Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Chrome Kullanıcılarına Kötü Haber

Konu, 'Web Tarayıcıları (İE, Firefox, Chrome, Opera)' kısmında CyberShot tarafından paylaşıldı.

1. CyberShot

CyberShot Asistan

Beğenilen Mesajları:
    422
    Chrome kullanıcılarına kötü haber

Chrome'da kullanıcıların yoğun olarak kullandığı eklentiler Google tarafından kapatılıyor.

Google'ın Kasım ayında açıkladığı üzere Chrome'un uygulama mağazasında yer almayan eklentilerin kaldırılacağı duyurusu uygulamaya kondu.Google bu mağazada olmayan ve internetten indirilen tüm eklentileri kapatmaya başladı.

Google'dan konuyla ilgili yapılan açıklamada yapılan işlemin kullanıcıların güvenliği için olduğu ve kendi kontrollerinden geçmeyen eklentilerin zararlı içerik barındırabilme ihtimalini göz önünde bulundurup bu eklentileri kaldırma yoluna gittiğini kaydetti.

CHROME KULLANICILARI NASIL ETKİLENECEK
    Dijikolog.com'un haberine göre bugünden sonra Chrome kullananların eklenti kurarken internetten arama yapmak yerine Chrome Web Store'u kullanmaları ve mağazadan eklentileri indirmesi gerekecek. Daha da önemlisi bu mağazada yer almayan eklentiler halihazırda kullanıcıların Chrome tarayıcısında ekliyse bu eklentiler de artık kullanılamayacak ve pasifize edilecek.

Kullanıcıların pek çoğu bugüne kadar internetten arama yaparak rastgele Chrome eklentileri indirebiliyordu.

http://m.haber7.com/haberDetay.php?id=1162815

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. YOLCu

YOLCu Asistan

Beğenilen Mesajları:
    150
    ben anlamadım bunu şimdi, chrome mağazasında olmayan bir eklenti chroma nasıl eklenebilir ki zaten?

3. mstfanar

mstfanar Editör Yetkili Kişi Editör

Beğenilen Mesajları:
    559
    Önceden eklenebiliyordu. Ama Google bunu uzun süre önce engellemişti zaten, neden tekrar haberi yapılmış anlamadım.

4. friendly

friendly Süper Moderatör Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    1.421
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul
    Bi de şöyle var eklentiyi yükleyip uzun süre kullanırken o eklenti mağazadan kalkarsa pc de de pasif olacak gibi anladım ben sanki.

5. murat

murat Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    616
    Yok yok kötü haber değil bence gayet yerinde.. Güvenlik açısından öyle olmalı Google tamamen haklı.

6. desperado64

desperado64 Profesör

Beğenilen Mesajları:
    447
    Yaşadığınız Şehir:
    Uşak
    Her zaman söylerim. Tilki candır gerisi canan :p

7. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    834
    tilki çok takılıyor amma, hele eklentiler çok olunca.

mstfanar bunu beğendi.
  8. mstfanar

Beğenilen Mesajları:
    559
    Aynen, Firefox seviyorum ama çok sekmeyle çalışınca ve ya facebook vb. sitelerde sayfayı çok aşağıya doğru indirdiğimde takılmaya başlıyor.

9. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Tilkide çökme çok olmuyor ama çok takılıyor çökse daha iyi diyeceğin zamanlar oluyor, Chrome'da azıcık zorladın mı donmaktan kullanamıyorsun sonra da çöküyor, Safari hızlı ama çok fazla çöküyor, Explorer yavaş gidiyor donmuyor çökmüyor ama adamı delirtiyor

10. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    834
    Opera kullanın :)

11. mstfanar

Beğenilen Mesajları:
    559
    Operada instant translate gibi eklenti var mı? Eskiden vardı yenileri çalışmıyor. @Ahbârî

Bu arada @blackdown Bendeki IE11 hiç te yavaş değil. Sadece eksikliğini hissettiğim bir kaç eklenti nedeniyle kullanmıyorum fazla. Sayfaları akıcı bir şekilde kaydırmasını ise ayrıca seviyorum. :)

12. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    834
    o dediğin ney? sayfa tercümesi mi? google Translate kullanıyordum içinde. ama güzel yanı chrome ya da ff gibi kitlenmiyor kolay kolay. akıcı.

13. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    IE 11'mi çıkmış? Ben en son ie9 kullanmıştım:D

14. mstfanar

Beğenilen Mesajları:
    559
    Sayfa içinde seçtiğim bir metni çeviriyor. Ama farklı sayfada değil, metnin yanına bir baloncuk açarak orada gösteriyor.

Sen çok geride kalmışsın. :) IE10 bile 9'a fark atar. :)

15. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Olsun yinede forever chrome:p

16. arsenik

arsenik Profesör

Beğenilen Mesajları:
    465
    Bu haber ne zaman uygulanacakmış? Ben az önce mağaza dışı eklentiyi rahatlıkla ekledim. Kullanıcıların güvenliğini çalan Google mı Chrome'da güvenliği sağlayacak. Güldürme bizi Google. :D Mağaza dışı eklentiye ambargo koymak yasakçı zihniyetin işidir. :D

Sayfayı Paylaş