Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Ayasofya - Camia: İlginç gelişmeler

Konu, 'Türkiye Gündemi' kısmında Balder tarafından paylaşıldı.

1. Balder

Balder Doçent Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    146
    Yaşadığınız Şehir:
    Amsterdam
    Ankara’da, Hükümet cenahından Ayasofya’nın açılması yönünde sessiz sedasız, bir çalışma yapıldığı yönünde tam te’yid edilmeyen haberler gelirken, Zaman’da Fethullah Gülen imzalı, 1990 yılında Yeni Ümit dergisinde yayınlanmış bir yazıya yer veriliyor. Yazı, Ayasofya’nın mana ve ehemmiyetine ilişkin bildiğimiz “Müslüman tavrı”nı dile getiriyor.

Bugünlerde... İlginç!

Devamı için kaynağıyla birlikte buyurun ==>>

2. YOLCu

YOLCu Asistan

Beğenilen Mesajları:
    150
    çok enteresan bir durum...
    gerçi yazının kaynağı olan Ahmet Taşgetiren ağabey durumu izah etmeye çalışmış ama bir kez de ben söyleyim... ki, camianın bu kampanyası cidden çok çirkin geldi bana...

yanlış anlaşılmasın, bu çirkinlik kampanyanın bizatihi kendisinden değil, ulaşılmak istenen amacından, doğrudan değil de, arka planındaki sinsi niyetinden kaynaklanıyor.

orada camianın yazarı nuh gönültaş'ın da belirttiği gibi, böylesine kutlu bir amaca ulaşabilecek ne siyasi, ne jeolopolitik ne de ekonomik gücümüz vardır bugün. sadece bir apple şirketinin bir yıllık cirosu kadar GSMH'sı olmayan bir ülkenin ayasofyayı açamayacağı gün gibi âşikârken durup dururken böyle bir kampanya başlatması ancak çok sinsi bir amaca hizmet için olabilir.

işin özü, amaç ayasofyanın açılması değil, onun üzerinden tasarlanan çok farklı bir amaca ulaşmaktır.

Son düzenleme: 6 Mayıs 2014
  3. Balder

Balder Doçent Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    146
    Yaşadığınız Şehir:
    Amsterdam
    Burayı şimdi okuyorum ve itiraz ediyorum,; Lütfen memleketinizi küçük görmeyin, size gösterileni kabullenmeyin, gücünüzü abartmayın ama farkında olun, ezilmeyin.

4. YOLCu

YOLCu Asistan

Beğenilen Mesajları:
    150
    biliyor musun sevgili balder, benim gibi yazanlara ben de tıpkı senin gibi cevaplar yazıyorum!
    ne müthiş bir ironi değil mi?!
    gel gör ki, ayasofya işi çok farklı birşey. yaşım yarım asrı aşmış biri olarak ta çocukluğumdan bu yana hep konuşulan, edebiyatı yapılan bir kızılelma oldu benim için ayasofya.
    ne ki bunu kimse başaramadı, tayyip bey başarabilir mi, belki... ama yüz yıldır bu ülkenin kaderine vurulan bukağılar, zincirler tam çözülmeden maalesef ki onun gücü de buna yetmeyecek. ömrümüz yeterse bunu 2023'te başarabiliriz belki. çünkü o tarihte lozan'ın ve sevr'in gizli maddeleri yürürlükten kalkmış olacak. ve aynı zamanda da kalkınması zirve yapmış, ekonomik verileri rakamsal açıdan dünyanın ilk 10'u arasına tekabül bir Türkiye için mesele olmayacak o zaman.

ayrıca, biz bu ülkeyi asla küçük görmeyiz balder, ne haddimize... ama, verilmiş sözler, imzalanmış anlaşmalar varken onları bozabilmek apple ayarında en az on tane şirketin olması, seni o antlaşmayı yapmaya zorlayan müstevli güçlerden de iki kat daha fazla güçlü olman gerekiyor.

gerçeği kabullenmek ülkeni küçük gördüğün anlamına gelmez vesselam.

Sayfayı Paylaş