Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Ateistler Ne Ister?

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Platon tarafından paylaşıldı.

1. Platon

Platon Misafir

Beğenilen Mesajları:
    27
    Ne isteyecek, egolarının tatmin olmasını elbette.

Olum düşünsene; koskoca evreni, mükemmel bir sistemle yaratmış bir varlığı reddetmişsin. Onun olmadığını kendine kanıtlamışsın. Salak bir insan bunu yapamaz zaten. Bu süper bir zeka gerektiren bir olay. E zeki olmak tek başına yeterli değil ki. Zeki olduğunu herkese ispat etmek zorundasın ki bir işe yarasın. Egon şişsin, huzur dolsun benliğin.

Bunların derdi yaratıcının olmadığını ispatlamak değildir aslında, ne kadar zeki olduklarını cümle aleme göstermek isterler. Her yerinden zeka fışkıran cümleler kurarlar, acayip çıkarımlar yaparlar, ööyle bakar kalırsın.

Müslüman gardaşlarım, neden bunları anlatıyorum. Empati yapamıyorsunuz da onadan. Bak şimdi bi tanem. Sen müslüman olarak "aman banane be, ister inansın, ister inanmasın, banane. Ben inanıyom, hurilere de inanıyom, şerbet akan çeşmelere de. Ben bunları garantileyeyim de, gerisi umrumda değil" diyemezsin. Senin müslüman olarak en büyük ibadetin tebliğdir. Sen anlatmak zo run da sın. Anlatacaksın aga. Sabırla, sindire sindire anlatacaksın. İnanması için değil, neden inanmak zorunda olduğunu kafasına kazıyabilmek için anlatacaksın. Empati kuramazsan da sabaha kadar anlat, hava civa. "Yav he he" cevabını alır oturursun yerine.

Ateistle ateist olmayın arkadaş. İki yatıp kalkıp, bisssmmiii bissmmiii diye hareket edip, ben müslümanım diye dolaşmayın ortada. İlim bilin, bilim bilin, düşünmekten, sorgulamaktan tırsmayın. Müslümanlık korkakların işi değildir ellaam...

Balder ve mstfanar bunu beğendi.
  2. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    834
    amenna abi. seni sdn de promidal denen adama cevap vermeye çağıralım :) adam hafızmış, fıkıh tefsir hadis vs okumuş, vicdanı el vermemiş çok öğrenince herhalde agnostik olmuş. konu 14 yaşında kendini iple asan çocuk.

3. Platon

Platon Misafir

Beğenilen Mesajları:
    27
    Bana Sdn demeyin.
    Bak ben yazının ana konusunda şuna değindim. Karşındaki alt etmek için tartışmaya girme. Vazifeni yerine getirmek için yap bu işi. Altta kalmamak için uğraşırsan, bir süre sonra sen de saçmalamaya başlarsın. Bunu iyi anlayalım da hacılar...

Balder bunu beğendi.
  4. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    834
    abi dostluk maçı havasında geçmiyor ama muhabbet, adam üste çıkmaya çalışırken tebliğ nasıl olacak?

5. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Bence ateistleri tam olarak anlayamamışsınız.

Sen nasıl yahudiliğin, hristiyanlığın, putperestliğin, budistliğin, aleviliğin hatta ve hatta ateistliğin çok ama çok saçma ve yanlış olduğunu düşünüyorsan ve bu kişiliern davranışlarının ve inanışlarının senin hayatına ve değerlerine zarar verdiğine inanıyorsan, onlar da benzer şekilde, dogmatik inançların, dini rituel ve adetlerin, dinlerin ve imanın şartlarının, öngördükleri toplumsal düzenin kendi hayatlarına, yaşam biçimlerine, özgürlüklerine zarar verdiğini ve hayatları için birer tehdit olduğunu düşünüyorlar. Ülkemizde belki o seviyede değil ama ortadoğuya, afrikaya ve arap dünyasına bakacak olursak orada müslüman olmayanlara karşı yapılan muameleler içten içe onları çok korkutuyor ve kantarın topuzu zaman zaman kaçıp, dinsizlikten ziyada islam düşmanlığına dönüşüyor. Bunun sebebi, diğer inanışlarda ve o inanç gruplarının oluşturdukları toplumların içlerinde net bir düşmanlık görmeyip, islam dünyasında görmeleri.

Bir ateisti, Allah'ın ayetlerinden örnekler vererek kesinlikle ikna edemezsiniz. İkna etmenin yolları, onları tanıyıp zayıf noktalarını bulup, tutarsızlıklarının üzerine gitmek olacaktır, özellikle şans ve kader konusunda, bilinçaltlarına inerseniz oradan birşeyler çıkartabilirsiniz.

Balder bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş