Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Apple, Google'ı tahtından edebilir!

Konu, 'İnternet Haberleri' kısmında murat tarafından paylaşıldı.

1. murat

murat Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    616
    Apple arama motoruyla Google'a rakip mi olacak?
    Teknoloji devleri Apple ve Google arasında birçok alanda ciddi bir rekabet bulunuyor. İki ABD'li şirket yeni gelen iddialara göre sürpriz bir alanda daha karşı karşıya gelecekler. Aslında bu alan Google'ınkurulmasında etken olan 'arama motoru' alanı. Bu durum iseApple'ın yeni verdiği iş ilanı ile ortaya çıktı.

Cult of Mac sitesinin yapmış olduğu habere göre, Apple'ın yeni proje menajeri iş ilanında 'yüz milyonlarca kullanıcısı olan bir arama motoru' ibaresi yer alıyor. Bu ibare ise teknoloji dünyasındaApple'ın, Google'a rakip olabilecek bir arama motoru geliştirdiği yönünde söylentilerin ortaya çıkmasına sebep oldu.

Kaynak

2. rcsz

rcsz Profesör

Beğenilen Mesajları:
    140
    arama motorunda google'a rakip olarabilecek bi şirket yok bence :)

3. finix

finix Asistan

Beğenilen Mesajları:
    79
    Apple rakip olur, hatta çok iyi olur. Öyle bir arama motoru geliştirirler ki arama motoru anlayışını sorgulatırlar, Siri'yle falan birleştirirler. Yapar bu herifler korkuyorum. Ama sadece Mac OS ve iOS kullanıcılarına açarlar arama motorlarını bu herifler. :D

4. rcsz

rcsz Profesör

Beğenilen Mesajları:
    140
    ilk arama moturu gibi lense ederler :D

5. desperado64

desperado64 Profesör

Beğenilen Mesajları:
    447
    Yaşadığınız Şehir:
    Uşak
    Üstü kapalı söylüyorum. Nah ederler :D

6. murat

murat Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    616
    Bu konuda Google tecrübeli..

7. arsenik

arsenik Profesör

Beğenilen Mesajları:
    465
    Safari baş edemiyor tarayıcı savaşında. Onu da geçtim finix'in dediği gibi adamlar kendi aralarında takılır artık. iPhone 6 tanıtımlarında da sadece Safari, Mac ve türevlerinden rezil bir yayın vermişlerdi.

8. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Adamları beğenmeyin etmeyin ama haklarını yemeyin bir kaç cihazla, bütün Android platformuyla savaşıyorlar ve tabikide yeniliyorlar ama uzmanlara ve kendilerine göre başarılı grafikler çiziyorlar farklı şeyler denemek istemesem ve param olsa apple dışında ürün almazdım
    Safari konusunda ise ayfonda kullanmış biri olarak beş para etmez bir tarayıcı olduğunu söyleyebilirim :)

9. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    834
    ama kendi duvarlarını kendileri örüyor. bu kadar kendi içinde çalışan, kapalı bir sistem olunca android ve yakında wp karşısında daha da zor zamanlar yaşayacak. tarayıcı olarak da google biraz tekel oldu. alternatif elbet isteriz.

10. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Elbet çökecekleri gün gelecektir de adamlar için önemli olan satış grafiği ve bu satış grafiklerine baktığımızda apple'ın kemik bir tabakası olduğunu ve bu kemik tabakanın günler geçtikçe büyüdüğünü görüyoruz ben önümüzdeki 5 yıl daha apple'dan kurtulamayız diyorum

11. rcsz

rcsz Profesör

Beğenilen Mesajları:
    140
    Son ceyrekte apple 18 milyar dolar google ise 5 milyar kar etmişti galiba.

12. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Yalnız apple sadece yazılım üretip cihaz yapımı için para harcıyor
    Google ise ismini bile bilmediğimiz alanlara şimdilik kâr etmeyecek hatta zarar edecek yatırımlar yapıyor ama önemli olan bana göre rakamdır o ayrı :)

13. rcsz

rcsz Profesör

Beğenilen Mesajları:
    140
    Apple yaptigi urunleri cok iyi bi şekilde pazarlamayı biliyor

Google yapamiyor bunu veya yapmak istemiyor :D apple bana gore marka degeri cok yuksek bi firma param olsa benimde her ürünüm Apple olurdu :v

14. finix

finix Asistan

Beğenilen Mesajları:
    79
    Hadi len oradan. Google'ın pazarlama yapmaktan ciğerleri soldu. Dandik Androidi Symbian ve iPhone karşısında pazarlamak için resmen Çanakkale Harbi verdi adamlar. Apple ise hiçbir şey yapmadan pazara girdi çünkü adamların marka prestiji çok yüksek. Yılların eskitemediği Apple bu, 1970lerden beri başarıyla yazılım pazarlıyor. Google onun yanında yeni yetme sayılır. Bir iki televizyon kanalına reklam verdi diye pazarlama yaptı sayılmaz Apple.

15. rcsz

rcsz Profesör

Beğenilen Mesajları:
    140
    Ya apple bi urun cikardimi dunyada ondan iyisi yok diyor inaniyoruz

Googlenin ürettiklerini apple üretse nasil reklam yapar düşünemiyorum

16. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Artı olarak apple her ne kadar kazık olsada satış sonrası destekleri çok iyi ama fiyatını hak ediyor mu orası tartışılır hatta şu son zamlardan sonra tartışılır değil kesinlikle hak etmiyor derim :)
    Bu arada apple'ın pazarlamasının ben de iyi olduğunu düşünmüyorum isim gücüyle daha çok öne çıkıyorlar

17. finix

finix Asistan

Beğenilen Mesajları:
    79
    Tekrar üretirler. Adamlar Macintosh'un dandik olduğunu fark edince bütün Macintosh mimarisini çöpe attılar FreeBSD tabanlı Macintosh 10u çıkardılar. (Siz ona OS X diyorsunuz.)

@black iPhone için bilemem de Macler için destekleri çok kötü. 10bin lira sayılan Mac Prolara bir destek veriyorlar adamı kanser eder. Stajyerlik yaptığım yerde desteğin üç saatte anca gelmesinden Apple az küfür yemedi.

18. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Vallaha ilk defa desteğinden şikayetçi olan sizi duydum. Eğer Apple Store'dan önce ise zaten olay belli desteği ithalatçılar sağlıyordu eğer store açıldıktan sonra olmuş ise bu gerçekten kötü bir imaj olurdu benim açımdan

19. finix

finix Asistan

Beğenilen Mesajları:
    79
    Son kullanıcı olarak verdikleri destek gerçekten hoş ama konu işe gelince durum tırt. Microsoft kesintisiz destek konusunda Apple'ı çok fena döver. Bu arada store var mıydı bilmiyorum ama kasa silindir kasaydı işte.

Sayfayı Paylaş