Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Bagaj işkencesi ifadesi: 10 polis birden vurdu!

Konu, 'Türkiye Gündemi' kısmında tambjk tarafından paylaşıldı.

 1. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  Bagaj işkencesi ifadesi: 10 polis birden vurdu!
  [​IMG]


  RADİKAL - Eskişehir’deki Gezi Parkı gösterilerine katılan üniversiteli Tevfik Caner Ertay'ın, dönemin İl Emniyet Müdür Yardımcısı ve iki şube müdürünün de aralarında bulunduğu polisler tarafından dövülmesine ilişkin İçişleri Bakanlığı tarafından idari soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında polis müfettişi tarafından alınan Ertay, saklandığı inşaatta tekme, cop ve sopalarla bir grup polis tarafından dövüldüğünü, sonra aracın bagajına kitlendiğini, ardından da müdür olduğunu tahmin ettiği kişilerce kendisine vurulduğunu anlattı. Ertal’ın bu anlatımı, Ali İsmail Korkmaz’a tekme atarak ölümüne yol açan polis Mevlüt Saldoğan’ın anlatımıyla örtüştü. Zira Saldoğan, Ertay’a kendisinin değil, üç polis müdürünün vurmaya çalıştığını söylemişti.


  [​IMG]

  İçişleri Bakanlığı’nca başlatılan idari soruşturma kapsamında 5 Mart’ta İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne çağrılan Tevfik Caner’in ifadesi Polis Müfettişi Ziya Acar tarafından alındı. Ertay, Eskişehir’deki Gezi Parkı gösterileri kapsamında 10 bin kişilik grupla AKP il örgütünün bulunduğu Yunus Emre Caddesi’ne yürüdüklerini anlattı. Müdahale üzerine eski otogar diye bilinen mevkide bir otoparkın avlusuna girdiğini anlatan Ertay, “TOMA ile hareket eden 10-20 kişilik Çevik Kuvvet grubu beni gördü ve koşup yanıma gelerek, coplarla ve tekmelerle beni darp etti. Yere kapandığım için beni kaç kişinin darp ettiğini bilmiyorum. Gözaltına almalarını bekliyordum. Ama beni dövüp gittiler” dedi.


  ‘ON POLİS BİRDEN VURDU’  Dayaktan sonra sol ayağının sakatlandığını ve yürüyemediğini anlatan Ertay, tek giriş çıkış noktasında polisler bulunduğu için üst kata çıktığını söyledi. Burada saklanıp yardım için arkadaşını aradığını kaydeden Ertay, “Bana yardım edemeyeceklerini, etrafta çok polis olduğunu söylediler. Bu şekilde yarım saat geçti. Bu arada yüzümde kan olduğunu fark ettim. Cebimdeki kağıt mendillerle sildim” dedi. Bir süre sonra telsiz, cam kırığı ve ayak sesi duyduğunu anlatan Ertay, “Polislerin bana yaklaştığını fark ettim. Ellerinde fener vardı. Birisi feneri yüzüme tuttu ve ‘Aha bulduk’ diye seslendiler” diye konuştu. Bu üç polisin eşkalini tarif eden Ertay, şöyle devam etti:

  “Birinci görevli bana iki tokat attı. Ayağa kalkmamı ve kimliğimi çıkarmamı söyledi. Kimliğimi verdim. O sırada ikinci görevli, ‘O muymuş?’ dedi. Birinci görevli de ‘O imiş, bulduk’ dedi. Birinci görevli bana tekme atarak, ‘Sana göstereceğiz oğlum’ dedi. İkinci görevli, ‘Dur şimdi tekme atma’ dedi. Beni aşağıya, avluya indirdiler. Avluya indiğimizde, on civarında, polis olduğunu düşündüğüm şahısları gördüm. Ellerinde sopa, cop ve metal coplar vardı. Kır saçlı olanın elinde sopa vardı. Görevlileri görünce ‘Yapmayın’ dedim. Bu sırada arkamdan görmediğim birileri, sol dizimin iç tarafında ‘Filistin copu’ diye bildiğim metal coplarla iki tane vurdular. Yere yıkıldım, kafamı korumaya başladım. Belime ve sırtıma vurmaya başladılar. Kafamı korumak için yüzümü yere çevirmiştim. Tahminim, bütün polisler bana vuruyordu. Bir görevli yüzüme biber gazı sıktı. Yaklaşık 15-20 dakika darba maruz kaldım.”


  AKP ÖNÜNDE DAYAK  Daha sonra bir aracın geldiğini, iki polisin kollarından tutarak, kendisini bagaja tıktıklarını, arka koltuğu geri kaydırarak, bagaj kapağıyla koltuk arasına sıkıştırdıklarını söyledi. Aracın bir süre sonra AKP il başkanlığının önünde durduğunu belirten Ertay, burada TEM Şube Müdürü Ayhan Karayel’i gördüğünü belirtti. Ertay, kendisini gören Karayel’in “İyi yapmışsınız” diyerek güldüğünü savundu. Bu sırada, elinde telsiz bulunan, polis müdürü olduğunu düşündüğü bir kişinin, “İn oğlum, birşey yapmayacağız” dediğini anlatan Ertay, şöyle devam etti: “Ben indiğimde, yüzlerini görmediğim, polis olduğunu tahmin ettiğim görevliler birden bana iki yanımdan vurdular. Daha sonra şahıslara, ayakta duran görevliler ‘Tamam’ diyerek, aracın bagajını kapattırdılar. Araçla ilerlemeye başladık. Araçtaki görevliler beni ‘Bunu ne yapalım, öldürüp nereye atalım?’ türünden cümlelerle öldürmekle tehdit ettiler.”

  Eskişehir’de, Ali İsmail Korkmaz’i döverek ölümüne yol açan polis Mevlüt Saldoğan aynı gece Tevfik Caner Ertay’a işkence ederek, aracının bagajında dolaştırdığı iddiası kapsamında ifade vermişti. Saldoğan, amirlerini suçlayarak, Ertay’ın dönemin İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Aygün, Çevik Kuvvet Şube Müdürü Halil Kısalar ve İstihbarat Şube Müdürü Mustafa Arık tarafından dövülmeye çalışıldığını anlatmıştı. Saldoğan, “Vurma girişimi sırasında ben üç müdürüme ‘Müdürüm zaten yaralı, ne uğraşıyorsunuz’ gibi bir söz de söyledim. Bu şahıs aracın arkasında kendi kendine ağlamaklı şekilde mırıldanıyordu” demişti. Üç müdür dövme iddiasını reddederken, aracı durduklarını ve bagajda tutulan Ertay’a baktıklarını kabul etti. Aygün ise Ertay’ın aracın içinde dövülmüş halde olduğunu belirtmişti.

  Bagaj işkencesi ifadesi: 10 polis birden vurdu! - Türkiye Haberleri - Radikal

  **************

  Başörtülü bacıya deri eldivenli bandalanı idrarlı taciz yalanını dillerinden düşürmeyenlerin hiçbir zaman gündemine giremeyecek olan bu işkence vakalarına bir örnek...
   
 2. Empatik

  Empatik Doçent

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  950
  Beğenilen Mesajları:
  95
  Hak etmiştir hocam :D
   
 3. murat

  murat Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  2 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.680
  Beğenilen Mesajları:
  616
  Küçücük bi olay olmuştur onu şişire şişire şişire veren bir provokatör medya organı Radikal.
   
 4. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  Murat yalan iftira haberler ile kabataş yalanı üzerinden halkı kin ve nefret provoke edenlere, kandıranlara, meydan meydan bunu dillendirip yuhalatanlara, insanların dini duygularını, başörtüsünü istismara edenlere tek kelime etmeyip, kalkıp dayak yediği ve işkence gördüğü delillerle, itiraflarla sabit olup sadece mesele kimlerin sorumlu olduğunu bulma noktasına gelmiş bir olaya provokasyon demen, ertelenen geciktirillen adaletin takibini yaparak hergün gazetecelik dersi veren, örtbas edilmeye çalışılan tüm hukuksuklukların bir bir üzerine gidip ortaya çıkaran, yok denen görüntüleri, kasetleri bir bir bulan bir gazete için söylediklerin tek kelime ile İFTİRA.

  Size halkı salak yerine koyup, kabataş yalanını millete yutturmaya, kandırmaya çalışan, gerçekleri gizleyip sadece ama sadece algı operasyonu ve provokasyon yapan, bugun kumpasçı ilan ettiği paralelcilerin bavullarından düzmece belgeler üzerinden çarşaf çarşaf manşetler atıp yalana iftiraya ortak olan, yolsuzlukları hırsızlıkları görmezden gelen, SADECE AMA SADECE SİYASİ İKTİDARIN VE ONUN YARATTIĞI HAVUZCULARIN ÇIKARLARINI KORUYUP HALKI AYDINLATMAK ADINA ONLARIN MENFAATLERI DOĞRULTUSUNDA HABER YAPMAYAN, YAPAMAYAN, başında iktidarın komiserlerinin nöbet tutup herbir köşesinin denetlendiği yandaş medya yakışır :)
   
 5. murat

  murat Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  2 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.680
  Beğenilen Mesajları:
  616
  Yaa bırak Allah aşkına.
  Mesela daha geçen günkü haberine bakalım bu gazete provakatör değil de nedir??.

  [​IMG]

  Haberin kendisi
   
 6. Empatik

  Empatik Doçent

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  950
  Beğenilen Mesajları:
  95
  Berkinin heykelini yapmak nedir ya yeni görüyorum :D Allah rahmet eylesin.
   
  murat bunu beğendi.
 7. ReDo

  ReDo Asistan

  Kayıt:
  24 Şubat 2015
  Mesajlar:
  412
  Beğenilen Mesajları:
  164
  Yaşadığınız Şehir:
  ANKARA
  Önünede ekmek koymuşlar ya la :v
   
  murat bunu beğendi.
 8. Empatik

  Empatik Doçent

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  950
  Beğenilen Mesajları:
  95
  Kocaelide oturuyorum ekmek almak için Memleketim Çoruma gidiyorum garip kapımdan 20 25 mt ötede fırın var :D
   

Sayfayı Paylaş