okuduğunuz tv diye izlediğiniz alim diye dinlediğiniz sadece sizlerin duymanız gerekenleri söylediğinden azcık gerçekle tanışınca oksijen çarpması yaşamanız normal.

Eğer böyle düşünüyorsan hodri meydan, böyle hiçbir dayanağı olmadan ortaya sallamak kolay, eğer karşı tarafa mal ediyorsam savunmalarım dayanaksızsa çıkın karşısında 2 laf edin, bende izahını yapayım.

Ben de sizler için benzer üzüntüyü paşlaşıyorum, ne kendinizi dışarıdan görebiliyorsunuz, nede dışarıdaki herhangi birşeyi objektif bir şekilde analiz edebiliyorsunuz, üstelik oluşumlarınızın şerrinden sığınacak saçak bile bulamıyoruz. Ben ne olduğumu çok iyi biliyorum, ama bence siz ne olduğunuzu bilmiyorsunuz ve benim bunu gözünüze sokmam rahatsızlık veriyor.

Ek olarak eğer bir fitne fesatdan bahsedeceksek, dün aynı bardaktan içtiğiniz cemaatten dostlarınıza yaptığınıza bakın. Kendisi gibi olmayan hiçbir kimseye zerre yaşam hakkı tanımayan ve anında yok eden bir zihniyetin başkalarına dostluktan, iyi niyetten, beraberlik duygusundan, uzlaşma mantığından bahsetmesi çok acayip.

"gerçeğin ışığı fikirlerin çarpışmasından çıkar".

10. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    834
    adamın tweetlerinden sonra mevzu bitmiştir aslında. uzatmanında manası yok. psikanalize tecessüse de hele.

11. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    mükerrer mesaj..

12. friendly

friendly Süper Moderatör Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    1.421
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul
    Burada kimse kimseye karşı bir mücadele gerçekleştirmiyor @tambjk
    Senin dediğin gibi sen tek biz hepimiz filan değiliz, her şeyden önce insanız, arkadaşız, müslümanız..
    Bu forumda senin gibi AKP li olmayan en az % 30-40 lık bir kesim var. yazarım istersen teker teker..

Tutturmuşsun bi siyaset sabah akşam her konudan oraya bi yol buluyorsun..
    Sen kendi kendini ötekileştirip kendi kendine savunma mekanizmaları oluşturuyorsun.

Akp'ye yapmış olduğun siyasi hakaretlerini her ne kadar umursamasam bile genel olarak bir taktik yürüttüğünü düşünüyorum.
    Sürekli siz cahilsiniz yok ilim irfan diyerek aşağılamayı bırak bu milleti. Kimse iplemez çünkü bu jargonu artık.

Yani amacın propaganda filan olsa eyvallah diyecem oturup okuyacam dinleyecem vs.
    Ama sen bizim yerimize düşünüp yorumlar yapıyorsun. Kimsenin burada dile getirmediği genel siyasi fanboy söylemleri bize yafta ediyorsun.
    Kısacası ezber konuşuyorsun sürekli.

Arkadaş bırak bizi, hadi biz yanlış yoldayız eyv. Saygı duyulması gereken bir düşünce..

O zaman sen kendi güzelliklerinden bahset, kendi tarafından bahset, kendi partini, düşüncelerini bize anlat.

Örneğin ; Vali boykot derken Fanta'mı içmiş.. Evet komik bir tezat, halt yemiş benim düşünceme göre de.. O zaman sen, senin desteklediğin oluşumun aynı konuda neler yaptığını ya da neler düşündüğünü anlat ve göster bize. Ama bunları yaparken soyut yuvarlak cümleler kullanma, net ispatıyla birlikte yap ki belki bizler bir şey öğreniriz gerçekten. Kimi destekliyorsan onu neden desteklememiz gerektiğini anlat bize.

Bir örnek daha ; Ekmeleddini destekliyor musun ? Bunu Erdoğana hakaret ederek gösterme bize, neden destekliyorsun, bu adama neden oy vermeliyiz ? Chp - Mhp bu adamı neden destekler.. ? Bize bunlarla gel. emin ol o zaman daha seviyeli ve düzeyli katılımlar göreceksin konuna. İşte o zaman belki seninle aynı düşencede olmasına rağmen senin mesajlarına iştirak etmeyen Akp'li olmayan dostların da seviyeli fikirlerini görür hep beraber istifade ederiz..

Hoş olmaz mı ?

Bunu sana önceden de farklı bir konuda ifade ettim ama ya anlamadın ya da anlamak işine gelmedi.

İyi niyetli ve net olmadığın sürece bu tip tepkileri çevren dahil her yerden alırsın @tambjk... 2 x 2 = 4 değişmez sonuç.

13. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Fatih açtığım siyasi konu sayısı bir elin parmağını geçmez. Attığım mesajların çoğu başkalarının konularının üzerine, yani kimse siyaset konuşmuyor da bir ben konuşuyorum değil olay. Ayrıca dünya görüşüm doğrultusunda farklı yaklaşımlar gösterip eleştirmem siyaset yaptığım anlamına gelmez, olsa olsa muhalefet olur.

Kaldıki ben kendimi değil, fikirlerimi savunuyorum. Bir fikre eleştiri getiriyorum, arkasından bana kişisel bir saldırı yada hakaret oluyor, kendimi ifade etmek adına açıklamada bulunuyorum.

Şimdi bu konuya gelecek olursak, valinin halt ettiğini sende kabul etmişsin, yazdıklarıma bakarsan da ben kalkıp valiyi ve bu organizasyonu düzenleyenleri eleştirmişim değil mi? Ne akp demişim ne tayyip erdoğan demişim nede başka birşey. Yahu bu devlet benimde devletim değilmi, bu valiler bizimde valilerimiz değil mi? yanlışı eleştirmek benim en doğal hakkım. Bu siyaset fln değil, siz eğer devletin valilerini bile siyasi görüşünüzün temsilcisi görme noktasına geldiyseniz adı siyaset oluverir tabi.. Bundan 10 yıl önce bir vali böyle birşey yapmış olsa ve ben yada başkaları bu hareketi eleştirmiş olsa, sağcısı, solcusu, dindarı ateisti, ulusalcısı, millyetçisi, chplisi mhplisi saadetlisi bdplisi vs hepsi eleştirir, yanlışa yanlış derdi, kimisi sesini az çıkartırdı kimisi çok çıkartırdı.
    Ama gel gelelim sene 2014, devletin valisi yanlış yapmış eleştiriyorsun, hemen birileri valimizi yedirmeyiz diyerek savunuyor, başkası vatandaşa gavat diyor, yine hop kalkıp savunmaya geçiliyor, oh olsun deniliyor. Niye böyle olduk hiç düşündün mü? Nedeni şu, birilerine göre devlet=akp olmuş ne yazık ki . Tüm bakanlık kadroları, belediyeler, teşkilatlar, polis, müdürlükler, valilikler, başkanlıklar, odalar sendikalar vs muhtarlara kadar hepsi kendisinden olsun istiyor, devletin tüm kurumlarını baştan aşağıya kendi taraftarlarıyla dolduruyor. Valiyi eleştircek oluyorsun, hemen birileri bu vali benden, aynı taraftayız, yedirmeyeyim arka çıkayayım psikolojisiyle destek veriyor, ha olduki bu kişi vali olur müdür olur başka birşey olur, kendilerinden olmadığı ortaya çıktığı anda ise hemen üstüne orantısızca çullanıp adamı linç edip sürdürüyor bu ideoloji. Olay benden ise savun, değilse harcaya gelmiş, doğru yada yanlış arasında bir karar sözkonusu olmaktan çıkmış. Eskiden bir polis, yargıç, hakim, savcı solcumu, cemaatçimi, şucumu bucumu denmezdi, devletin memuruydu o, her görüşten insan o teşkilatın içerisinde varolurdu. Valiler desen partizan olmazlardı, hepsinin kendine göre farklı farklı ideolojileri olsa bile bu devletin valisi olduğunun bilinciyle yaklaşırlardı. Müdürler olsun, öğretmenler olsun, bakanlık personeli olsun, elbette iktidarla kadrolaşmaya çalışırdı ama her ideoloji o kadroların içinde yer alırlardı. Şimdi böyle birşey söylenebilir mi, kadrolaşma öyle seviyeye gelmiş ki odalara sendikalara kadar herhangi bir torpil, yandaşlık olmadan girmek imkansız gibi birşey. o nedenle ben bu valiyi kendi devletimin valisi olarka eleştirmeye kalktığımda birileri kendi adamı psikolojisiyle daima savunmada. Yahu yanlış ise yanlış deyiverin geçin işte. Şu yedirmeyiz psikolojisi terk edin artık. Ama bir polis mi gördün, aklına acaba sağcımıdır solcumudur, akplimidir cemaatten midir geliyor, hakim karşısına çıktın acaba cemaatten mi akpden mi alevimi sünni mi geliyor, iş görüşmesine gittin, patron akpli mi cemaatmi, ne giysem taksam rahatsız olur diyorsun, bankaya gittin, devlet kurumlarına gittin, nüfus müdürlüğüne gittin, işin hallolsun diye adamın tarafını kestirip huyuna gitmek durumunda kalıyorsun. işte türkiyenin geldiği nokta bu.

Sizi kendi başınıza bırakamam arkadaş, öyle bir lüksüm yok. Tercihinize katlanmak durumundayım ama bu ülkede sandık varsa ve senin vereceğin sonuçlar benim ve çocuklarımın geleceğimi karartıyorsa 2 çift söz söylemeye hakkım var.

Diğer yanıldığın nokta ise beni sürekli bir oluşum ile ilişkilendirmeye çalışman. Ben hiçbir siyasi oluşumun taraftarı değilim, koşullara göre bugun birise yarın başkasına oyumu atarım. Niye RTE ye değilde benden olmasa bile daha iyi bir tercih olacağını düşündüğüm için Ekmeleddine oy vereceğimi daha önce açıkladım, aynı senin dediğin gibi. Ama şu var, birisi bir kadına/adama aşık ise, gözü ondan başkasını görmez, yanlışlarını farketmez, farketse bile iyiye yorar. Önüne dünyanın en güzel en iyi alternetiflerini diz yüzlerine bile bakmaz. Aklı ve mantığı ile değilde böylesine aşık olmuş bir bireyi, yanlışından anca o aşık olduğu kişinin gerçek yüzünü ortaya koyarak, sıra sıra dizerek, gözüne sokarak döndürebilirsin. Ben size ekmeleddini yada başkasını gece gündüz övsem ne yazar, celladımıza aşık olmuşsunuz. Ben ne kadar yanıldığınızı göstermediğim müddetçe sizin başka birini sevmeniz mümkün değil, yüzüne bile bakmaz, gözünün üstünde kaşı var der bahane üretirsiniz.

Ümmetçi yaklaşımların özelliği kendileri gibi olmayanları dışlaması, yoksayması ve sindirmesidir. Ben kendimi net olarak bir idelojik kalıba sokamasamda en yakın olarak sosyal demokratım diyebilirim sizin anlayabilmeniz adına ve hiçbir siyasi hareketi körü körüne desteklemem. Şimdi bu ümmetçi ideolojisin devletin tüm kadrolarını fethetme duygusuyla kardolaşması, bi taraf olmayanı bertaraf etmesi, hertürlü muhalif sesi hazmedemeyip sansürlemesi bir yana, benim benimsediğim düşüncede bu yoktur. alevi sünni şii cemaatçi akpli milliyetçi solcu sosyalist komunis hristiyan yahudi ateist vs vs benim dünyamda hepsine yer var gerçektede bu farklılıkta bir arkadaş, eş iş dost çevrem var, yeterki birlikte yaşama kararlılığı olsun, benim burada olmam bile bunun bir göstergesidir sizin bana yada sizin gibi olmayan herhangi birine tahammül bile edemiyor oluşunuz sizin ortak yaşam konusundaki gerçekleri gösterir. Hangi biriniz kalkım ateist sosyalist ulusalcı bir forumda takılabilir. Ben sosyalistforumlarda da ateist forumlarda gezici platformlarda da ulusalcılarlada dincilerilede kürtforumlarda da varlık gösteriyorum. Ateiste göre dinci yobaz, sosyaliste göre burjuva, ulusalcıya göre pkklı, pkklıya göre ulusaldı, dindara göre ateist kafir oluyorum, niye böyle oluyor, o gruplar içerisinde ortak yaşam konusunda aykırılık gösterip karşısındakini yoketmeye çalışanlara karşı beklediğim sağduyudan kaynaklı. Ha birşeye eywallah diyemem, o da cehalet, özelliklede örgütlü cehalet, savaşım mücadelem ona yöneliktir ki sizlere burada ben cahil fln da demedim, sadece benimsediğiniz ümmetçi hareketin gücünü cehaletten aldığını söyledim, sizi çok eleştiriyorum ama o gözle bakıyor olsam burada olmazdım. Her oluşumun içerisinde muhakkak vardır cahil insan ama mesele gücünü ondan alıp almamak, benim derdim o.

Tekrardan ekmeleddin konusuna gelecek olursak, okumadın mı gözünden mi kaçtı ne ben onların izahını açıklamasını yaptım.
    Chp'nin Köşk Adayı Ekmeleddin Ihsanoğlu! | Sayfa 4 | Güncel Teknoloji
    bide bu var
    Chp'nin Köşk Adayı Ekmeleddin Ihsanoğlu! | Sayfa 2 | Güncel Teknoloji

Son düzenleme: 24 Temmuz 2014
  14. Azen63

Azen63 Gezgin

Beğenilen Mesajları:
    15
    öfffffffffffff tencere tava hep ayni hava aynı zihniyet aynı şer.... değişmiyor...."
    :)

15. Bloother

Bloother Profesör

Beğenilen Mesajları:
    262
    Yaşadığınız Şehir:
    Antalya
    Bu arkadaşa boşa laf anlatmaya çalışmayın. @friendly

LG G2 CloudyG3 v1.2 / Dorimanx Kernel v6.7 - Tapatalk

Sayfayı Paylaş