Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Bana ne, bana ne görüşmicem işte!..

Konu, 'Beğenilen Köşe Yazıları' kısmında friendly tarafından paylaşıldı.

 1. friendly

  friendly Süper Moderatör Süper Moderatör

  Kayıt:
  5 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.214
  Beğenilen Mesajları:
  1.422
  Yaşadığınız Şehir:
  İstanbul
  [​IMG]

  Biliyorum, "Yahu ne gereği var. Neden iki de bir Kılıçdaroğlu'nu yazıyorsun!" diye bana kızacaksınız yine... Anlatsam inanmazsınız zaten!

  Hem vallahi, hem billahi, Kılıçdaroğlu'nu yazmamak için özel bir gayret gösteriyorum. Hani"Sakındığın göze çöp batar" derler ya...

  Benimki de o misal...

  İnternette Cey Cey Okocha'nın Fenerbahçe'deyken attığı gollerin videosunu ararken karşıma nasıl olduysa Kemal Kılıçdaroğlu çıktı!

  Mevzu bahis Kılıçdaroğlu olunca es geçemedim haliyle..

  Ne söylemiş diye şöyle bir göz atıp sayfayı kapatacaktım ama ne mümkün. Adam öyle şeyler söylüyor ki ne kadar ciddi analiz yapmaya çalışsam da ortaya kabareleri aratmayan bir yazı çıkıyor!

  Okurlar da, "Abi ne komik adamsın. Kılıçdaroğlu ile ilgili komik yazılarını okuyunca gülmekten yerlere yatıyoruz" diyor. Ben komik falan değilim kardeşim! Ben tüm ciddiyetimle yazıyorum ama, adam komik ben ne yapayım?

  Mesela dün orta yere atlayıp, "Türkiye’nin çıkarlarıyla bir durum olursa... Mesela savaş hali söz konusuysa elbette görüşeceğiz. Onun dışında Erdoğan ile bir görüşme arayışımız olmayacak" demiş.

  Ama nasıl bir hiddetle söylüyor, nasıl kabarıyor anlatamam. Bildiğin ateşin üzerinde unutulmuş süt dolu kazan gibi köpürüyor.

  Yani biri çıkıp, "Allah aşkına etme eyleme. Abilik sende kalsın, görüş be!" diye espri yapsa,"Bana ne, bana ne görüşmicem işte, görüşmicem" diye direnecek ciddi ciddi yav!

  Gören de diyecek ki Erdoğan'la görüşmediği için ülkede ciddi bir siyesi ve ekonomik tıkanıklık yaşanıyor! Hayır yani Erdoğan'la görüşsen ne artın olacak, görüşmesen Erdoğan ne kaybedecek muhterem?

  Hem görüşsen ne olacak?

  Üstün statejik bilginle savaşı kazanma taktikleri mi vereceksin? Başına geçtiğin günden beri CHP her gün altın bir şafağa uyanıyor sayende zaten! Seçim üzerine seçim, zafer üzerine zafer kazandın! Biraz da ülke kazansın değil mi?

  Hani olmaz ama, diyelim ki oldu...

  Diyelim ki 2015 seçimlerini sen kazandın. Hükümeti kurma görevi vermesi için Cumhurbaşkanı ile görüşmeyeceksin öyle mi?

  İnanalım mı?

  Daha önce, "Biz bu Meclis'te yemin etmeyeceğiz" diye de söz vermiş, sonra tıpış tıpış yemin etmeye gitmiştin partililerinle beraber...

  Bu kez sözünü tut bari olur mu?

  Hem sen görüşmeye gitmesen de olur Kemal bey. Meselenin aslını astarını öğrenmek istersen, gizli ortağın cemaat Erdoğan ne konuşuyorsa gizlice dinler, hem sana hem de ülke düşmanlarına aktarır ne de olsa.

  O da olmazsa derdini iç tüzük kitabına yazar, Engin Altay'a verirsin. O da Çankaya Köşkü'ne fırlatır ve mesele böylelikle çözülür hı?

  Önerim için özel bir teşekkür beklemiyorum.

  Öptüm, görüşürüz!

  Süleyman ÖZIŞIK

  Kaynak
   
 2. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  Süleyman Özışık tam komedi :) Hani derlerya kralın soytarısı, o çapta bir adam. Adam bütün varını yoğunu, gündemdeki iktidar aleyhine tüm olumsuzlukları aklayıp paklayıp bunları kılıçdaroğlunun üzerine yıkmaya andiçmiş.
  Bir yazar dediğin halkı bilgilendirmek, bilinçlendirmek adına gerçekleri doğruları tarafsızca, ucu kime dokunursa dokunsun dile getirir, habercilik yapar. Özışıkta bu nerde...
  Adamın geçmiş yazılarına bakıyorsun, uluderesinden tut reyhanlısına, patlayan cephanelikten tut geziye, yolsuzluklardan tut somaya kadar her olayda akp seçmenine, "durun ahali, bunda cici iktidarımızın payı yok, zuhaahaha kılıçdaroğlu nasıl merdivene ters bindi" kafasıyla mesajlar vermekten öteye geçememiş. Ülkeyi yöneten sanki iktidar değil muhalefet, yahu 12 yıl oldu, 100lerce yanlış yapıldı, bir tanesinde insan kalkıp icraatın başı hükümete bir mesaj verir, kendilerini düzeltmeleri adına eleştiride bulunur. Muhalefeti de eleştirsin doğrudur ama iktidarın yaptığı yanlışları görmezden gelip kalkıp muhalefetin yanlışlarını çıkartıp dalga geçicem diye böyle komik durumlara düşmek asıl komik olan.

  Soma yazısına bakıyorsun adamın, tüm yazıları hükümete yönelik eleştirileri aklamaya yönelik, 301 kişi ölmüş, sorumlularına 2 laf çakmak yerine, önce yandaş maden işletmesini başka guruplarla ilişkilendirip hükümetin omuzlarından bu yükü alıp, yapılan saçma sapan göstermelik denetlemeleri anlatıp hükümetin elini güçlendirip, chp'nin hükümeti eleştirmeyip, taner yıldızdan brifing alışını örnek verip el ele çalıştıklarını söyleyip bundan -"Bu işte hükümetin veya maden işletmesinin bir suçu yok. Bu iş bir kaza" mesajı veriliyor halka... - mesaını çıkartıp halka görün bakıp akp suçsuz mesajı vermeye çalışacak kadar çapsız ve kişiliksiz bir yazardır kendileri.

  Hiçbir yazısında maden işletmesinin ihmalleri, göstergeleri kandırmak adına yaptığı hileleri, hükümetin çürümüş yalandan denetim mekanizmalarını, şirket patronun himayesindeki sendika, madencilerin işin gerçeğine yönelik anlattıklarını göremezsiniz, çünkü hiçbir akp linin bunlarda haberi dahi olsun istemez.

  Yukarıdaki yazısına gelecek olursak, hani bir bilgi olsa eleştireyim diyecem ama bilgi yok. Bu iktidarın "pkk ile görüşmüyoruz, görüşen şerefsizdir" şekilde bir açıklama yapmışken üzerine 2 kelime etmeyen adamın k.k'na yaptığı yalancı eleştirisi ne denli dikkate alınmalı tartışılır. Kaldıki ortada apaçık bir tüzük ihlalinin bulunduğu ve bizzat c.başkanı erdoğanın talimatıya yapılmışken, anayasayı yasaları hukuku özgürlükleri demokrasiyi laikliği her seferinde yok sayıp ezip geçen, tarafsızlık namına hiçbir belirti göstermeyen erdoğanın bunlar üzerine "yalan" yemin edecek olmasına tanıklık etmek daha büyük bir ayıptır.

  S.Özışık tan şu yazıları bekliyoruz;
  -Feyzioğlu varsa ben yokum, banene işte katılmıcam, banane katılmıcam
  -Bidaha da davosa gitmicem işte gitmicem, gitmicem
  -Kardeşim eset küstüm senle kalbimi kırdın pişmiş kelle.
  -Beni bop eşbaşkanı yaparmısın amca.
  -Benim olacak turkiye, binicem üstüne vurucam kırbacı vurucam kırbacı
   
  Son düzenleme: 2 Eylül 2014
 3. evowinds

  evowinds Doçent

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  622
  Beğenilen Mesajları:
  174
  @tambjk o dediklerini yazsa yazsa yımaz özdil yazar.
  Onun yazılarını da çocuklar fıkra diye birbirine anlatıp gülüyorlar zaten :D
   

Sayfayı Paylaş