Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Başsavcılıktan 'asansör faciası' açıklaması

Konu, 'Türkiye Gündemi' kısmında Ahbârî tarafından paylaşıldı.

1. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    835
    İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından asansör faciasına ilişkin yapılan açıklamada 2 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Açıklamada, asansörle 10 işçinin yanı sıra bin 250 kilogram ağırlığında kartonpiyer taşındığını belirtti.

Gözaltına alınarak serbest bırakılan 8 kişinin ise şüpheli olarak gözaltına alınmadığı, olayın oluş şekline ilişkin bilgilerinin alındığı bildirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Mecidiyeköy'de bir rezidans inşaatında 10 işçinin hayatını kaybettiği asansör faciasına ilişkin açıklama yaptı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, '6 Eylül'de eski Ali Sami Yen Stadı arazisinde yapılan bina inşaatında kullanılan ve malzeme ile işçi taşıyan asansörde 10 işçi ve yaklaşık bin 250 kilogram ağırlığında kartonpiyer taşındığı sırada asansörün binanın 32. katından zemin kata düşüp yere çakılması sonucu ve bilahare tavanda bulunan asansörün çalışmasını sağlayan motorun ve bir takım kopan ağır metal parçaların işçilerin üzerine düşmesiyle 10 personel hayatını kaybetmiştir' denildi.

'7 KİŞİLİK BİLİRKİŞİ HEYETİ OLUŞTURULDU'

Nöbetçi cumhuriyet savcısının olayın ardından şantiyede incelemelerde bulunduğu belirtilen açıklamada 'Olay yerinde itfaiye ekibi, olay yeri inceleme ekibi ve çok sayıda görevli ile birlikte gerekli inceleme ve ölenlerle ilgili kimlik tespiti, ölü muayene ile otopsi işlemleri titiz bir şekilde derhal yapılmıştır. Ayrıca olayın oluş şekli ve sorumluları ve kusur durumunun tam olarak tespiti için alanında uzman 3 makine mühendisi, 2 elektrik mühendisi, 1 inşaat mühendisi, 1 iş güvenliği uzmanından oluşan 7 kişilik bilirkişi heyeti belirlenmiş ve gerekli incelemeler delil tespiti olay yerinde yapılmış ve raporlarını ivedilikle hazırlamaları için kendilerine süre verilmiştir' ifadelerine yer verildi.

'SERBEST BIRAKILAN 8 KİŞİ ŞÜPHELİ DEĞİL'

2 şüphelinin gözaltına alındığı kaydedilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'Bunun yanında olayla ilgili olarak sorumluların ve olayın oluş şeklinin belirlenebilmesi için olaydan hemen sonra 8 kişi karakola davet edilmiş ve olayla ilgili ayrıntılı beyanları ifade sahibi olarak tespit edilmiş ve serbest bırakılmışlardır. Bu nedenle bu kişilerle ilgili yazılı ve görsel basında çıkan 'Olayın şüphelileri cumhuriyet savcısı ile talimatıyla serbest bırakıldı' şeklindeki iddialar, söz konusu kişiler şüpheli sıfatında olmadığından gerçeği yansıtmamaktadırlar. Olayla ilgili olarak söz konusu asansörle ilgili sorumlu bulunan 2 kişi gözaltına alınmış ve bir kısım şüphelilerin aranmasına devam edilmektedir. Soruşturma etkin ve titiz bir şekilde sürdürülmektedir.'

Kaynak

Birilerine sorulur: O kartonpiyerleri devlet mi koydu oraya? herşeyde devlete kayıyonuz? devlet tüm asansörlere eşya taşımayın diye yazı assın derler artık. şimdi devlet o kartonpiyeri oraya koyan adamı bulmalı. kartonpiyer kullanımını yasaklamalı. kartonpiyere "karton-piyer" demeli vs vs.. ışid'in bu olayda suçunu bulmalı. abd'nin hükümete bu olayda desteğini deşifre etmeli.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Eylül 2014
  2. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Haberi görünce birileri vicdanının sesine yenik düşüp, cinayete kurban giden işlerin hak hukuklarının korumak adına yaşananların takipçisi olup hassasiyet gösterecek sanmıştım ki büyük hayal kırıklığı oldu. Meğer tek niyedi, tek hassasiyeti cici hükümetini, kulluk ettiği efendisini aklamakmış.

O kadar sığ düşünmüş ki birileri, vahşi kapitalizmin insan sömürüsünü, sistemin en ufak kara parçasını rant a dönüştürüp talan etmesini, şehirlerin yaşanamaz beton yığınlarına dönüşmesini, tüm plan projelerin zengin burjuvanın çıkarları doğrultusunda yapılışını, işçi haklarını, iş cinayetlerini, taşeronlaşmayı, denetimsizlikleri, ihmaller zincirini, imtiyazları, torpilleri, muhafazakar dünyanın duyarsızlığını/umursamazlığını, köle ziyniyetinin esaretini, sorumluların ellerini kollarını sallayıp dolaşmasını, polislerin sorumluların peşine düşmesi gerekirken protestocuları bastırıp zengin şımarıkların inşaatına kalkan oluşunu vs pas geçip tüm bu çarpıklığı görmezden gelip herşeyi kartonpiyere indirgemiş ya. Allah sonumuzu hayretsin, bizi bunların gazabından korusun.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Eylül 2014
  3. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    yavaş...... kula kulluk ediyormuşuz...

karl marx görse gözleri yaşarırdı...

4. friendly

friendly Süper Moderatör Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    1.422
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul
    Bi de AKP lilere ve senin görüşünde olmayanlara ana avrat küfür ette tam olsun @tambjk
    İstediğin etkiyi göremedikçe iyice düşürdün seviyeyi

@by efsane @murat sizlerde uyumaya devam edin. Sakın uyanmayın ama ha aynen böyle devam.

black, murat ve mustang bunu beğendi.
  5. murat

murat Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    616
    @tambjk Küfür hakaret yok yasak arkadaş.. Bak kimse senin fikrine düşüncene yaşam tarzına inancına hakaret edip küfretmiyor aynı şeyi bizlerde senden bekliyoruz..

Ben 19 yaşımdan öncesi için bişey diyemem çocuktuk ama 19 yaşımdan sonra hayatımda hiç küfretmedim küfürlü söz söylemedim söylememde ve söylettirmemde.. Bu platform temiz bi ortam sadece senin için söylemiyorum küfreden hakaret eden huzur bozan kim olursa olsun burada istemiyoruz.. Küfredecek olan Facebook ta haber portallarının altında veya Youtube da videoların altında kendini tatmin etsin.. Burası öyle bi ortam değil.

6. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    adama ne dersen de tınnnnnn..

yarın deprem olsa devlet,
    kıyamet kopsa devlet
    adamı kabre koyacaklar gene devlet...

anarşistim diyecek de dili varmıyor.

7. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Hemen telefonumdan 2-3 inşaat manzaralı foto, 1-2 epic ilahi, kurtlar vadisi repliği, 1-2 akit haberi paylaşır, düşürdüğüm seviyeyi telafi ederim :) Böyle kalitesiz, gayri ahlaki, buram buram varoş kokan konulardan, haktan özgürlükten bahsederek burjuva keyfinizi kaçırdıysam affola.

Küfür konusuna gelecek olursak, ben sizlere bir küfür etmedim, sadece baştacı edilip bu millete alanen küfür eden, herşeye rağmen cici iktidarın koruması ve desteği altında hertürlü ihalenin rantın altından çıkan yandaş işadamlarının sözünü hatırlattım. O söylerken göstermediğiniz tepkiyi ben hatırlatınca gösteriyor oluşunuz ise tam bir komedi. Burada sürekli her mesajımdan sonra itli mitli küfür eden şahsın mesajları ortadayken neredeydiniz diye sorarlar size? Bu kadar da taraflı olunmaz ki. Ha bide beğenenleriniz de vardı o mesajları.

Yarın deprem olsa; Depremin sorumlusu devlet olmayacaktır ama ölecek binlerce insanın sorumlusu devlet olacaktır. Yıllarca deprem fonu oluşturacaz diyerekten bu halktan topladığı deprem vergilerini gidip duble yollara harcadığı için. Bu insanlara afet anlarında kaçıp sığınacakları güvenli alanlar yaratamadıkları için, ambulans iftaiye kurtarma ekiplerin ulaşmalarını imkansız kılacak çarpık yapılaşma için, yatay mimari yerine dikey mimariyi benimsediği için. Halkı bilinçlendirecek hiçbir çalışmaya, tatbikata, plan programa imza atmadığı için. Hiçbir inşaatı adam akıllı denetlemeyip, katil müteahitlerden hesap sormadığı için, butün sektörü taşeronlaşmaya terkedip, kaliteyi düşürdüğü için. Aman bende kime anlatıyorum, tüm bunların sorumlusu devlet nasıl olabilir, birkaç kendini bilmez kokuşmuş alkol alıp fuhuş yaptılar diye takdiri ilahi bir cezalandırma olacaktır o deprem, o geziciler yokmu o geziciler.

Anarşist olsam emin olun söylemekten utanmazdım, sen ne diyorsun diye sorarlar adıma, ne dedin de tınmadım, her mesajında dövlöt dövlöt diyorsun başka birşey demiyorsun hodor gibi.

8. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    :) dinsizin hakkından imansız gelirmiş. sana konuşacak öyle bi adam lazım. Malesef o ben değilim. Kendin çal kendin söyle

black bunu beğendi.
  9. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    İbadet yönüm eksik olabilir lakin benim imanım var:) Senin dindarlığını ise bilemem, sen öyle diyorsan öyle olsun.

10. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    :D

edebiyatını sevsinler. o sözü araştır biraz.

11. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    :) Senin gibi, etimoloji sözlüğü vari konuşamıyorum. Özür dilerim...

12. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    etimoloji? atasözü bu

13. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Hadiii canım :) Gerçekten mii?

14. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    835
    gerçekten :)

15. friendly

Beğenilen Mesajları:
    1.422
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul
    @tambjk

Aslında çok iyi bildiğin ama işine gelmeyen noktalara gene değinelim bari, o kadar hukukumuz var ayıp olmasın. :)

Burası sosyal bir sanal ortam. Burada herkes istediği konu hakkında istediği fikirleri paylaşmakta -kişilere ya da 3. kişilere argo ve hakaret ifadeler kullanmadıkça- özgürdür. Geçmişte senin mesajlarına itli şeyler yazılması elbette doğru değildi, ama sen bazen konuyu öyle yerlere getiriyorsun ki sana müdahale edilmedikçe, senin seviyenden cevap yazıldıkça istemeden durum o noktaya geliyor. Ben bunu bir kere tecrübe ettim ve kendi seviyemi ister istemez düşürmek zorunda kaldım, dostlarımdan ciddi uyarılar da aldım.. Her ne kadar acı bir tecrübe olsa da seni bir kademe daha iyi tanıma şansım oldu. Neyse.. Bi daha da o oyuna gelmem zaten.

Bak mübarek ; Senin açtığın konulara artı veya eksi kendi fikirlerimizi belirtmememiz, o konu hakkında bir görüşümüz olmadığı manasına gelmez. Hep aynı şeyi yapıyorsun, kendine bir konu seçiyor o konu hakkında fikirlerini söylerken bizlerin hangi fikirde olduğumuzu -biz ifade etmediğimiz halde- kendine göre belirleyip o yoldan yürüyüp varsayımlarda bulunuyorsun. İstediğin etkiyi göremedikçe dün de ifade ettiğim gibi seviyeyi bilinçli ve sistemli olarak düşürüyorsun.

Şimdi.. tekrar edelim ; İstediğin konuyu açabilir, istediğin mesajı yazabilirsin demiştik. Sürekli farklı mevzulardan dönüp dolaştırıp aynı noktaya gelerek temcit pilavı gibi upuzun yazacak vaktin ve sabrın da olabilir. Ama ben ya da bir başkası senin mesajlarındaki tutarsız noktalara , ya da bazı mantıklı noktalara sürekli değinmek zorunda değiliz. İşte bu noktada sen katılım göremedikçe tepkimizi çekmek için ifadelerini ağırlaştırıyorsun.

Ayrıca ben sana gerçekten kızmıyorum ki, çünkü sen ; artık bildiğimiz, ezberlediğimiz bir insansın.

Benim dünkü tepkim forum yönetiminin buna müsade etmesiydi ve kendilerini uyardığımda ise mesajını görmediklerini ve okumadıklarını söylemeleriydi.. Sağolsunlar onlar da nazımı çektiler, dünki özel mesajlardaki fevri davranışımı hoşgörü ile karşıladılar.

Bu noktayı anladıysan eğer farklı bir noktaya geçip bir öneride bulunacağım sana...

Burası birbirlerini seven (sen hariç ki çünkü sen burada dostluk ve arkadaşlık için bulunmuyorsun zaten forumlara katılım için böyle bir şart da yok !) tanıyan, saygı duyan, farklı fikirlerde oldukları zaman bile birbirini kırmamak için bam tellerine basılmayan, dostluk üzerine kurulmuş mütevazi bir forum. Herkes kendini nasıl rahat hissediyorsa o tip paylaşımlarda bulunuyor ve herkes birbirine burada değer veriyor, önemsiyor. (gene sen hariç)
    Ama sen sürekli bir tartışma arayışı içerisindesin, senin için konu çeşitliliği hiç önemli değil. Türkiye gündemi bugün sana neyi veriyorsa sen onu ustalıkla kullanıp, asıl mevzuna geliyorsun. Bunu SDN'de de yapıyordun ve orada siyaset yasak olmasına rağmen büyük forum olması sebebi ile ortamını oluşturabiliyordun.

Önerim şuydu ; Başka sanal ortamlara da katılsana sen.. ?

Mesela SDN... biliyorum oradan banlısın, hatta mülti üyeliğinle de yakalanmıştın, ama tekrar deneyebilirsin. Bunun için yeterli altyapı ve imkanın olduğunu varsayıyorum. Zaten orada seni banlayan mr_rain isimli arkadaş artık orada yetkili değil. Seni tekrar multi tespit etseler bile, senin orada bulunmana gönül rahatlığı ile tahammül gösterecek kafa yapıları yönetiyor şu anda orayı. Hatta senin orada tekrar bulunmandan ve eskisi gibi ortamı manipüle etmenden büyük keyif alacaklarından eminim.

Ya da DH forumu da öneriyorum. Her ne kadar tasarımı berbat olsa bile , orada istediğin kadar alttan üstten yazabilirsin. Large bir forum, kolay kolay müdahale etmiyorlar. Gerçi bir aşamadan sonra orası da paklamaz seni eminim ama en azından fikirlerine ciddi katılım veya reaksiyon görebilirsin.

Şimdi şunu diyebilirsin "sanane arkadaş istediğim yerde istediğim kadar takılırım, hem ne biliyorsun benim bir sürü sosyal ortamım var bla bla" :)

Benim gelmek istediğim ana fikir şu Erman ; Ben senin buradaki varlığından şiddetli rahatsızlık duymuyorum sadece durum tespiti yapıyorum. Burası genelde 7-8 kişinin katılım yaparak aktif olduğu, son durum itibari ile 89 üyenin kayıtlı olduğu mini bir forum. Burada herkes birbirini biliyor artık. Seni de biliyor ve amacını görüyor, anlıyor herkes. Eğer ki benim düşüncemin aksine sen fikirlerinde gerçekten samimiysen ve insanlara gerçek aydınlık yolu göstermek istiyorsan burada bunu başaramıyorsun.

Gerçekten çok tekrara düştüğünün farkında değil misin ?

Senin ifadenle bizler kör bir insana renklerden bahsetmek gibiyiz ya işte ondan :) Artık ben kendi adıma söylemem gerekirse senin fikirlerinde ve mesajlarında mantıklı olduğun, haklı olduğun yerler olsa bile, senin samimiyetine zerre inanmadığım için hiç bir şekilde katılım yapmak içimden gelmiyor ki eminim böyle düşünen başka insanlarda var forumda.

Neyse.. bu fikrime muhtemelen tepki göstereceksin ve bu minvalde mukabele edeceksin. Ama ben nacizane sana bir fikir vermek istemiştim. Bu fakirin kültür seviyesine sen tenezzül etmezsin tabi ki. Eyvallah. :harika:

Sen şimdi bu mesaja misliyle upuzun cevap da yazarsın.. aksi düşünülemez zaten... :)
    Sağlık olsun.. Kendi düşen ağlamazmış der, okuruz biz de.

Son düzenleme: 9 Eylül 2014
    black ve murat bunu beğendi.
  16. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    @friendly ,

Bana yazılan it li küfürler geçmişte değil, şuan bu forumda o mesajlar duruyor, tarihi de çok eski değil, it li bir atasözü vardır, hatırlamışsınızdır :) 5-10 tane vardır, kimse sesini bile çıkarmadı.

Kişinin açtığı konular yada yazdığı mesajlar hassasiyetlerini ve önceliklerini belirtir, dolayısıyla en ufak şey için kıyameti koparanların belirli konularda tek kelime etmiyor oluşu ve ettiği tek kelimenin abzurtluğu benim o kişilerin yaklaşımları konusunda fikir sahibi olmamı sağlar. Hep dediğiniz şu "haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" sözünü hatırlatırım. Ayrıca ben kimseye niye yorum yazmıyorsunuz diye de kızmıyorum, paylaşıyorum, olurda birisi karşılık verirse cevap veriyorum. Gidip onu bunu etiketleyip ses verin demiyorum. Benim tepkilerimi ağırlaştırma şeklim sandığının aksine; 1 paraftaf yazıyorum, adam hedöhödö diyor, ona da uygun bir dil ile cevap yazıyorum, yine hedöhödö diyor bu şekilde devam ettikle karşı taraf hiçbir konuya açıklık getirmeyi konuyu hep alakasız noktalarda tutmakta ısrar ettikçe bende anlayabileceği daha çarpıcı bir dil seçiyorum ama küfür etmeden, sert olabilir ama küfür yok.

Bende size çok fazla kızamıyorum, özellikle eskisi gibi, ciğerinizi biliyorum sizin diyebilirim :)

Benim forum tarzımı yeni öğrenmediniz, ben dün neysem bugun de oyum :) Aynı şeyleri daha önce de yazdın ama parantez içinde dediğin gibi böyle bir şart yok...

Önerine gelecek olursak; Başka sanal ortamlarda olmadığımı da nereden çıkartıyorsun :) Benim yığınla forum üyeliğim, hatta multi üyeliklerim dolu, birçoğunda aktifim, islami forumundan sosyalist-komunist forumlara kadar, oyun müzik forumlarından teknoloji forunlarına kadar. Takip ettiğim 10a yakın forum var. Sdn konusuna gelecek olursak, almayayım, bebe dolu orası, herkesi banladıklarından çok kan kaybetti, öyle can sıkıntısından multi açtıydım zaten hiçbir önlem almadığımdan ne kadar önemsediğimi de anlayabilirsiniz. DH keza öyle bikaç hesap ile takılıyorum ama bebeler hegomonyası ordada var fakat hertürlü bilgiyi bulabildiğimden katlanıyorum. Burasına benzer bikaç bilinmeyen tanınmayan ele ayağa düşmemiş forum şuanda beni tatmin ediyor. Özet olarak dediğin gibi "bla bla" :)

Benim samimiyetime inanmanız için hiçbirinizi zorlamıyorum, benim kendime karşı olan samimiyetim ve bunu dile getirişim bana yetiyor. Eğer bir kanıt arıyorsanız da bu fikirlere ne kadar gönülden bağlı olup yüksek motivasyon ile çabalamam görmek isteyenler için yeterli olacaktır. Benimle aynı fikirde olanlar ile tartışmak yazışmak bana pek birşey katmıyor, burada niye mi varım, birçok nedeni olabilir fakat en son şunu keşfettim, sizin yanlışlarınıza baka baka kendimi düzeltiyorum ve yeniliyorum diyebilirim :)

Kendimi tekrar etme konusuna gelecek olursak, ne yani, doğru bildiğim ve inandığım şeyleri söylemekten ısrarla anlatmaktan vaz mı geçeyim? Kendimi tekrar etmem şundan kaynaklı, zamanında teorik olarak düşündüğüm inandığım herşeyin, son yaşanan siyasi ve toplumsal skandallar ile ete kemiğe bürünüp beni haklı çıkarmaları. Bir ülkede her gün iş kazaları oluyorsa, hergün insanlar ölüyorsa, hergün hukuk katlediliyorsa, hergün biryerler talan edilip, peşkeş çekiliyorsa, hergün özgürlüklükler ayaklar altına alınıyorsa vs vs hergün bunlar yaşanırken tüm bu rezillikler kendini hergün "tekrar ederken" bunlar değilde, benim kendimi tekrar etmem mi rahatsızlık veriyor?

17. friendly

Beğenilen Mesajları:
    1.422
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul
    Neyse.. en azından hakaret etmemişsin. Teşekkür ederim.

Ben dediğim gibi bazı fikirlerine katılmasam da, bazen samimiyetine inanmasam da senden öğrendiğim şeyler oluyor. Bilgi paylaştıkça çoğalır. Seviyeyi düşürmedikçe paylaşmanı isterim.

Bizler sandığın gibi biatçı AKP 'ciler değiliz, bir çok yanlışı görüyor ve rahatsız oluyoruz. Ama senden fırsat kalmıyor bazen eleştirmek için. Ya da senin aşırı yaklaşımından dolayı burada eleştirmek içimden gelmiyor.

Ama daha iyisi gelene kadar AKP hükümetinin bu ülke için en iyi tercih olduğu konusunda da şimdilik netim. Ne zaman ki muhalefet kendine çeki düzen verir, net icraatlarla gelir, bizleri ikna eder, o zaman benim ve bu milletin oyunu alır. Neticede AKP gökten zembille inmedi bize.. AKP başa gelmeyi başardıysa diğerleri de başarabilir.

Hayırlısı olsun hakkımızda. :harika:

black ve murat bunu beğendi.
  18. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Rica ederim

İşte farkımızda burada ortaya çıkıyor, çoğunuz takım tutar gibi bir siyasi partinin peşine takılıp onun angaje ettiği fikirlerden beslenip kendini konumlandırdığı pozisyon doğrultusunda taraf oluyorsunuz, bu uğurda birtakim ilkeleri doğruları görmezden geliyorsunuz. Bu yaklaşım da sizi o partinin yanlışlarına ortak ediyor, elinizi kolunuzu bağlıyor.

Ben ise bir siyasi partidense fikirlerin, ilkelerin ve düşünce sistemlerinin takipçisi olup, bunlar doğrultusunda mücadele veriyorum. Seçim dönemi ise en yakın bulduğum yada en karşı olduğum tercihe göre oyumu kullanıp geçiyorum. Bu bana yanlış olan her fikir ve düşünceye eleştiri getirebilme özgürlüğü tanıyor.

Dediğim gibi şu son asansör cinayeti konusunda dikkat ettiysen birkaç gün hiç ses çıkarmadım, acaba ben tepki vermezsem bir tepki verilir mi diye, senin dediğin gibi benden fırsat kalmıyor mu diye, ama hayal kırıklığına uğradım, tek bir ses bile çıkmadı forumda. Sonrası için bknz bu konuya yazdığım ilk mesaj .

Aynen hayırlısı olsn bakalım :)

19. friendly

Beğenilen Mesajları:
    1.422
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul
    İşte onu diyorum ses çıkarmıyor oluşumuz , umursamıyor oluşumuz anlamına gelmiyor hocam.

Ben kendi adıma ; iş ve sosyal çevremde isteyerek ve bazen istemeyerek fazlasıyla bu meseleleri konuşup tartıştığım için burada da bana kabak tadı vermesin diye yazmıyorum. Ama Asansör konusu direkt olmasa da dolaylı yollardan hükümetin iş güvenliği kanunu hakkındaki yaptığı eksikliklerin ve yanlışların bir ürünüdür. Soma maden faciası da aynı. Bu gibi durumlarda elbet hükümet sorumludur , başka kim olacak ki zaten.

Suriye politikasındaki yanlışlar bir yana, bunlar bir yana üst üste geldikçe ve de hükümet yetkililerini meydanlarda hala toz pembe şeyler konuştuklarını gördükçe, benim ve eminim bir çok aklı başında akp seçmenin de sinirleri zıplıyordur bundan şüphem yok.

Özellikle Suriye politikasındaki yapılan yanlışlıklara tahammül edemiyorum, ülkeyi mülteci çöplüğüne çevirdiler. Geçmişte Işıd konusundaki bir çok fikrine de katılıyorum. Işıd'ın var olmasındaki en büyük etken Türkiye'dir.

AKP'yi seçmeni takım tutar gibi tutmuyor kesinlikle, geçmişten günümüze en icraatçi parti AKP'dir. Bunu artık bağımlı, bağımsız bütün klikler kabul ediyor. Günümüz Türkiye'si için bu yeterli mi ? değil tabiki daha ciddi ve sağlam icraatler yapılması gerekiyor. Eğer ki AKP bunu yapabileceğine ikna ederse gene 1. parti olarak yoluna devam eder, ama muhalefette çıkıp anlatması ve ikna etmesi gerekiyor. Nasıl ki zamanında Anap vardı, Dyp vardı, Shp vardı, Refah vardı hatta fazilet ve Mhp vardı.. Hepsi iktidar oldular ve kendilerini yenileyemedikleri için zamanla yok olup gittiler. Aynı şey AKP için de geçerlidir.. Hiç birimiz AKP'ye bağlılık yemini etmedi, yarın halk AKP'yi yetersiz görürse, gereken cevabı sandıkta mutlaka verir.

Önlerinde seçimlere 1 sene vakit var.. Halk görüyor, tartıyor, biçiyor..

20. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Sen böyle düşünüyorsun ama diğer arkadaşlar bu şekilde yaklaşmıyor ne yazık ki. Seni ithamlarımdan ayrı tutayım öyleyse ama evet umursanmıyor, önemsenmiyor.

Birçoğunda davaya ihanet etmeden kaçınma psikolojisi var ve bu onların hepsine gözlerine kapamalarına sebep oluyor, akp yi kutsal davalarında tek umut olarak görüp, yanlışlarına rağmen yıpranıp kan kaybetmesin, mutlak iktidarını hangi şekilde olursa olsun korusun, olumsuz kamuoyu oluşmasın diye hertürlü yanlışına eywallah diyorlar, hatta savunmaya geçiyorlar. Ben bunları birçok kez dile getirdim, ama katıldığı halde ses çıkarmayanlar olduğu gibi hepsini savunup devlete hiçbir sorumluluk atfetmeyenler oldu. Yoksa ben burada duvarlar ile konuşmuyorum, fikirlerimi belirtiyorum ama itirazlar geliyor birçoğuna ki devam ediyor muhabbet:)

Halk görüyor, tartıyor, biçiyor demişsin :) Böyle yapanlar muhakkak vardır ama çok ama çok azdır, çünkü bu olumsuzluklar hakkında birçok kişi bilgi sahibi olamıyor ne yazık ki, ha bilgi sahibi olupta umursamayıp, önemsemeyenleri zaten belirttim yukarıda. Benimde çevremde akrabalarım arasında böyle insanlar var. Olmaları istenmiyor çünkü. Senin bugun elinin altında internet var forumlar var, vakit geçirdikçe görüyorsun ama tüm türkiye ve dünya gündemini sadece yandaş bikaç medya kanalından takip eden çok ciddi bir kesim var. Böyle tek taraflı bir propagandaya maruz kalıp, kendi öz iradesiyle hiçbir araştırmaya sorgulamaya girmeyip, önüne konulana gönülden inanan büyük bir kesim var. Ha bir kesimde var ki bizzat tanık olduklarından ve o acıya ortak olduklarından böyle bir hassasiyet güdüyorlar, misal somada yakınını kaybedip suriyelilerin gazabına uğrayıp ışid e çocuğunu kaptıranlar. Onun dışındaki birçok kişi zenginleştiğini zannedek bu rant ve sömürü düzeninden gayet memnun görünüyor, birgün sıranında kendilerine gelip piyangonun vuracağını umut ederek.

Sayfayı Paylaş