Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

"Atatürk için namazı bıraktım"

Konu, 'Türkiye Gündemi' kısmında YOLCu tarafından paylaşıldı.

1. YOLCu

YOLCu Asistan

Beğenilen Mesajları:
    150
    Edip Başer'den ilginç namaz açıklaması

Emekli Org. Edip Başer, kendi yazdığı Kanatsız Uçmak kitabındaki anıları ile ilgili Sözcü Gazetesi'nden Özlem Gürses'in sorularını cevapladı.

Emekli Orgeneral Edip Başer, Gürses'e özel hayatı ile ilgili ilginç bilgiler de verdi. Başer, Gürses'in 'mütedeyyin biri olduğu' yönündeki sorusuna karşılık, "Atatürk'e hakaret edildiği için namaz kılmayı bıraktım" cevabını verdi.

İşte Başer'in Sözcü'ye verdiği röportajın o bölümündeki ifadeleri:

-Sizin mütedeyyin biri olduğunuzu biliyoruz. TSK'nın din düşmanı olduğu yönünde yayınlar yapıldı. Doğru mu bu?
    Derslerde din düşmanlığı yapılması akla ziyan bir düşünce. Askerde olan insanlar subayıyla, astsubayıyla, eriyle, erbaşıyla tamamen bu milletin parçasıdır. Ordu hakkında o kadar halkın yüreğine işleyecek, halkı canevinden vuracak yalanlar söylüyorlar ki…

-2002'de sizin kuvvet komutanı olmanızı bekliyordu aslında herkes. Ne oldu da olmadınız, yapılmadınız?
    Doğal süreç oydu tabii, ama hiç mesele etmedim ben bunu. Karar verme yetkisindeki kişiler farklı düşünmüş, kimisine göre "dinci" demişler benim için, ismim veto yemiş.

-Dinciliğiniz mi sebep buna yani?
    Bilemiyorum gerçekten! Ben Atatürk'e hakaret edildiği için namazı bıraktım, var bu da kitapta. Namaz kılmayı benden öğrenmiş olan bir arkadaşım Atatürk'e edilen hakarete inandığını söylediği için bıraktım namazı.

KaynaK

2. murat

murat Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    616
    Aslına bakacak olursak adam bişey anlatmaya çalışıyor ama pireye kızıp yorgan yakmaya benzemiş..

3. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    834
    münker - nekir geldiğinde söylesin bakayım...

bilmiyorum ama bana palavra gibi geliyor. malum, askeriye hakkında ( bir kısmını içerdekilerden duydum ) az şey duymadık, okumadık yani. Askeriyede adama namaz kıldırmazlarken, oruç tutturmazlarken, kendisi hakaretteb bırakmış, peh peh peh.

gelelim bir diğer boyuta, adamın gözünde atatürk dininden daha önemli demek. ee bu da şirk demek değil midir? şirk girdi mi işin içine de gerisi malum. neyse, paşasıyla beraber olmayı çok istemiş demek ki..

YOLCu bunu beğendi.
  4. YOLCu

YOLCu Asistan

Beğenilen Mesajları:
    150

aynen!
    bence hiç kılmayan, hatta kılmayı reddeden, inkar eden bile bu adamın söylediklerinden çok daha sevimli geliyor bana.
    zira şirk küfürden çok daha beter ve ağır bir hastalıktır, daha yaman bir zulümdür.

5. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    834
    birşey dikkatimden kaçmış. sözcü gazetesi :D

6. desperado64

desperado64 Profesör

Beğenilen Mesajları:
    447
    Yaşadığınız Şehir:
    Uşak
    sözcü ve zaman gazetelerine itibar etmem :D